Ogłoszenie


Drodzy Forumowicze - zdarza się, że nieraz w dziale forum pt "Pomoc" są podawane istotne dla Was informacje - zerkajcie do wątków tego tematu - to może sporo pomóc :).
Informacje nt. działania forum

Dziękujemy za obecność i udział na naszym forum! Prosimy o stosowanie się do regulaminu i uwag administratorów! Wynikają one zawsze z dobrej woli i dbałości o czytelność i przejrzystość forum dla dobra wszystkich użytkowników



- - - - > sklep o przyrodzie i dla miłośników przyrody - - - Rytmy Natury w Dolinie Baryczy DVD< - - - -

#41 2009-06-15 12:55:17

Eva Stets

Użytkownik

Skąd: Hellas
Zarejestrowany: 2007-04-04
Posty: 5027
WWW

Re: Sprawy Forumowiczów dotyczące forum

Witam!

Post niżej został przeniesiony z temtu, w którym podajemy obserwacje o wydarzeniach w gnieździe. Na pytanie dotyczące czatu odpowiadałam już kilka razy (także w tym temacie, który nosi tytuł "Informacje nt działania forum" a jest po części wprowadzeniem właśnie w poruszanie się po forum i zawiera sporo instrukcji).
Odpowiem (po raz kolejny), że forum a czat to dwie odrębne rzeczy i nie łączą się z sobą.
Forum podlega bezpośrednio pod PwG OTOP i projekt "Blisko bocianów" (strona z przekazem www.bociany.ec.pl)
Czat jest na stronie naszego partnera iTTv, gdzie jest przekaz strumieniowy.
Na forum notujemy obserwacje z naszego (i nie tylko) gniazda i nie mamy wpływu na działalność i obsługę czatu.

Pozdrawiam
Eva Stets
Administrator forum

m.malga napisał:

Właściwie mam pytanie do osób obsługujących bociani program...Nie ma dziś możliwości czatowania. Mam nadzieje ,że przywrócicie go!? Mam tam przyjaciół...brakuje mi ich. Wszystkich pozdrawiam. m.malga zwana malagą

Offline

 

#42 2009-06-17 18:08:22

mamajka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-05-10
Posty: 377

Re: Sprawy Forumowiczów dotyczące forum

Nie bardzo wiem, w którym wątku zamieścić ten post.

Otóż chciałam się zwrócic do uczestników  Forum, tych zwłaszcza, których to już, teraz, dotyczy: skupmy sie na stronie merytorycznej, czyli na ptakach i tym co z nimi związane  a oszczędźmy sobie i innym, jałowych dyskusji, w których głównie chodzi o udowodnienie  swoich (bywa, że wątpliwych) racji.
Jeśli odpowiedź na nasze pytanie nie jest dla nas wyczerpująca, zadajmy dalsze, ale merytoryczne a nie będące głównie wyrazem emocji. Wstrzymajmy sie od ocen.

To Forum, to było dotychczas miejsce "chronione", bo... wystarczy spojrzeć na motto o bocianach. Trzymajmy się tego i dajmy wytchnąć naszym szefom - niech nie muszą tracić energii na temperowanie naszych zapędów.

Ostatnio edytowany przez mamajka (2009-06-17 18:10:55)

Offline

 

#43 2009-06-17 19:31:08

ELLAP

Użytkownik

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2009-04-02
Posty: 92

Re: Sprawy Forumowiczów dotyczące forum

Witam,
Pani Evo, podziwiam Panią za spokój i opanowanie. Chyba niektórzy  z forumowiczów zapomnieli po co stworzony został ten projekt. Przecież za wszystko nie może Pani brać odpowiedzialności. Za złą pogodę i zalaną kamerkę też będzie Pani odpowiadać ? Nonsens. Ja ze swojej strony mogę tylko Wam, pomysłodawcom i opiekunom  projektu "Blisko Bocianów" serdecznie podziękować za możliwość bliższego poznania tych pięknych ptaków. Ostatnio czytałam  relacje (z lat ubiegłych) zamieszczone  na temat  trasy przelotu bocianów z zamontowanymi nadajnikami, na zimowisko i z zimowiska. To coś wspaniałego, kiedy na bieżąco jesteśmy informowani gdzie  obecnie znajdują  się bociany, jaką mają jeszcze drogę do przebycia, czy odnalazły swoje wcześniejsze gniazdo... I ta radość kiedy wróciły. Dzięki takim ludziom jak Wy jest to możliwe.
Jeszcze raz dziękuję.

