Ogłoszenie


Drodzy Forumowicze - zdarza się, że nieraz w dziale forum pt "Pomoc" są podawane istotne dla Was informacje - zerkajcie do wątków tego tematu - to może sporo pomóc :).
Informacje nt. działania forum

Dziękujemy za obecność i udział na naszym forum! Prosimy o stosowanie się do regulaminu i uwag administratorów! Wynikają one zawsze z dobrej woli i dbałości o czytelność i przejrzystość forum dla dobra wszystkich użytkowników



- - - - > sklep o przyrodzie i dla miłośników przyrody - - - Rytmy Natury w Dolinie Baryczy DVD< - - - -

#721 2020-03-01 14:31:46

Renia

Moderator

Skąd: Małopolska
Zarejestrowany: 2008-05-23
Posty: 4082
WWW

Re: Obraz z kamery

Awarie czasami się zdarzają, na szczęście niezbyt często.

Teraz (14:31) przekaz już działa


elma napisał:

pietia_74 napisał:

Co zrobić w takiej sytuacji? Brak obrazu z kamery, widoczny tylko tekst...

https://naforum.zapodaj.net/thumbs/33cdff7cac70.png

Też tak mam.
Co robić?


* * *

Offline

 

#722 2020-03-01 18:09:52

 Elma

Użytkownik

Skąd: Mińsk Mazowiecki
Zarejestrowany: 2015-05-03
Posty: 387

Re: Obraz z kamery

Niestety, o 18:05 jest tak: 

https://images89.fotosik.pl/326/3f922069580a78e8m.png      https://images91.fotosik.pl/325/8d18bf96be920707m.png

Offline

 

#723 2020-03-02 07:34:01

Paweł T. Dolata

Administrator

Zarejestrowany: 2007-04-06
Posty: 2486

Re: Obraz z kamery

Obecnie obraz jest. Dziękuję Rafałowi!

Pozdrawiam
Paweł Dolata
Projekt „Blisko bocianów”: kamera na gniazdo w Przygodzicach www.bociany.przygodzice.pl i www.facebook.com/bocianyzprzygodzic
www.facebook.com/WielkopolskieTowarzyst … ajoznawcze

Offline

 

#724 2020-03-03 16:53:46

 wladek12

Zbanowany

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-03-31
Posty: 8451

Re: Obraz z kamery

16.51. jedynka-główne brak (f.1.), podglądu ale 2 działa sprawnie .
Pozdrawiam.
https://naforum.zapodaj.net/thumbs/8d8882f13e5a.jpg

Ostatnio edytowany przez wladek12 (2020-03-03 16:54:54)


😄👍🌞.  Miłych dni życzę.
Pozdrawiam.

Offline

 

#725 2020-03-06 13:20:58

 Agata

Moderator

Skąd: Ostrów Wielkopolski
Zarejestrowany: 2013-04-19
Posty: 5325

Re: Obraz z kamery

Dzień dobry!

Mamy świadomość, że nie ma obrazu z kamery 1; trudności są natury technicznej. Pracujemy nad rozwiązaniem problemu, prosimy o cierpliwość Szczegóły poda Rafał.
Pozdrawiam u progu nowego sezonu
Agata

Offline

 

#726 2020-03-13 09:02:11

 wladek12

Zbanowany

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-03-31
Posty: 8451

Re: Obraz z kamery

9.00. kam.1 działa, kam.2 działa i pusto na gnieździe ale za to mam pytanie -czy głos będzie? Pozdrawiam.


😄👍🌞.  Miłych dni życzę.
Pozdrawiam.

Offline

 

#727 2020-03-14 07:56:22

 Agata

Moderator

Skąd: Ostrów Wielkopolski
Zarejestrowany: 2013-04-19
Posty: 5325

Re: Obraz z kamery

wladek12 napisał:

9.00. kam.1 działa, kam.2 działa i pusto na gnieździe ale za to mam pytanie -czy głos będzie? Pozdrawiam.

Dzień dobry!

