Ogłoszenie

Drodzy Forumowicze - zdarza się, że nieraz w dziale forum pt "Pomoc" są podawane istotne dla Was informacje - zerkajcie do wątków tego tematu - to może sporo pomóc :).
Informacje nt. działania forum

Dziękujemy za obecność i udział na naszym forum! Prosimy o stosowanie się do regulaminu i uwag administratorów! Wynikają one zawsze z dobrej woli i dbałości o czytelność i przejrzystość forum dla dobra wszystkich użytkowników

- - - - > sklep o przyrodzie i dla miłośników przyrody - - - Rytmy Natury w Dolinie Baryczy DVD< - - - -

#1 2007-04-08 23:23:44

Marcin R.

Administrator

Tematy i wątki

Nowy temat? Nowe wątki? Zaproponuj

Pamiętaj, że  forum jest o bocianach z Przygodzic

http://www.pwg.otop.org.pl - Strona PwG OTOP
http://www.przyrodnicze.pl - sklep o przyrodzie i dla miłośników przyrody... KSIĘGARNIA PRZYRODNICZA

#2 2007-04-09 15:02:50

Sofokles

Użytkownik

status 4576112
955473

Re: Tematy i wątki

Jeśli wątek "co robią bociany" będzie archiwizowany, podobnie jak "filmiki z bocianiego gniazda", z upływem kazdego miesiąca, to nie powinno być z nimi problemu. Trzeba by tylko przypilnować, żeby zapalczywsi forumowicze nie dublowali obserwacji w wątkach "co robią bociany" i "jaja" To może być kwestia wysłania pw do wszystkich albo odpowiedniego posta tu i tam. Mozna by tez wprowadzić wątek "śmieci w gnieździe".

Jak w zeszłym roku, tak i teraz warto założyć odrębny wątek dla filmów. Poza tym jeden wątek "co robią bociany" długo nie wytrzyma - proponuję z nadejściem każdego miesiąca formować nowy wątek, poprzedni archiwizując. Inaczej będą tasiemce jak w ub. roku.

Jeszcze uwaga - Czy nikt nie ma czasu, żeby przeglądać i uaktualniać te reprezentacyjne fotki z galerii? Choćby co tydzień. Ja się bardzo cieszę, że z 5 tych fotek 3 ja zrobiłem, ale są też inni

Ostatnio edytowany przez Sofokles (2007-04-09 15:04:15)

#3 2007-05-09 00:09:29

magdag

Użytkownik

Mam pewną propozycje (dyskusyjną)aby wydzielić wątekna głupie pytania . Ja mam ich kilka. Przykładowe:czy porozumiewają się między sobą, bo czym dłużej na nie patrzę tym mniej wiem, ale widzę, że w jakiś sposób tak.A może najprostsze pytanie o ich pióra ; czeszą, czy rozprowadzają tak jak inne brodzace jakąś maż Wiem, że można wszystko to znaleźć w internecie, ale taki osobnik jak ja, mający mało czasu i będący kompletnym laikiem chętnie by to poczytał.Są różne zachowania np:jeden czesze dziobem drugiego itd... nie ma tu na razie miejsca na pytania. Na każde pytanie zawsze jest odpowiedź,tylko muszę szukać
Proponuję wątek:dzisiaj głupie pytanie, jutro mądra odpowiedź.

Ostatnio edytowany przez magdag (2007-05-09 00:38:15)

#4 2007-05-09 17:14:43

Sofokles

Użytkownik

status 4576112
955473

magdag napisał:

Mam pewną propozycje (dyskusyjną)aby wydzielić wątekna głupie pytania . Ja mam ich kilka. Przykładowe:czy porozumiewają się między sobą, bo czym dłużej na nie patrzę tym mniej wiem, ale widzę, że w jakiś sposób tak.A może najprostsze pytanie o ich pióra ; czeszą, czy rozprowadzają tak jak inne brodzace jakąś maż Wiem, że można wszystko to znaleźć w internecie, ale taki osobnik jak ja, mający mało czasu i będący kompletnym laikiem chętnie by to poczytał.Są różne zachowania np:jeden czesze dziobem drugiego itd... nie ma tu na razie miejsca na pytania. Na każde pytanie zawsze jest odpowiedź,tylko muszę szukać
Proponuję wątek:dzisiaj głupie pytanie, jutro mądra odpowiedź.

