Ogłoszenie


Drodzy Forumowicze - zdarza się, że nieraz w dziale forum pt "Pomoc" są podawane istotne dla Was informacje - zerkajcie do wątków tego tematu - to może sporo pomóc :).
Informacje nt. działania forum

Dziękujemy za obecność i udział na naszym forum! Prosimy o stosowanie się do regulaminu i uwag administratorów! Wynikają one zawsze z dobrej woli i dbałości o czytelność i przejrzystość forum dla dobra wszystkich użytkowników



- - - - > sklep o przyrodzie i dla miłośników przyrody - - - Rytmy Natury w Dolinie Baryczy DVD< - - - -

#21 2008-10-21 13:51:05

szarotka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-08-01
Posty: 33

Re: Europejskie Dni Ptaków 4-5 października 2008

Cześć:)

Cieszę się, że po raz kolejny mogłam uczestniczyć w Europejskich Dniach Ptaków, tym razem był to Ostrów, czyli Piaski-Szczygliczka.
Z przyjemnością mogę powiedzieć, że nie był to czas stracony, wręcz przeciwnie:)
W miarę ograniczonych możliwości czasowych staram się brać udział w tego typu spotkaniach, bo z doświadczenia wiem, że zawsze coś się ciekawego dzieje. Wiele można się tym sposobem nauczyć i oczywiście przy okazji zachęcam wszystkich - zwłaszcza nauczycieli biologii i przyrody, aby czasem zabierali swoich podopiecznych na tego typu "praktyczne" lekcje.
Jestem przekonana, że to najlepszy sposób, aby w bezpośrednim kontakcie z naturą uwrażliwić młodych ludzi na piękno przyrody. Słowa uznania należą się nauczycielom oraz ich uczniom, którzy tak wytrwale oznaczali wszystkie napotkane gatunki za pomocą atlasów:)
Oczywiscie podziękowania kieruję w stronę organizatorów i Pawła-prowadzącego naszą wycieczkę:)
Pozdrawiam wszystkich i do zobaczenia:))
DD

Niżej foto z wycieczki z okazji Europejskich Dni Ptaków - Piaski-Szczygliczka, 4 X 2008
(fot. Dominika D.):

http://img389.imageshack.us/img389/6753/p10009261024x768iy9.th.jpg   http://img388.imageshack.us/img388/2798/p10009221024x768ih8.th.jpg

Offline

 

#22 2008-11-05 08:42:04

 robert

Użytkownik

Skąd: Bukowiec, Zaolzie, CZ
Zarejestrowany: 2007-04-13
Posty: 165

Re: Europejskie Dni Ptaków 4-5 października 2008

Z okazji tegorocznego Dnia Ptaków urządziliśmy w niedzielę 5.10.2008 naszemu dwutygodniowemu pisklakowi pierwszą w jego życiu wycieczkę do przyrody (do bliskiej okolicy naszego domu). Spacerując lasem w dolinie rzeki Olzy obserwowaliśmy nasze ptaki pospolite - sikorki, kosa, drozda, kilka sójek, 2 kruki, myszołowa a jako niespodziankę zauważyłem 3 razy przelatywać zimorodka. Nie wiem czy to był jeden czy też więcej osobników. W sumie bardzo udana króciutka wycieczka.

Offline

 
Projekt "Blisko bocianów" - najstarsza działająca kamera na gniazdo bocianie w Polsce, od 2006 roku

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Szamba betonowe Reda Szamba betonowe Maków Mazowiecki przegrywanie kaset vhs w polsce