Ogłoszenie


Drodzy Forumowicze - zdarza się, że nieraz w dziale forum pt "Pomoc" są podawane istotne dla Was informacje - zerkajcie do wątków tego tematu - to może sporo pomóc :).
Informacje nt. działania forum

Dziękujemy za obecność i udział na naszym forum! Prosimy o stosowanie się do regulaminu i uwag administratorów! Wynikają one zawsze z dobrej woli i dbałości o czytelność i przejrzystość forum dla dobra wszystkich użytkowników



- - - - > sklep o przyrodzie i dla miłośników przyrody - - - Rytmy Natury w Dolinie Baryczy DVD< - - - -

#21 2020-08-03 10:37:49

 Magosia

Użytkownik

Skąd: Wielkopolska
Zarejestrowany: 2016-08-17
Posty: 10251

Re: Co się dzieje w bocianim gnieździe w Przygodzicach [sierpień 2020]

10.37/ 11.20/12.10/13.05  Brak przekazu.

Ostatnio edytowany przez Magosia (2020-08-03 13:06:13)

Offline

 

#22 2020-08-03 13:10:22

 Rafał Markowski

Administrator

Skąd: Zduny pow. krotoszyński
Zarejestrowany: 2012-07-07
Posty: 371

Re: Co się dzieje w bocianim gnieździe w Przygodzicach [sierpień 2020]

Juz działamy, czekamy za informacją od dostawcy internetu, w Przygodzicach dzieje się coś niepokojącego z zasilaniem - "migają" co chwilę prądem, sprawdziliśmy już router i kamery, nadal nie ma połączenia - teraz dostawca sprawdza swoje urządzenia...

Offline

 

#23 2020-08-04 16:13:23

JurasN

Użytkownik

Zarejestrowany: 2016-04-02
Posty: 441

Re: Co się dzieje w bocianim gnieździe w Przygodzicach [sierpień 2020]

Myślę, że gdyby komentarza Dory z 13.40 nie było, to forum by niczego nie straciło. Źle mi z tym komentarzem

Offline

 

#24 2020-08-04 17:33:58

 Rafał Markowski

Administrator

Skąd: Zduny pow. krotoszyński
Zarejestrowany: 2012-07-07
Posty: 371

Re: Co się dzieje w bocianim gnieździe w Przygodzicach [sierpień 2020]

Spokojnie.. jeszcze dzisiaj, w wolnej chwili opiszę zachowanie Pani Dory. Póki co proszę nie kasować tego komentarza. Prawdopodobnie będzie to dowód w sprawie cywilnej o naruszenie dóbr osobistych. Bo tego co zrobiła i napisała ta osoba , zwyczajnie nie odpuszczę.

Offline

 

#25 2020-08-04 21:53:37

Renia

Moderator

Skąd: Małopolska
Zarejestrowany: 2008-05-23
Posty: 4082
WWW

Re: Co się dzieje w bocianim gnieździe w Przygodzicach [sierpień 2020]

Dora napisał:

Dzień dobry, dzwoniłam do Urzędu w Przygodzicach, prąd mają i mieli, internet też mają i mieli. Panie Rafale na przyszłość proszę pisać prawdę.

Doro, Twój wpis jest bardzo niegrzeczny. Traktujesz Rafała, jakby miał obowiązek zajmować się przekazem z gniazda w Przygodzicach, a to nieprawda. Robi to, bo chce, bezinteresownie poświęcając na to swój wolny czas. Zarzucasz Mu kłamstwo na podstawie rzekomej rozmowy. Zastanawiam się, co upoważnia Cię do stawiania zarzutów. Czy ktoś podpisywał z Tobą umowę?