Co do powstania wątku "pytania dot. bocianów" - jestem za, w ubiegłym roku było cos takiego.

#5 2007-05-10 15:23:51

BABCIA Mariola

Użytkownik

Proponuję nowe wątki:
1. Kiedy wylęgnie się pierwsze piskle?
2. Czym żywione są pisklęta w pierwszej i drugiej fazie rozwoju w gnieździe ?
3. Wybieramy imiona piskląt.

#6 2007-05-11 18:25:17

ANNAEWA

Użytkownik

Witam, też uważam, że powinniśmy wprowadzić wątek pt "Kiedy wylęgną  się pisklęta" tak jak czekaliśmy na jajka i odnotować ten dzień, godz itd. Jak zwykle kto pierwszy ten powinien zrobić zdjęcie. (które będzie swoistą nagrodą dla podglądacza- innej nie potrzeba)
No i oczywiście pozostałe propozycje BABCI MARIOLI
również są godne uwagi
Pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez ANNAEWA (2007-05-11 18:28:10)

#7 2007-05-11 19:04:37

Eva Stets

Użytkownik

Witam !
Propozycje BABCI Marioli są słuszne i bardzo ciekawe. Zalożenie podanych wątkow było w planach forum, licząc się z tym, że po wykluciu piskląt należy stworzyć więcej tematów i watków związanych konkretnie z życiem i rozwojem młodych bocianów. Pierwsze i w obecnej chwili najwazniejsze będą te, (z podanych propozycji) które dotyczą klucia  młodych.
Zdrowia pisklakom życzyc i...pomyślnego klucia.
Zaraz potem zajmiemy się ich pożywieniem a imionami troche później - wszystko w swoim czasie.

Zyczę miłego wyglądania na bocianie potomstwo )
Eva Stets

BABCIA Mariola napisał:

Proponuję nowe wątki:
1. Kiedy wylęgnie się pierwsze piskle?
2. Czym żywione są pisklęta w pierwszej i drugiej fazie rozwoju w gnieździe ?
3. Wybieramy imiona piskląt.

#8 2007-05-16 06:38:24

Eva Stets

Użytkownik

Witam !

Z racji na pytania na PW jeszcze odnośnie do mojego postu wyżej.
Wyborem imion dla boćków zajmiemy sie troche poźniej. Pozwólmy najpierw narodzić się pozostałym
Tak, jak już napisałm - wszystko w swoim czasie.

W odpowiednim czasie i w osobnym wątku będzie zrobiony konkurs, gdzie każdy z forumowiczów będzie mógł  wysunąć propozycje imion dla nowonarodzonych bocianów. Tak więc zachowajmy trochę cierpliwości

Pozdrawiam wszystkich bocianolubów
Eva Stets

#9 2007-05-16 08:29:19

Paweł T. Dolata

Administrator

Zgadza się, poczekamy aż wykluje sie komplet (oby wszystkie), a wtedy zajmiemy się ich imionami jak w ubiegłym roku - w formie konkursu dla internautów. Na razie trzymajmy za nie kciuki, bo akurat w Przygodziocach przyszła fala zimna i deszczy, co zreszta widać na kamerze. Małe pisklaki będzie grzała samica, tak że one tego nie powinny odczuć, ale biedna mama dostanie w kość jak będzie taka pogoda jak obecnie dłużej

pozdrawiam
Paweł T. Dolata

#10 2007-05-19 13:21:07

Eva Stets

Użytkownik

Witam !

Powstał nowy wątek, który na pewno Was zaciekawi. Wątek ma tytuł  "Bociany: pytania - odpowiedzi".

I tak jak napisała Sve: "Pytajcie, co wiemy - odpowiemy"
Mam nadzieję, że wiele Waszych pytań znajdzie odpowiedź i zaspokoi Waszą ciekawość, a zarazem pogłębi wiedzę na temat bocianów.

Wątek znajduje się pod: http://bocianyzprzygodzic.pun.pl/viewtopic.php?id=158

Nowością są też nowe tematy związane z naszymi pisklakami.
Klują nam się młode boćki, czekamy na klucie następnych i czas poświęcić im więcej miejsca.
Dla ułatwienia zapisywanych obserwacji powstały dwa osobne tematy, poświęcone młodym bociankom.
Pierwszy z nich jest pt  "Z życia piskląt".  Wątek pierwszy tego tematu to: "Zycie piskląt - tydzień pierwszy"
Możemy tam zapisywać  wszystkie nasze obserwacje dotyczące zachownia pisklaków, reakcji i wszystkiego, co uznamy, że ma związek z ich życiem.
Drugi temat to "Co jedzą młode bociany?". Tam postarajmy się dojrzeć i odnotować co jedzą młode boćki, co im przynoszą do gniazda rodzice i  jak to jest spożywane.