Pozdrawiam serdecznie

Elżbieta

Offline

 

#44 2009-06-18 00:20:08

Iganka

Moderator

Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2009-05-31
Posty: 5520

Re: Sprawy Forumowiczów dotyczące forum

Śledzę wszystkie wpisy na forum już od dawna (od 2007 r.) choć na forum jestem "nowa", zalogowana od niedawna, wiem jak cenne jest zachowanie porządku, chronologii i ładu w pisaniu i zamieszczaniu postów w odpowiednich wątkach.

Ogromnie doceniam  wkład i pracę  Pani Evy nad zachowaniem takiej formy forum, przy takich zapisach postów można poznać  problem w sposób prawidłowy i ukierunkowany. W ten sposób właśnie, przez tematyczne porządkowanie postów uczę się obserwować bociany (i  inne ptaki też), zwracać uwagę na rzeczy istotne.
Cierpliwość, dokładność, zaangażowanie i przyjazny charakter  z jakimi Eva stara się rozwiązywać problemy Forumowiczów, są zachętą i przyjemnością  w czynnym uczestniczeniu w życiu tego forum. Można rzeczywiście czuć, że jest się blisko bocianów a wszelkie inne szczegóły przestają być tak naprawdę ważne.
Czyż nie jest bardziej przyjemne i fascynujące, aby skupić się na odkrywaniu tajemnic bocianiego życia a sprawy techniczne zostawić w rękach kompetentnych osób ufając, że  przecież robią co w ich mocy aby nasze obserwacje były pełne wrażeń i dawały satysfakcję w uczestniczeniu realizacji tego projektu ?

Może to niewłaściwy wątek, ale w tym miejscu dziękuję koordynatorom, pomysłodawcom tego projektu, operatorom czuwającym nad stroną  techniczną projektu (za super zbliżenia na bociany ), a szczególnie Pani Evie i Panu Pawłowi za wszelkie fachowe podpowiedzi, udostępnienie publikacji, wskazanie literatury o bocianach, które zmieniły nieco kierunek mojej obserwacji boćków z fascynacji i emocji na  racjonalne poznawanie życia tych ptaków.

Pozdrawiam serdecznie.

Ostatnio edytowany przez iganka (2009-06-18 00:21:04)

Offline

 

#45 2009-06-18 09:15:26

belcia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-04-15
Posty: 727

Re: Sprawy Forumowiczów dotyczące forum

Mamajka napisała już wszystko....dołączam się do niej. Eva wkłada tu wiele pracy, poświęca swój wolny czas, aby forum było przejrzyste i żeby można  było sprawnie się po nim poruszać. Osobiście dla mnie forum działa bez zarzutu. My bocianoluby jesteśmy wdzięczni za stworzenie takiego projektu, na pewno każdy się ze mną  zgodzi...dopóki nie było tego projektu nie wiedzieliśmy tyle co teraz o bocianach. Dla mnie, osoby, która kocha przyrodę i zwierzęta jest to coś wspaniałego iż mogłam poznać bliżej te ptaki, ich życie zwyczaje. Dziękuję Wam za to...


Aby samemu stać się lepszym nie musisz czekać na lepszy świat.
Phil Bosman

Offline

 

#46 2009-06-18 13:29:44

 Damka_Pik

Użytkownik

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2007-06-26
Posty: 1901

Re: Sprawy Forumowiczów dotyczące forum

Myślę, że to ostatnie lekkie zamieszanie na forum powstało chyba całkiem niechcący, nikt nie przewidział, że dyskusja przybierze niezbyt fortunny obrót.

Ja od siebie wtrącę, że odkąd uczestniczę w tym forum, zawsze dużą satysfakcję sprawiał mi fakt, że w niczym nie przypomina ono czatu, a rozmowy niewiele wnoszące ograniczone są do absolutnego minimum, co jest wyłączną zasługą Evy, która konsekwentnie tego pilnuje i bierze na siebie niemal całą korespondencję z Forumowiczami, a jest to niezwykle czasochłonne. Ale dzięki temu zamieszczane posty w przeważającej większości są właśnie merytoryczne i dotyczą obserwacji ptaków – z oczywistych powodów, głównie bocianów, ale jak wszystkim wiadomo, nie tylko. Zawsze można także liczyć na sporą dawkę informacji i zdjęć z obserwacji w terenie, tak bocianów (nie tylko naszych rodzimych, ale dzięki Evie, także greckich), jak i przedstawicieli innych gatunków (jak na przykład niedawne świetne relacje mamajki z jej fantastycznych „bliskich spotkań” z orlikiem czy rodziną kwiczołów).