* * *

Offline

 

#26 2020-08-04 22:44:43

JurasN

Użytkownik

Zarejestrowany: 2016-04-02
Posty: 441

Re: Co się dzieje w bocianim gnieździe w Przygodzicach [sierpień 2020]

Jestem człowiekiem z daleka. Nie wiem kto z kim, kiedy, wg jakich zasad, jak się zajmuje technikaliami dotyczącymi przekazu z gniazda.  Pewnie wszystko ROBI SIĘ SAMO.
Stąd mój "ostrożny" post z godz. 16.30. Po poście Reni wiem trochę więcej.
Dalej piszę jako laik, nie mający pojęcia o tym, co trzeba, aby przekaz do naszych domów przebiegał bezproblemowo.
Dora napisała: „Dzień dobry, dzwoniłam do Urzędu w Przygodzicach, prąd mają i mieli, internet też mają i mieli. Panie Rafale na przyszłość proszę pisać prawdę”
Prąd mają, mieli… Internet mają, mieli…
1.    Ja w domu mam kilka urządzeń (mikrofalówka, piekarnik, dekoder TV…),które wyświetlą aktualny czas. Wyłączenie prądu powoduje mi konieczność nastawienia od nowa na nich czasu. Rzadko, ale zdarzają się krótkotrwałe zaniki napięcia. Na tyle krótkie, że czasem nie wszystkie zegary się zerują. Niektórych nie muszę ponownie nastawiać. Oznacza to dla mnie wiedzę, że różne urządzenia RÓŻNIE reagują na krótkotrwałe przerwy w zasilaniu.
2.    W moim ostatnim miejscu pracy WSZYSTKIE komputery były podłączane przez UPS (ang. uninterruptible power supply – zasilacz bezprzerwowy). To zasilacz awaryjny, zasilacz bezprzerwowy  – urządzenie lub system, którego funkcją jest utrzymanie zasilania innych urządzeń elektrycznych lub elektronicznych w przypadku zaniku lub nieprawidłowych parametrów zasilania sieciowego. Także niektóre inne urządzenia miały UPS. Nie wiem jak to jest w Urzędzie Gminy w Przygodzicach, lecz nie sądzę aby takich lub podobnych urządzeń nie używano.  Byłoby to po prostu lekkomyślne. Przerwa w zasilaniu energią elektryczną powodowałaby zmarnowanie niezapisanej, aktualnie wykonywanej na przykład na komputerach pracy. Stąd chwilowe braki prądu, o jakich pisze  Rafał Markowski , jeśli występowały, mogły być przez pracowników nawet niezauważone.
3.    Dorze muszę więc pogratulować ogromnej wiedzy, dotyczącej zarówno działania wszystkich urządzeń niezbędnych dla przekazu, jak również tego, jaki był FAKTYCZNY przebieg zasilania w energię elektryczną Urzędu Gminy w Przygodzicach. Takiej wiedzy pozazdrościć. Także bezkompromisowości, z jaką zdecydowała się PUBLICZNIE (to nie prywatna rozmowa między Dorą a  Rafałem Markowskim) napiętnować jego działania.
No, no…

Offline

 

#27 2020-08-04 23:03:03

 Agata

Moderator

Skąd: Ostrów Wielkopolski
Zarejestrowany: 2013-04-19
Posty: 5339

Re: Co się dzieje w bocianim gnieździe w Przygodzicach [sierpień 2020]

Dora napisał:

Dzień dobry, dzwoniłam do Urzędu w Przygodzicach, prąd mają i mieli, internet też mają i mieli. Panie Rafale na przyszłość proszę pisać prawdę.

Ten wpis jest roszczeniowy i arogancki.
Cały projekt opiera się na społecznej pracy kilku osób, które poświęcając swój prywatny czas starają się, aby funkcjonował on jak najlepiej. Robimy to z pasji do bocianów i chęci przybliżenia zainteresowanym osobom życia tych wspaniałych ptaków. Nic nie musimy. Każdy z nas ma swoje życie, kłopoty, zajęcia. Czasami czas potrzebny na załatwienie bocianich spraw zabieramy rodzinie, czasami odkładamy swoje ważne sprawy, albo rozciągamy dobę powyżej 24 godzin. Niczego w zamian nie oczekujemy, może tylko zrozumienia i odrobiny życzliwości. Rafał jest jedynym informatykiem w zespole, bez Niego ten projekt by nie działał i na pewno wie, o czym mówi. Ja ze swej strony dodam, że brak prądu w urzędzie w sobotę i niedzielę mógł zostać niezauważony przez pracowników z tego prostego powodu, że w te dni ich po prostu nie było w pracy. Po drugie, łącza internetowe urzędu i łącza obsługujące  kamery, to są dwie różne, niezależne od siebie bajki; jeśli się nie mylę, różni są nawet dostawcy. Tak więc działający internet w urzędzie nie jest tożsamy z działającym przekazem z gniazda.
To tyle. Proponuję Dorze - skoro nie może pomóc, niech chociaż nie przeszkadza.