Kamera nr 1 jest już stara, stąd czasowe kłopoty z przekazem. Jest szansa na nową i być może wtedy będzie również głos. Jednak zakup kamery uzależniony jest od Urzędu Gminy; nie wiem, czy w obecnej sytuacji to będzie dla nich priorytet...
Cieszmy się z tego, co mamy Pozdrawiam
Agata

Offline

 

#728 2020-03-15 19:48:18

kawia

Użytkownik

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-06-08
Posty: 1189

Re: Obraz z kamery

Witam w nowym sezonie, :-) niestety - nie mam obrazu ani z jednej, ani z drugiej kamery. Link do drugiej pokazuje w FF i w Chromie, że wygasł certyfikat itp. Czy ktoś ma jakieś porady?

Offline

 

#729 2020-03-17 07:31:01

Kinga

Użytkownik

Zarejestrowany: 2017-06-29
Posty: 11480

Re: Obraz z kamery

U mnie również nie działa żadna z kamer Ani na telefonie (chrome), ani na komputerze (Chrome, Opera). A u siostry na telefonie (Chrome) działa.

Ostatnio edytowany przez kinga2605 (2020-03-17 09:58:20)

Offline

 

#730 2020-03-20 17:30:10

Iganka

Moderator

Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2009-05-31
Posty: 5561

Re: Obraz z kamery

Przez jakiś czas u niektórych sympatyków bocianów z Przygodzic (również byłam w tej grupie) obraz z kamery pod dotychczas używanym adresem nie otwierał się, co zgłaszało wiele osób, obecnie obydwie kamery już działają bez zarzutu w przeglądarkach Chrome i Edge (najczęściej używanych).

Przypomnę adres strony na kamerę bocianów w Przygodzicach:  http://www.bociany.przygodzice.pl/

Dzięki Rafał za pracę i zaangażowanie oraz za naprawienie tego chwilowego problemu

Offline

 

#731 2020-03-23 12:57:21

 Rafał Markowski

Administrator

Skąd: Zduny pow. krotoszyński
Zarejestrowany: 2012-07-07
Posty: 371

Re: Obraz z kamery

Dzień Dobry
- na szybko, bo wiecie sami jaka jest sytuacja więc czasu w pracy mam niewiele:
Stan na dzisiaj:
1) kamera już jest kupiona, byłby dźwięk w wymaganym przez serwer kodeku strumienia, LECZ... są już bociany i zastanawiamy się co zrobić w chwili obecnej... (nie wykluczone ze zmiany dokonamy dopiero podczas akcji obrączkowania)
2) problemy z kodekami na stronie niebawem zostaną rozwiązane ostatecznie (jeszcze dzisiaj po południu, jeśli ktoś będzie miał dalsze problemy, przyjrzymy się dokładniej indywidualnym przypadkom - obecnie szykowane rozwiązanie powinno zadowolić sporą większość...)
3) dużo zależy też od innych czynników; np. czy w obecnej sytuacji będzie dostępny "on demand" - na zawołanie podnośnik...
4) doraźnie zmienione zostaną bufory zasilające kamery (po stronie serwerowni w Urzędzie Gminy), obecne problemy mogą być spowodowane wysłużonymi już zasilaczami (6 lat pracy 24/7/365) - są już zakupione - zostaną wymienione jeszcze w tym tygodniu (najpóźniej) - widać to szczególnie na drugiej kamerze, której obraz już troszkę pływa, na co ogromny wpływ na stabilizacja zasilania. Różne cyrki, które dzieją się na kamerze nr 1 mogą być również skutkami starzejących się zasilaczy.
5) wznoszę modlitwy, żeby mimo wszystko kamery przetrwały.. do wymiany.
6) proponuję utworzyć coś w rodzaju "pomagam.pl" lub inny podobny - na rzecz wsparcia technicznego lub w razie "w" pogotowia dla przygodzickich bocianów.
7) Pragnę zwrócić uwagę, że Urząd Gminy ponosi niemałe koszty z utrzymaniem transmisji i zakupem kamery.... pamiętajcie...  Może warto by rozważyć zbiórkę na druga kamerę... Czasy nie są łatwe, a budżet gminy nie jest z gumy...
O dalszych działaniach - będę informował. Pozdrawiam