Zyczę wielu ciekawych spostrzeżeń
Eva Stets

#11 2007-05-26 22:57:53

Eva Stets

Użytkownik

Witam!

W temacie głównym pt "Jajka - napisz jeśli widzisz"  powstał nowy wątek pt "Niewyklute jaja".
Zachęcam do zapoznania się z treścią wstępną tego wątku i do udziału w tych obserwacjach.

Link do nowego wątku jest pod:  http://bocianyzprzygodzic.pun.pl/viewtopic.php?id=76

Pozdrawiam
Eva Stets

#12 2007-05-29 02:36:29

Eva Stets

Użytkownik

Witam !

Na głównej stronie forum, w temacie "Bociany on-line" powstał nowy wątek, na który wielu z Was czekało od dawna. Obiecaliśmy założyć ten wątek w odpowiednim czasie i ... jest !

A więc - Wybieramy imiona dla młodych boćków.

http://bocianyzprzygodzic.pun.pl/viewtopic.php?id=78

Pozdrawiam i ciekawych pomysłów życzę
Eva Stets

#13 2007-06-05 03:30:42

Eva Stets

Użytkownik

Witam !

Powstał nowy wątek związany z akcją usunięcia z gniazda ciała martwego pisklaka. Wątek jest pt "Usunięcie z gniazda martwego bociana - przebieg akcji."

Dla ułatwienia- wszystkie posty z Waszymi relacjami, zdjęciami zostały przeniesione do tego wątku, tworząc w ten sposób jedną całość.

Link do tego tematu jest pod:  http://bocianyzprzygodzic.pun.pl/viewtopic.php?id=260

Za obserwacje, kadry i podane informacje z tej akcji - w imieniu swoim i Pawła T.Dolaty wszystkim serdecznie dziękuję.

Eva Stets

#14 2007-06-06 12:41:45

EWA udarek

Użytkownik

Cieszy mnie temat PYTANIA-ODPOWIEDZI, sama mam mnóstwo, tym bardziej inforamcje, nie trzeba grzebać po wszystkich postach.
pozdrawiam wszystkich

#15 2007-06-06 22:22:03

Eva Stets

Użytkownik

Witam !

Temat dotyczący pytań i odpowiedzi istnieje już od kilkunastu dni. 
Jest o tym informacja, którą podałam również i tutaj (patrz kilka postów wyżej). Nazywa się po prostu  "Bociany: pytania - odpowiedzi".
Przypominam, że ten dział dotyczy pytań i odpowiedzi, które mają związek tylko z bocianami.

Tu wielka prośba - proszę o zwracanie uwagi szczególnie na pierwsze posty każdego wątku, w których jest zawsze napisane wyjaśnienie, czego dotyczy dany temat i o czym w danym watku piszemy. Unikniemy w ten sposób wielu niejasności a i szukanie tematów na forum będzie o wiele łatwiejsze.

Główną zasadą, gdy chcemy coś znaleźć jest kliknięcie na tzw temat główny - ukazują się wówczas poszczególne wątki.
Czytając pierwszy wpis w każdym wątku łatwo możemy się zorientować czego ten temat dotyczy i wszystko stanie się proste.

Przypomnę tu również wpis adminka (patrz pierwszy post tego wątku) a z tym kolejna prośba: nim założysz nowy temat lub wątek, podaj tutaj swoją propozycje.

Zycze miłych chwil wszystkim
Z pozdrowieniem
Eva Stets

EWA udarek napisał:

Cieszy mnie temat PYTANIA-ODPOWIEDZI, sama mam mnóstwo, tym bardziej inforamcje, nie trzeba grzebać po wszystkich postach.
pozdrawiam wszystkich

#16 2007-06-13 17:58:24

Eva Stets

Użytkownik

Witam wszystkich !