Ogromnym atutem naszego forum jest łatwość uzyskiwania fachowych wyjaśnień, odpowiedzi i opinii, przede wszystkim od naszego autorytetu naczelnego – koordynatora projektu, Pawła Dolaty, którego nie mniej fachowo wspomagają Eva, Sve, Zbychur, Falco, a wiem, że w razie potrzeby od czasu do czasu swoje opinie (choć nie bezpośrednio) przekazują także inne, powszechnie znane, autorytety w dziedzinie ornitologii. Bardzo cenię sobie także wskazówki dotyczące ciekawej literatury ornitologicznej, jak również informacje publikowane na stronie PwG OTOP.

Niewielka różnica w czasie między dwoma przekazami, to jak już wiemy nie brak dobrej woli, a zwyczajnie możliwości techniczne wynikające z praw fizyki. Obraz i ustawienie kamery natomiast, moim zdaniem, nie powinien budzić zastrzeżeń – możemy oglądać bociany zarówno przy maksymalnym zbliżeniu, jak i w mniejszym lub większym oddaleniu. Doceńmy ten fakt – w przeważającej większości gniazd takie możliwości w ogóle nie są dostępne, a obraz jest statyczny! Awarie lub brak obrazu gdzie indziej zdarzają się znacznie częściej, u nas najwyżej bardzo sporadycznie drobne usterki i to na bardzo krótko. Póki bocianki są jeszcze małe, oko kamery powinno skupiać się właśnie na nich, bo to ich rozwój śledzimy, wypatrujemy także potencjalnych zagrożeń, aby w razie czego możliwe było zorganizowanie pomocy na czas. Poza tym, w ciągu sezonu są tylko dwie okazje do zmiany pozycji kamery – na jego początku i w dniu obrączkowania, kiedy pisklęta są wyjęte z gniazda.

Ostudźmy zatem emocje, wyeliminujmy niemożliwe do spełnienia roszczenia i cieszmy się dorastaniem naszych ulubieńców, bo za około miesiąc zaczną nam po kolei znikać z kamerki, aż na początku sierpnia znikną na dobre.

Offline

 

#47 2009-06-18 14:59:14

Renia

Moderator

Skąd: Małopolska
Zarejestrowany: 2008-05-23
Posty: 4080
WWW

Re: Sprawy Forumowiczów dotyczące forum

Damka_Pik napisał:

[...] Ostudźmy zatem emocje, wyeliminujmy niemożliwe do spełnienia roszczenia i cieszmy się dorastaniem naszych ulubieńców, bo za około miesiąc zaczną nam po kolei znikać z kamerki, aż na początku sierpnia znikną na dobre.

Spodobało mi się to, co napisała Damka_Pik, więc dorzucę swoje trzy grosze. Postarajmy się, by wizyty na forum znów były dla nas przyjemnością. Forum nie świadczy usług. Moderatorzy i Administratorzy nie mają obowiązku spełniać wszystkich naszych kaprysów ani odpowiadać na wszystkie pytania. Robią to, bo chcą, to tylko ich dobra wola. Szanujmy ich za to i cieszmy się widokiem naszych boćków. Co tu kryć, czas mija tak szybko, już wkrótce będzie nam dokuczał „syndrom opuszczonego gniazda”.


* * *

Offline

 

#48 2009-06-18 17:29:02

Eva Stets

Użytkownik

Skąd: Hellas
Zarejestrowany: 2007-04-04
Posty: 5027
WWW

Re: Sprawy Forumowiczów dotyczące forum

Witam!

Dziękuję wszystkim, którzy (i co miłe, nie po raz pierwszy) napisali parę słów od siebie i wyrazili swoje opinie. Pisałam już kiedyś dawno (przepraszam, nie pamiętam w jakim temacie), że forum nie jest "moim Imperium". Jestem po prostu jednym z Adminów tego, naszego, wspólnego forum i staram się (z racji, że mnie przypadła rola prowadzenia forum) swoją funkcję wypełniać dobrze, tak, aby było wygodnie i zgodnie dla wszystkich. Dokładnie jak napisałam: "staram się", co nie znaczy, że i ja nie popełnię błędu, nie poproszę o radę. Osoby, które nie jeden raz o tą radę czy pomoc prosiłam, wiedzą o tym i wiedzą, że jestem im za to wdzięczna. Działamy tu wspólnie...po prostu  ktoś musi jakoś tego pilnować. Każde forum ma "swoje zwyczaje", swój styl - nasze jest takie i tak je zaakceptowała większość Forumowiczów, widząc, że ten styl jest z pożytkiem dla innych.