PS. Jestem świadomy że piszemy o założeniach i planach. Proszę mi później nie wypominać że czegoś się nie udało. Są takie rzeczy, za które nie odpowiadamy - które zwyczajnie od nas nie zależą.
Razem z Pawłem i tak "robim co możem!"
Pozdrawiamy.
RM

Offline

 

#732 2020-03-23 13:17:38

 Magosia

Użytkownik

Skąd: Wielkopolska
Zarejestrowany: 2016-08-17
Posty: 10214

Re: Obraz z kamery

Cieszę się, że się dzieje w tym trudnym czasie wiele dobra. Pomysł zbiórki pochwalam. W ten sposób FF uzbierali na kamery do podglądu sokołów Na PKIN w Warszawie.Ściskam kciuki za powodzenie w realizacji planów.A i tak panie Rafale wszystkim się nie dogodzi- ponoć się taki jeszcze nie urodził a ile lat ma nasze teraz i tu. Pozdrawiam.

Offline

 

#733 2020-04-06 07:48:54

 Rafał Markowski

Administrator

Skąd: Zduny pow. krotoszyński
Zarejestrowany: 2012-07-07
Posty: 371

Re: Obraz z kamery

Witajcie

Niestety, prawdopodobnie, stała się rzecz najgorsza z możliwych - kamera nr 1 dokończyła żywota. Spróbujemy ją jeszcze zresetować dzisiaj około godz. 9. Ale nie wiadomo, czy to cokolwiek zmieni, a jeśli tak to na jak długo.
(Dostęp do UM jest obecnie niemożliwy, na dodatek nie ma na miejscu osoby wspierającej i w tym tygodniu nie będzie - ma obowiązki w domu, wiadomo dlaczego... pandemia).
Mimo to Tomek załatwi, że ktoś na miejscu spróbuje dokonać resetu...
W obecnej sytuacji, kiedy ważą się losy zamknięcia powiatu krotoszyńskiego z powodu pandemii (z którego dojeżdżam do Przygodzic), nie będzie póki co możliwe podjąć żadnych innych działań (wymiana zasilaczy).
Nowa kamera i cały osprzęt czeka już w kartonie, prawdopodobnie zostanie zamontowany w najbliższym, możliwym terminie, czyli podczas obrączkowania (tak planujemy, jak sytuacja miejmy nadzieję poprawi się na tyle, że będzie to możliwe...)
Na główną stronę wrzucę kamerę 2 - cieszmy się tym co mamy, w obecnej sytuacji... nic więcej nie możemy zdziałać.
Pozdrawiam
RM

Offline

 

#734 2020-04-06 15:50:12

Paweł T. Dolata

Administrator

Zarejestrowany: 2007-04-06
Posty: 2486

Re: Obraz z kamery

Zdalnie nie udało się niestety uruchomić kamer. Rafał pojechał do Przygodzic i właśnie działa w serwerowni Urzędu Gminy. Oby mu się udało!

Pozdrawiam
Paweł Dolata
Projekt „Blisko bocianów”: kamera na gniazdo w Przygodzicach www.bociany.przygodzice.pl i www.facebook.com/bocianyzprzygodzic
www.facebook.com/WielkopolskieTowarzyst … ajoznawcze

Offline

 

#735 2020-04-06 23:31:46

 Rafał Markowski

Administrator

Skąd: Zduny pow. krotoszyński
Zarejestrowany: 2012-07-07
Posty: 371

Re: Obraz z kamery

Witajcie
Niestety nie ma transmisji, nie wiem co się takiego stało w Przygodzicach stało że punkt 18.00 znikło połączenie
Dzisiaj wymieniłem zasilacze kamer, naprawiłem wyłamane kable, które dziś rano doprowadziły do utraty komunikacji.
Wszystko zostało wykonane jak trzeba... działało w momencie kiedy zamykałem szafy ok. 16.10.
Kamera 1 nie odpowiada, ale nie znikła całkowicie, jutro podejmę próbę sprawdzenia co się z nią dzieje poza routerem.
Kamera 2 funkcjonowała poprawnie.
Niestety problemem może być również zasilanie w Przygodzicach (mimo wymiany zasilaczy, obraz nadal nie jest stabilny - właśnie załatwiam ups-a.. nie wiem co się stało z tym który tam był...)
Nowy router również został przygotowany...
Mam nadzieję, że jutro podniesiemy obraz... i jakoś dotrwamy do wymiany kamery...
Pozdrawiam
RM