Offline

 

#28 2020-08-04 23:16:07

JurasN

Użytkownik

Zarejestrowany: 2016-04-02
Posty: 441

Re: Co się dzieje w bocianim gnieździe w Przygodzicach [sierpień 2020]

Brawo Renia, brawo Agata!

Offline

 

#29 2020-08-04 23:19:36

 Agata

Moderator

Skąd: Ostrów Wielkopolski
Zarejestrowany: 2013-04-19
Posty: 5339

Re: Co się dzieje w bocianim gnieździe w Przygodzicach [sierpień 2020]

jurasN napisał:

Brawo Renia, brawo Agata!

Panie Jurku, w imieniu zespołu dziękuję za życzliwość, zrozumienie i wsparcie 😊

Offline

 

#30 2020-08-04 23:21:11

JurasN

Użytkownik

Zarejestrowany: 2016-04-02
Posty: 441

Re: Co się dzieje w bocianim gnieździe w Przygodzicach [sierpień 2020]

Offline

 

#31 2020-08-04 23:52:21

JurasN

Użytkownik

Zarejestrowany: 2016-04-02
Posty: 441

Re: Co się dzieje w bocianim gnieździe w Przygodzicach [sierpień 2020]

Do Dory
Namawiam do usunięcia postu (przycisk po prawej stronie u dołu ramki, w której został umieszczony). Ograniczy szkody, jakie mógł spowodować (także autorce?).
Potem napisać jeszcze jeden post... Ale, to już autorka powinna sama wiedzieć, jakiej powinien być treści...

Offline

 

#32 2020-08-05 13:42:43

 Rafał Markowski

Administrator

Skąd: Zduny pow. krotoszyński
Zarejestrowany: 2012-07-07
Posty: 371

Re: Co się dzieje w bocianim gnieździe w Przygodzicach [sierpień 2020]

Witam..
postanowiłem dać szansę Pani Dorocie "Dora"... 24h to wystarczający czas na przemyślenia.
Gdyby to nastąpiło wczoraj, byłem już gotowy jechać dzisiaj do Przygodzic. Ale nic takiego się nie wydarzyło,
więc się wyspałem...

Nie należę do ludzi obraźliwych,  za mało czasu mi zostało żeby się obrażać na nieogarnięte osoby, których niewiedza i głupota przemawiają przez ich komentarze,z których tryska brakiem zrozumienia i nieznajomością tematu.
Jakiś jeden głupawy komentarz na forum nie jest mnie w stanie wyprowadzić z równowagi.

ALE: gdy ta osoba nie rozumie co pisze, dzwoni do mnie do pracy (nie pracuję w UM w Przygodzicach), krzyczy na personel, wydaje polecenia żeby mnie odszukać, nawet w postaci: "to niech się Pani ruszy i na korytarzu krzyknie" ... W rozmowie z obsługą sekretariatu - wyzywa mnie od kłamców itp.... przez telefon...    CO TO W OGÓLE MA ZNACZYĆ?   Nie będę tolerował takich zachowań, a tym bardziej gdy ktoś w prywatnej sprawie, bo taką jest moje zaangażowanie w wolontariat i projekt BB, dzwoni do mnie roboty i robi mi aferę.  KONIEC Z TYM!

Jeszcze wczoraj jedyne co przyszło mi do głowy toi pożegnanie się z projektem.  Ciesze się ze znajduję wsparcie u wielu forumowiczów, ale sami widzicie...

