Ogłoszenie


Drodzy Forumowicze - zdarza się, że nieraz w dziale forum pt "Pomoc" są podawane istotne dla Was informacje - zerkajcie do wątków tego tematu - to może sporo pomóc :).
Informacje nt. działania forum

Dziękujemy za obecność i udział na naszym forum! Prosimy o stosowanie się do regulaminu i uwag administratorów! Wynikają one zawsze z dobrej woli i dbałości o czytelność i przejrzystość forum dla dobra wszystkich użytkowników- - - - > sklep o przyrodzie i dla miłośników przyrody - - - Rytmy Natury w Dolinie Baryczy DVD< - - - -

#21 2013-03-14 23:15:21

Eva Stets

Użytkownik

Skąd: Hellas
Zarejestrowany: 2007-04-04
Posty: 5027
WWW

Re: Bociany w niebezpieczeństwie. Poprzyj reformę WPR. Apel do europosłów.

Na Fecebook-owej stronie OTOP (http://www.facebook.com/notifications#! … ka?fref=ts) podano już, co cytuję: "Po wczorajszym głosowaniu w PE - niestety część propozycji przepadła (m.in. ochrona obszarów rolniczych o wyjątkowo wysokiej wartości przyrodniczej), ale niektóre udało się uchwalić (np. powiązanie otrzymywania dopłat bezpośrednich z prowadzeniem uprawy kilku gatunków roślin oraz zachowaniem łąk i pastwisk)..".

Warto też dodać, że apel ten nie dotyczył jedynie Polski ale też innych państw Europy, co np. można było zobaczyć na stronie petycji. Jak podano przez FB, na profilu OTOP  - ten wspólny europejski apel poparło w sumie 85 000 Europejczyków, w tym 3049 osób z Polski. Najliczniej reformę poparli Brytyjczycy (ponad 25 000 podpisów) i Francja (ponad 18 000).

OTOP podziękował też wszystkim, którzy podpisali się pod apelem do europosłów.

Offline

 

#22 2013-03-29 15:55:26

Paweł T. Dolata

Administrator

Zarejestrowany: 2007-04-06
Posty: 2162

Re: Bociany w niebezpieczeństwie. Poprzyj reformę WPR. Apel do europosłów.

Osoby, które podpisały petycje, do czego zachęcaliśmy tutaj na forum z inicjatywy dra Zbyszka Urbańczyka, na stronie www.pwg.otop.org.pl oraz na naszych profilach na Facebooku (to zasługa ich administratora Wojtka Szukalskiego), otrzymały taką informację:

Dziękujemy Ci za dołączenie do 85 000 Europejczyków, którzy poparli bardziej sprawiedliwą i bardziej przyjazną przyrodzie reformę Wspólnej Polityki Rolnej (WPR).

Członkowie Parlamentu Europejskiego i przywódcy wszystkich europejskich grup politycznych otrzymali od nas łącznie 1,2 mln wiadomości. Wielu z nich przekazało nam, że tak silne społeczne poparcie dla reformy miało ważny wpływ na ich decyzję podczas głosowania nad zmianami WPR.

Zgodnie z obietnicą chcemy przekazać Ci skrót informacji dotyczących przebiegu plenarnego głosowania, które odbyło się w Parlamencie Europejskim 13 marca. Wyciąg najważniejszych wiadomości znajdziesz w załączniku.

Dalsze rozmowy dotyczące poszczególnych rozwiązań będą teraz toczyć się między Parlamentem, Komisją Europejską oraz państwami członkowskimi. Wszystko wskazuje na to, że prośrodowiskowe rozwiązania będą coraz bardziej osłabiane. Mimo to obiecujemy kontynuować nasze działania na rzecz pozytywnych zmian w WPR.

Ostateczne decyzje w sprawie reformy zapadną najwcześniej latem 2013, a wdrożenie przyjętych rozwiązań w krajach UE nie nastąpi wcześniej niż w 2014. Oznacza to, że wciąż możesz odgrywać ważną rolę w procesie kształtowania nowej formy WPR. Zachęcamy Cię do kontaktowania się z europosłami, z Twoimi ministrami i przedstawicielami lokalnej administracji. Wspólnie pokażmy, że wszyscy razem składamy się na budżet Wspólnej Polityki Rolnej i zależy nam, by nasze pieniądze były wydawane sprawiedliwie i z uwzględnieniem potrzeb całego społeczeństwa, a nie tylko wąskich grup interesu
”.

A więc choć nie odniesiono spektakularnego zwycięstwa (czego się zresztą nikt nie spodziewał), warto było poświęcić kilka minut na zapoznanie się i podpisanie petycji!

Pozdrawiam
Paweł Dolata
Południowowielkopolska Grupa OTOP www.pwg.otop.org.pl
Projekt „Blisko bocianów” z Przygodzic www.bociany.ec.pl

Offline

 
Projekt "Blisko bocianów" - najstarsza działająca kamera na gniazdo bocianie w Polsce, od 2006 roku

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
bocianyzprzygodzic.pun.pl