Offline

 

#736 2020-04-07 23:51:52

Paweł T. Dolata

Administrator

Zarejestrowany: 2007-04-06
Posty: 2486

Re: Obraz z kamery

Wczoraj i dziś Rafał Markowski pojechał do Przygodzic (4x35 km) i po ok. 3 godziny pracował w serwerowni Urzędu Gminy nad przywróceniem obrazu. Za każdym razem mu się udawało (wymienił część urządzeń i poprawił ustawienia innych, patrz post wyżej), ale krótko potem przekazu znów nie było. Według dobrze udokumentowanej opinii Rafał wina jest po stronie dostawcy internetu dla Urzędu Gminy, wybranego i opłacanego przez Urząd Gminy i tylko przed nim odpowiadającego. Byłem dziś świadkiem rozmowy telef. Rafała z tym dostawcą internetu – za kolejne przerwanie obrazu nie usłyszeliśmy nawet „przepraszam“. Ten człowiek po prostu nie rozumie wagi tego przekazu, jego zasięgu (do ilu osób dociera i ile osób na taki przekaz czeka, także w dobie pandemii koronawirusa i potrzeby zdalnej edukacji przyrodniczej dzieci), ani jak negatywne świadectwo wystawia Urzędowi Gminy, którego jest kontrahentem. Ale także i niestety całemu projektowi „Blisko bocianów“.

Przykro nam bardzo, że nie można obserwować przekazu z gniazda w Przygodzicach, w którego tworzenie i funkcjonowanie zespół projektu „Blisko bocianów“ włożył tyle czasu i wysiłku na przestrzeni 15 lat! O sposobie i jakości dostawy internetu do Przygodzic, od której zależy funkcjonowanie obrazu na www.bociany.przygodzice.pl, decyduje jednak tylko i wyłącznie Urząd Gminy Przygodzice, można więc prosić o przywrócenie obrazu na tel. i mail podane na http://bip3.wokiss.pl/przygodzice. Nie na tym forum, bo nikt z Urzędu Gminy go nie czyta!

W chwilę po moim poście Rafał w poście poniżej z detalami opisał swoje działania nad przywróceniem obrazu i powód jego zanikania w ostatnich dniach – nie jest on naszą winą i nie od nas jego naprawienie zależy, choć dopraszamy się tego codziennie w Urzędzie Gminy (on jest partnerem WTPK w projekcie „Blisko bocianów) i u dostawcy internetu (który jest związany umową z Urzędem i tylko przed nim odpowiada, my możemy tylko się dopraszać przywrócenia obrazu, Rafał opisał poniżej z jakim efektami ... ).

Paweł Dolata
Projekt „Blisko bocianów”: kamera na gniazdo w Przygodzicach www.bociany.przygodzice.pl i www.facebook.com/bocianyzprzygodzic
www.facebook.com/WielkopolskieTowarzyst … ajoznawcze

Offline

 

#737 2020-04-08 00:02:36

 Rafał Markowski

Administrator

Skąd: Zduny pow. krotoszyński
Zarejestrowany: 2012-07-07
Posty: 371

Re: Obraz z kamery

Witajcie!
Po ostatnich dniach "obsianych" awarią, należą się Wam słowa wyjaśnienia.

