Ogłoszenie


Drodzy Forumowicze - zdarza się, że nieraz w dziale forum pt "Pomoc" są podawane istotne dla Was informacje - zerkajcie do wątków tego tematu - to może sporo pomóc :).
Informacje nt. działania forum

Dziękujemy za obecność i udział na naszym forum! Prosimy o stosowanie się do regulaminu i uwag administratorów! Wynikają one zawsze z dobrej woli i dbałości o czytelność i przejrzystość forum dla dobra wszystkich użytkowników



- - - - > sklep o przyrodzie i dla miłośników przyrody - - - Rytmy Natury w Dolinie Baryczy DVD< - - - -

#1 2013-10-01 21:54:55

Paweł T. Dolata

Administrator

Zarejestrowany: 2007-04-06
Posty: 2473

Europejskie Dni Ptaków 5-6 października 2013

Południowowielkopolska Grupa OTOP zaprasza w niedzielę 6 X na tradycyjną wycieczkę przyrodniczą wokół zbiornika Piaski-Szczygliczka w Ostrowie Wielkopolskim, która odbędzie się w ramach największej na świecie imprezy miłośników ptaków - Europejskich Dni Ptaków. Bocianów raczej nie będzie, ale wiele innych ciekawych ptaków na pewno. Szczegóły na www.pwg.otop.org.pl

Pozdrawiam i zapraszam!
Paweł Dolata
Południowowielkopolska Grupa Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków www.pwg.otop.org.pl
Projekt „Blisko bocianów” z Przygodzic www.bociany.ec.pl

Offline

 

#2 2013-10-08 21:27:25

Monika

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-07-01
Posty: 812

Re: Europejskie Dni Ptaków 5-6 października 2013

Tegoroczne Europejskie Dni Ptaków miały dla mnie bardzo prozaiczny i praktyczny przebieg. W minioną sobotę, przy okazji jesiennych porządków w przydomowycm ogródku wiele zbędnych resztek roślin, głównie kwiatów, wyniosłam na kompost. Nie ma w tym nic szczególnego. Zawsze staram się jednak, aby kępy kosmosu oraz szarłaty i słoneczniki (te już są prawie zupełnie wykorzystane przez ptaki, ale czekam z ich uprzątnięciem, kiedy to będą zupełnie puste) były w gruncie jak najdłużej, bo ich nasiona są naturalną spiżarnią dla ptaków. Zwłaszcza "poczciwy", typowy dla starych wiejskich ogródków kosmos, jest rośliną wręcz wabiącą szczygły. Dzięki temu, prawie zawsze wychodząc z domu, mam dużą szansę spotkać te ptaki. Zapewniam, że bardzo fajnie jest tak otworzyć drzwi domu, wychylić się i trochę nawet uważać, aby ich nie spłoszyć, bo często są tuż, tuż. Co jeszcze ważnego: z niedużego zagonu lnu udało mi się zebrać trochę nasion. Przydadzą się zimą do karmnika. Zostawiłam też trochę orzechów z leszczyn i orzecha włoskiego - ptaki same się poczęstują. Tradycyjnie już w ogrodzie nie grabię liści i nie koszę trawy przed zimą. Na pewno jakieś stworzenia mogą na tym tylko skorzystać. Kilka razy w ciągu lata udało mi się natknąć na śpiącego na trawie jeża, no ale to już nie jest na temat ptasi.

Offline

 

#3 2013-10-18 12:23:12

Paweł T. Dolata

Administrator

Zarejestrowany: 2007-04-06
Posty: 2473

Re: Europejskie Dni Ptaków 5-6 października 2013

Dziękuję Moniko za opis bardzo niezwykłych EDP na swoim ogrodzie: to bardzo ważne, by każdy z nas – w miarę możliwości – kształtował swoje otoczenie przyjaźnie dla ptaków i ogólnie przyrody.

Na www.pwg.otop.org.pl są relacje z Europejskich Dni Ptaków: w Ostrowie Wielkopolskim i na Łąkach Jaraczewskich, które prowadzili Janina i Jerzy Bartuzi (Ostrów) i Bartosz Skrzypczak (Jaraczewo), zarazem członkowie PwG OTOP i nasi forumowicze. Tym milej więc mi podziękować za te wycieczki. :-)

Najciekawsza obserwacja to ok. 1500 żurawi na Łąkach Jaraczewskich.

Pozdrawiam
Paweł Dolata
Południowowielkopolska Grupa Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków www.pwg.otop.org.pl
Projekt „Blisko bocianów” z Przygodzic www.bociany.ec.pl

Offline

 
Projekt "Blisko bocianów" - najstarsza działająca kamera na gniazdo bocianie w Polsce, od 2006 roku

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
AmĂŠlie-les-Bains-Palalda www.hotelstayfinder.com