Póki co, nadal rozmyślam.
Pozdrawiam
RM

Offline

 

#33 2020-08-05 14:12:46

 Magosia

Użytkownik

Skąd: Wielkopolska
Zarejestrowany: 2016-08-17
Posty: 10251

Re: Co się dzieje w bocianim gnieździe w Przygodzicach [sierpień 2020]

Rafał Markowski napisał:

Witam..
postanowiłem dać szansę Pani Dorocie "Dora"... 24h to wystarczający czas na przemyślenia.
Gdyby to nastąpiło wczoraj, byłem już gotowy jechać dzisiaj do Przygodzic. Ale nic takiego się nie wydarzyło,
więc się wyspałem...

Nie należę do ludzi obraźliwych,  za mało czasu mi zostało żeby się obrażać na nieogarnięte osoby, których niewiedza i głupota przemawiają przez ich komentarze,z których tryska brakiem zrozumienia i nieznajomością tematu.
Jakiś jeden głupawy komentarz na forum nie jest mnie w stanie wyprowadzić z równowagi.

ALE: gdy ta osoba nie rozumie co pisze, dzwoni do mnie do pracy (nie pracuję w UM w Przygodzicach), krzyczy na personel, wydaje polecenia żeby mnie odszukać, nawet w postaci: "to niech się Pani ruszy i na korytarzu krzyknie" ... W rozmowie z obsługą sekretariatu - wyzywa mnie od kłamców itp.... przez telefon...    CO TO W OGÓLE MA ZNACZYĆ?   Nie będę tolerował takich zachowań, a tym bardziej gdy ktoś w prywatnej sprawie, bo taką jest moje zaangażowanie w wolontariat i projekt BB, dzwoni do mnie roboty i robi mi aferę.  KONIEC Z TYM!

Jeszcze wczoraj jedyne co przyszło mi do głowy toi pożegnanie się z projektem.  Ciesze się ze znajduję wsparcie u wielu forumowiczów, ale sami widzicie...

Póki co, nadal rozmyślam.
Pozdrawiam
RM

Panie Rafale, jest takie powiedzenie: co nas nie zabije, to nas wzmocni. Mam nadzieję, że tak będzie w Pana przemyśleniach. Ludzi, którzy działają na rzecz braci mniejszych jest jak na lekarstwo... Wielką stratą dla projektu i podglądaczy byłaby Pańska rezygnacja. Na temat kultury i postępowania Dory nie wypowiem się, ręcę opadają. Mam nadzieję,że przemyślenia będą jak najbardziej pozytywne. Bo, jak nie Pan, to kto? Pozdrawiam

Offline

 

#34 2020-08-05 18:37:49

JurasN

Użytkownik

Zarejestrowany: 2016-04-02
Posty: 441

Re: Co się dzieje w bocianim gnieździe w Przygodzicach [sierpień 2020]

Rafał Markowski napisał:

za mało czasu mi zostało żeby się obrażać na nieogarnięte osoby, których niewiedza i głupota przemawiają przez ich komentarze,z których tryska brakiem zrozumienia i nieznajomością tematu.

Myślę, że te słowa powinny być najlepszą wskazówką co dalej robić. Czy tak scharakteryzowane osoby, mają decydować o losie przedsięwzięcia? Do tego by się sprowadziło zaniechanie dalszej pracy dla tego WSPANIAŁEGO przedsięwzięcia, jakim są przygodzickie bociany w kamerze?
Proszę się nie poddawać. PROSZĘ.

Offline

 

#35 2020-08-05 20:46:07

 Agata

Moderator

Skąd: Ostrów Wielkopolski
Zarejestrowany: 2013-04-19
Posty: 5339

Re: Co się dzieje w bocianim gnieździe w Przygodzicach [sierpień 2020]

Dziś o 19.20 odwiedziłam oba gniazda. Nowe, tak jak się spodziewałam, było puste; niestety nie mam teraz możliwości czasowych, aby podjechać wieczorkiem. Natomiast w gnieździe pod kamerą dało się zauważyć czubek głowy odpoczywającego bociana. Czy to był dorosły, czy młody ptak - nie udało mi się stwierdzić. Zagadkę rozwiązał Rafał, który w tej właśnie chwili przybył pod gniazdo i zastał na nim stojącego dorosłego osobnika. Teraz Rafał rusza pod nowe gniazdo, aby sprawdzić, czy młode jeszcze się tam pojawiają.
https://s6.ifotos.pl/mini/DSC3579JP_qqrsanx.jpg