Po szybkiej analizie forum nietrudno zauważyć, że częstotliwość znikania przekazu zdarzała się zbyt często, coraz częściej.
Nie było to jednak spowodowane problemami kamery (o której i tak wiedzieliśmy, że jej kondycja słabnie, dlatego zakupiliśmy nową), ani routera, a zwyczajnie brakiem połączenia ich z internetem, czyli mówiąc krótko z problemami leżącymi po stronie firmy dostarczającej usługi łącza dla Urzędu Gminy Przygodzice.

Nasze dotychczasowe działania doprowadziły do uporządkowania i zabezpieczenia kamer i routera w nowe zasilacze i zasilanie awaryjne, mające za zadanie wyeliminowanie częstych zakłóceń w sieci elektrycznej... tak dobrze jeszcze nie było.. ale jak to jest że mimo że jest lepiej, - w rzeczywistości jest tragicznie: do rzeczy relacja:
nie będę wymieniał wcześniejszych zaników - w 3.04 było ich ok, 2-3....
4.04.2020 sobota
ok godziny 9 rano pada KAM1; KAM2 działa.

5.04.2020 niedziela - działa tylko KAM2

6.04.2020 poniedziałek
Na moją prośbę nieobecny w Urzędzie Gminy informatyk Tomek wysłał kogoś w celu sprawdzenia sytuacji w serwerowni,
- dostałem fotki z sytuacji w serwerowni, zasilanie było ok, kolega zresetował router, niestety właśnie wtedy straciliśmy i już nie odzyskaliśmy przekazu.
godz. 14.00 - jestem już na miejscu w Przygodzicach, okazuje się że z routera wypadł kabel, który miał uszkodzony "języczek" blokujący - kolega może nie wiedział, że ten kabel łączył nasz router z routerem łączącym nas z internetem.
-  sytuacja uratowana - po przetestowaniu routera i wymianie zasilaczy PoE, naprawie kabla (nowy wtyk) - KAM2 znowu działa
KAM1 mimo że sygnalizuje połączenie z routerem (świeci kontrolka) - nie daje oznak życia (brak jakichkolwiek pakietów generowanych przez kamerę - Wireshark)
16.10 przed wyjazdem z Przygodzic sprawdzam na telefonie - przekaz działa, wracam więc do domu.
Ok. godz. 18 - BRAK PRZEKAZU - ping do routera pozostaje bez odpowiedzi, co oznacza brak połączenia z internetem albo zawieszony router (tak pomyślałem)...

7.04.2020 wtorek (Dzisiaj)
O 14 śmigam do Przygodzic, bo nie ma przekazu... uzbroiłem się w dwa nowe routery i switch, żeby w "sterylnych" warunkach sprawdzić jeszcze raz KAM1, nowe kable oraz UPS z nową baterią - zasilanie awaryjne mające dodatkowo zabezpieczać nasz sprzęt przed zakłóceniami z sieci.
Otwieram serwerownie - nasz sprzęt śmiga, podłączyłem się do niego zdalnie z laptopa - wszystko działa, ale nie ma podłączenia z internetem.
Dzwonię więc do dostawcy - po 5 min. pojawia się odpowiedź na ping z zewnątrz (sprawdzone za pomocą routera w telefonie).
Wówczas pojawia się przekaz.
Robię porządki w serwerowni, spinam nasze kable i przełączam kamery i router na zasilanie awaryjne. Nareszcie na KAM2 nie mam wkurzającego cyba tylko mnie migotania... pomogło. - tak dobrze tam jeszcze chyba nie było. ALE
Skoro wszystko już działa to podłączam się lapkiem bezpośrednio do KAM1 - niestety żadnego odzewu. Po kilku różnych "eksperymentach", godzę się z faktem. że kamera odeszła do domu Pana... W sytuacji, kiedy nie mam jej fizycznie w rękach, nic więcej nie poradzę... Amen- temat KAM1 zamknięty - kamera odłączona.