Ten wątek ma tytuł "Tematy i wątki" i ten wątek wybieram jako najwłaściwszy do naspisania kilku słów, na temat postów, które pojawiły się dziś na naszym forum - a z konieczności na zasady forum zostaly usunięte. (każda z tych osób została poinformowna o tym także prywatnie)
Aby uniknąć podobnych sytuacji, które nie są miłe ani dla prowadzących, ani też dla użytkowników forum, postanowiłam napisać ten post - informację.
Każde forum ma swoje zasady i każde forum ma swój styl "działania". Nasz "styl" jest troche inny, który wielu z użytkowników uważa za dobry i za ciekawy. Dowodem są Wasze posty, Wasze sprawozdania z gniazda, Wasze obserwacje i prywatnie przekazywane podziękowania za sprawną działalność forum. Za to wszystkim Wam należą się specjalne gratulacje i wielkie dzięki.
Staramy się unikać postów tzw "prywatnej korespondencji", co głównie wpływa na to, ze dany wątek wówczas przestaje być relacją z gniazda...a staje się wymianą prywatnych zdań i opinii.
Dziś pojawiło się kilka takich postów w wątku o boćkach z Ustronia, niektóre z nich nie tylko odbiegały od tematu ale były po części obraźliwe...
Moi mili !
Nie psujmy atmosfery forum, nie mylmy pojęć i starajmy się trzymać tematu. Po raz kolejny zazanaczam, że dyskusja na chat, przy przekazie strumieniowym a forum o boćkach z Przygodzic, to dwie odrębne sprawy. Zajmijmy się, proszę tutaj obserwacją przede wszystkim naszego gniazda, naszymi pisklętami i tym, co dzieje się w naszym gnieździe.
Nie piszmy sobie nawzajem zlośliwości - nie dlatego, że jest to "zabronione" - ale dlatego, ze zasady forum tego nie przewidują i jest to forum poświęcone obserwacji bocianów bo w tym celu ono powstało. Nie odbiegajmy więc od tej zasady, która jest naszym wspólnym celem.
Będę wdzięczna za niekontunuowanie tej dyskusji, a tym, którym nie udało się "dotrzeć" do Zasad forum , przypominam, że są one zapisane w górnym pasku strony pod hasłem "Zasady". Podaję też bezpośredni link :
(http://bocianyzprzygodzic.pun.pl/misc.php?action=rules)
Piszmy więc na temat, w każdym wątku, jaki jest w tym celu stworzony.
Ponieważ wyżej wspomniane wpisy pojawiły się w wątku dotyczącym gniazda w Ustroniu, gdzie odgrwa się obecnie smutna i napięta historia, pomyślmy raczej o tym, że należy pisklęciu życzyć powrotu do zdrowia niż prowadzić dyskusję, która odbiega od tematu.

Za zrozumienie i dostosowanie się do zasad forum wszystkim gorąco dziękuję.
Eva Stets

#17 2007-06-13 20:08:25

Bazyliszek

Użytkownik

#18 2007-06-14 10:08:55

Paweł T. Dolata

Administrator

Nic do dodania. Bardzo proszę o stosowanie się do zasad tak dobrze wyłożonych przez Evę jako osobę najlepiej znajacą i najbardziej zaangażowaną w prowadzenie Forum.

pozdrawiam Forumowiczów
Paweł T. Dolata
koordynator projektu PwG OTOP "Blisko bocianów"

#19 2007-06-17 04:10:55

Eva Stets

Użytkownik

Witam !

Został założony nowy wątek, który myśle, że znajdzie wielu zwolenników Jeżeli chcecie zaspokoić Waszą ciekawość zerknijcie pod link: http://bocianyzprzygodzic.pun.pl/viewtopic.php?id=93

Przy okazji przypominam, że w tym samym temacie, tzn - "Przemyślenia" jest już od dawna wątek pt "Bociany on-line".

Pozdrawiam wszystkich serdecznie
Eva Stets

#20 2007-06-23 06:35:16

Eva Stets

Użytkownik

Witam!

Powstal nowy temat pt  "Obraczkowanie bocianów", a w nim wątek pt  "Obrączkowanie bocianów - Przygodzice 2007".
Tak więc dzień, na który wielu z Was czeka niebawem nadchodzi
Wiecej informacji pod linkiem na forum: http://bocianyzprzygodzic.pun.pl/viewtopic.php?id=97

Zyczę wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń
Eva Stets

Ostatnio chory jestem na Przygodę i Dziedzica. Choróbsko toczy mnie totalnie, ale jest na tyle fajne, że polecam zachorowanie wszystkim dookoła. (marmarecki)

Stopka forum

RSS