Co do uruchomienia kamery - bądźmy dobrej myśli
Pozdrawiam

Offline

 

#36 2020-08-05 21:24:44

 Magosia

Użytkownik

Skąd: Wielkopolska
Zarejestrowany: 2016-08-17
Posty: 10251

Re: Co się dzieje w bocianim gnieździe w Przygodzicach [sierpień 2020]

Agata napisał:

Dziś o 19.20 odwiedziłam oba gniazda. Nowe, tak jak się spodziewałam, było puste; niestety nie mam teraz możliwości czasowych, aby podjechać wieczorkiem. Natomiast w gnieździe pod kamerą dało się zauważyć czubek głowy odpoczywającego bociana. Czy to był dorosły, czy młody ptak - nie udało mi się stwierdzić. Zagadkę rozwiązał Rafał, który w tej właśnie chwili przybył pod gniazdo i zastał na nim stojącego dorosłego osobnika. Teraz Rafał rusza pod nowe gniazdo, aby sprawdzić, czy młode jeszcze się tam pojawiają.
https://s6.ifotos.pl/mini/DSC3579JP_qqrsanx.jpg

Co do uruchomienia kamery - bądźmy dobrej myśli
Pozdrawiam

Dziękuję Agato za wieści z jednego i spod drugiego gniazda.Pamiętam,że w ubiegłym sezonie dorosłe bociany opuściły gniazdo 11.08. Jak będzie w tym roku? Czas pokaże...

Offline

 

#37 2020-08-05 21:44:36

Monika

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-07-01
Posty: 816

Re: Co się dzieje w bocianim gnieździe w Przygodzicach [sierpień 2020]

O, nie! Szanowny Panie Rafale, proszę nie rozstawać się z przygodzickimi bocianami i nami, forumowiczami, z powodu opisanych powyżej chamskich wyczynów Dory!!! Dziękuję za Pana nieocenione dla projektu "Blisko bocianów" zaangażowanie i trzymam mocno kciuki, żeby Pan dalej był z nami wszystkimi i służył wielką, bezinteresowną pomocą. Serdecznie pozdrawiam.

Ostatnio edytowany przez Monika (2020-08-05 21:49:16)

Offline

 

#38 2020-08-06 00:05:09

 Rafał Markowski

Administrator

Skąd: Zduny pow. krotoszyński
Zarejestrowany: 2012-07-07
Posty: 371

Re: Co się dzieje w bocianim gnieździe w Przygodzicach [sierpień 2020]

22.50 na gnieździe pod kamerą - dwa dorosłe bociany
Do godziny 22.43 czekaliśmy pod gniazdem "kolonijnym" - niestety nie zostaliśmy żadnego młodego, z informacji mieszkańców wynika że były jeszcze tego ranka... spotkaliśmy jednak ok 21.30 - Marysię z mamą. Myślę że zamieści relację w odpowiednim wątki.

Offline

 

#39 2020-08-06 11:33:59

JurasN

Użytkownik

Zarejestrowany: 2016-04-02
Posty: 441

Re: Co się dzieje w bocianim gnieździe w Przygodzicach [sierpień 2020]

Rafał Markowski

Offline

 

#40 2020-08-06 14:57:47

 Rafał Markowski

Administrator

Skąd: Zduny pow. krotoszyński
Zarejestrowany: 2012-07-07
Posty: 371

Re: Co się dzieje w bocianim gnieździe w Przygodzicach [sierpień 2020]

14.55 gniazdo puste

Offline

 
Projekt "Blisko bocianów" - najstarsza działająca kamera na gniazdo bocianie w Polsce, od 2006 roku

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Hillside Sunrise, 2 Bed 2 Bath in Gated... https://www.hotelstayfinder.com