Ok. godz. 17. spotykam się w Chynowie z Pawłem - odczytujemy parę - m.in Pretendentkę, moją bocianicę z Konarzewa. Paweł wcześniej odczytał swojego samca.
Jedziemy do Westrzy-  tam czekam na Pawła - włączam lapka - brak przekazu - pinguję - brak odpowiedzi
Ponownie dzwonię do dostawcy internetu - Pan coś rzeźbi zdalnie i powoduje przywrócenie połączenia - pingi idą jak trzeba - Paweł świadkiem.
- Odwożę Pawła, wracam do domu.
Na warsztacie włączam lapka, żeby go podładować - zapodaję podgląd - JEST... NAGLE OKOŁO 21.45 ZNOWU BRAK PRZEKAZU - PING nie docierają, co świadczy o ponownej utracie połączenia z internetem.
Dzwonię do dostawcy. Coś ma sprawdzić, zresetować, nie wiem co robi, ale nie przynosi to oczekiwanego skutku. SMSy z zapytaniem "co dalej" pozostały bez odpowiedzi.
W dniu jutrzejszym już nie pojadę do Przygodzic, bo to nie ma sensu, z naszej strony wszystko działa. Będziemy oczekiwać rozwiązania problemów z dostawcą łącza.
Nie chcę też jechać z powodu obecnej sytuacji, rejestracja sam. PKR - z powiatu krotoszyńskiego jest wzrokowo i słownie piętnowana...

PS.Wymiana KAM1 na nową, która już czeka obok mnie, planowana jest na chwilę obrączkowania piskląt, co postaramy się uczynić jak tylko szybko będzie to możliwe.

Pozdrawiam serdecznie z nadzieją rychłego rozwiązania problemów.
RM

Offline

 

#738 2020-04-08 07:14:14

 Agata

Moderator

Skąd: Ostrów Wielkopolski
Zarejestrowany: 2013-04-19
Posty: 5325

Re: Obraz z kamery

Rafał, stokrotne dzięki za Twoje starania, za nakład czasu, pracy oraz sprzętu i do tego w tak niesprzyjających warunkach. Oby UG zrozumiał i podziałał...

Offline

 

#739 2020-04-08 08:13:18

 Kropek

Zbanowany

Zarejestrowany: 2020-02-24
Posty: 126

Re: Obraz z kamery

Witam.
Przykro, że nie można uzyskać obrazu. Tak samo wielu moim znajomym których zaraziłem podglądaniem gniazda(są też dzieci)
Podglądam to z innej kamery i zapewne od innego dostawcy(tego nie wiem)
Nie znam się na przekazach internetowych. Ale czy nie można zrobić jakiegoś awaryjnego własnego łącza.
Chętnie natychmiast przeleję 100zł na ten cel.
Mam pytanie.
Czy zaprzestać swoich wpisów na forum w tej sytuacji?
Pozdrawiam Wszystkich miłośników bocianów w Przygodzicach.

Offline

 

#740 2020-04-08 11:40:28

 Rafał Markowski

Administrator

Skąd: Zduny pow. krotoszyński
Zarejestrowany: 2012-07-07
Posty: 371

Re: Obraz z kamery

Witajcie

Właśnie kończę w Przygodzicach. Miałem nie jechać, ale @#$@#dole, co nas nie zabije itd...
Na miejscu: router i kamery żywe, wszystko działa, tylko brak połączenia z internetem. Telefon zalogował się do sieci "Bociany" jeszcze przed UM.
Wymieniłem więc wszystkie kable łączące nas z dostawcą.
Wygląda, że działa.
Mimo że mam nowe dwa routery ze sobą, nie zmieniam... dotychczas nasz router nas nie zawodził. Runtime pokazuje, że router pracuje bez problemów od ponad 18h, to znaczy bez przerwy od wczorajszego przełączenia na UPS.
Nigdy nie stwierdziłem jego zawieszenia.... Obym jutro nie musiał go zmieniać... ))))
Wieczorem usunę na stronie podgląd z KAM1 i zostawię dwa playery do KAM2...

Pozdrawiam
RM

Offline

 
Projekt "Blisko bocianów" - najstarsza działająca kamera na gniazdo bocianie w Polsce, od 2006 roku

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
BetonovÊ Jímky Ždírec nad Doubravou Szamba betonowe Sopot przegrywanie kaset vhs w polsce przegrywanie kaset vhs.