Tak, jak Wam dziękowałam za pomoc w obserwacjach, gdy w dzień i noc staliście na warcie przy składaniu jaj i kluciu piskląt, tak jak Wam jestem wdzięczna za każdą obserwację i notowanie wydarzeń z gniazda, tak i teraz dziękuję Wam za dobre słowa i zrozumienie.

Patrzmy więc na nasze boćki, notujmy co dzieje się w gnieździe, bo to najważniejsze. Jak napisała Nupi "Czas szybko mija"... - cieszmy się więc z tego co nam dane zobaczyć, nawet jeśli nieraz nie jest to idealne.

Dziękuję Wam, że tu jesteście
Eva

Offline

 

#49 2009-06-19 09:10:19

anowi

Użytkownik

Skąd: Południe
Zarejestrowany: 2009-04-21
Posty: 44

Re: Sprawy Forumowiczów dotyczące forum

Ja sobie pozwolę na małą dygresje

Jestem tutaj od niedawna, ale nie da się nie zauważyć ile siebie Pani Eva daje temu projektowi, forum i naprawdę  to doceniam, bo wyobrażam sobie ile to zajmuje czasu.  Wielkie brawa dla Pani i dla całej załogi tego projektu !!!

P.S.
Pani Evo, w  myśl starego powiedzenia  - "jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził"

Ostatnio edytowany przez anowi (2009-06-19 09:11:02)

Offline

 

#50 2009-11-15 17:31:02

 Magdalena Zamielska

Użytkownik

4712994
Skąd: Legionowo
Zarejestrowany: 2008-05-02
Posty: 583

Re: Sprawy Forumowiczów dotyczące forum

15.11.2009r.
Zmiana nicku z magdekk na Magdalena Zamielska.
Pozdrawiam wszystkich miłośników bocianów z Przygodzic i naszego forum

Offline

 

#51 2010-02-21 20:16:03

 wladek12

Zbanowany

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-03-31
Posty: 8451

Re: Sprawy Forumowiczów dotyczące forum

21.02.2010.
Czy nie pora pomyśleć o terminie V Zlotu w Przygodzicach?
W wielu firmach do końca stycznia był termin naznaczenia urlopów?Może większość nie pracuje w soboty i niedziele ale część może tak.
Łatwiej może by było poinformować o zmianach-problemach terminu zlotu.
Oczywiście uwzględniając przylot PRZYGODY i DZIEDZICA oraz złożenia jajek i póżniejszego szczęśliwego wyklucia ich potomstwa.
POZDRAWIAM WSZYSTKICH POSTOWICZÓW I ZLOTOWICZÓW WCZEŚNIEJSZYCH I  V ZLOTU.                   ...               

Ostatnio edytowany przez wladek12 (2010-02-21 20:20:21)


😄👍🌞.  Miłych dni życzę.
Pozdrawiam.

Offline

 

#52 2010-02-21 21:35:47

Eva Stets

Użytkownik

Skąd: Hellas
Zarejestrowany: 2007-04-04
Posty: 5027
WWW

Re: Sprawy Forumowiczów dotyczące forum

Post, który cytuję był zamieszczony w temacie dotyczącym Zlotu w Przygodzicach w wątku pt "Zlot w Przygodzicach 2009".  Wpis nawiązuje do Zlotu w roku 2010. Ponieważ na razie nie ma wątku o Zlocie w roku 2010 - post ten został przeniesiony do tego wątku, który dotyczy "Spraw Forumowiczów". Zapewne na zawartą kwestię znajdzie się odpowiedź, gdy powstanie wątek na temat Zlotu w Przygodzicach w roku 2010.

Pzdrawiam
Eva Stets

wladek12 napisał:

21.02.2010.
Czy nie pora pomyśleć o terminie V Zlotu w Przygodzicach?
W wielu firmach do końca stycznia był termin naznaczenia urlopów?Może większość nie pracuje w soboty i niedziele ale część może tak.
Łatwiej może by było poinformować o zmianach-problemach terminu zlotu.
Oczywiście uwzględniając przylot PRZYGODY i DZIEDZICA oraz złożenia jajek i póżniejszego szczęśliwego wyklucia ich potomstwa.
POZDRAWIAM WSZYSTKICH POSTOWICZÓW I ZLOTOWICZÓW WCZEŚNIEJSZYCH I  V ZLOTU.                   ...               

Offline

 

#53 2010-02-22 16:05:39

Paweł T. Dolata

Administrator

Zarejestrowany: 2007-04-06
Posty: 2473

Re: Sprawy Forumowiczów dotyczące forum

Witam!

Termin Zlotu zależy głównie od Gminnego Ośrodka Kultury w Przygodzicach, który nas będzie jak zwykle gościł. Rozmawiałem osobiście niedawno z dyrektorem i prosiłem go o podanie jak najszybciej konkretnego terminu. Będzie to prawdop. ostatni weekend lipca. Będziemy go znać, to podam na forum po przylocie bocianów, to da nam wstępną orientację jak przebiegnie sezon lęgowy (a m.in. od niego uzależniamy Zlot), teraz to byłoby tylko gdybanie.

Pozdrawiam
Paweł T. Dolata
PwG OTOP
www.pwg.otop.org.pl; www.bociany.ec.pl

wladek12 napisał:

21.02.2010.
Czy nie pora pomyśleć o terminie V Zlotu w Przygodzicach?
W wielu firmach do końca stycznia był termin naznaczenia urlopów?Może większość nie pracuje w soboty i niedziele ale część może tak.
Łatwiej może by było poinformować o zmianach-problemach terminu zlotu.
Oczywiście uwzględniając przylot PRZYGODY i DZIEDZICA oraz złożenia jajek i póżniejszego szczęśliwego wyklucia ich potomstwa.
POZDRAWIAM WSZYSTKICH POSTOWICZÓW I ZLOTOWICZÓW WCZEŚNIEJSZYCH I  V ZLOTU.                   ...               

Offline

 

#54 2010-03-27 14:41:02

 damian21

Użytkownik

4369539
Skąd: Sulechów
Zarejestrowany: 2008-04-08
Posty: 114

Re: Sprawy Forumowiczów dotyczące forum

Jak "nagrać" film/zrobić zdjęcie z przekazu strumieniowego? Korzystam z wmp.

Offline

 

#55 2010-03-27 17:33:24

gabryta

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-06-15
Posty: 16

Re: Sprawy Forumowiczów dotyczące forum

Offline

 

#56 2010-03-28 05:59:25

 Piotr J.

Zbanowany

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2008-05-27
Posty: 1813

Re: Sprawy Forumowiczów dotyczące forum

damian21 napisał:

Jak "nagrać" film/zrobić zdjęcie z przekazu strumieniowego? Korzystam z wmp.

W wyszukiwarkę proszę wpisać "Pobieranie mediów osadzonych / strumieniowych" lub "Nagrywanie multimediów" i wszystko staje się jasne.

Offline

 

#57 2010-04-01 17:09:32

Eva Stets

Użytkownik

Skąd: Hellas
Zarejestrowany: 2007-04-04
Posty: 5027
WWW

Re: Sprawy Forumowiczów dotyczące forum

Witam!

Mój wpis nie jest dowcipem na Prima Aprilis i prosiłabym dla dobra całego forum o potraktowanie go poważnie.
Dziś na forum (konkretnie w temacie poświęconym na informacje o przekazie z kamery, w wątku pt "Obraz z kamery") pojawiły się wpisy, które w dużej mierze odbiegały od tematu. Dwa z nich zostały usunięte.

Chciałabym tym samym przypomnieć Forumowiczom, że każdy temat i wątek na naszym forum jest poświęcony na przekazywanie konkretnych informacji, proszę więc aby forum pozostało w tym tylko celu dla jakiego powstało (bez przeradzania go w czat na prywatne rozmowy).
Zasady forum, punkt 1 i 4 : http://www.bocianyzprzygodzic.pun.pl/mi … tion=rules

Zawsze z szacunkiem dla Forumowiczów
Eva Stets
Administrator forum

Offline

 

#58 2010-04-01 19:13:36

Eva Stets

Użytkownik

Skąd: Hellas
Zarejestrowany: 2007-04-04
Posty: 5027
WWW

Re: Sprawy Forumowiczów dotyczące forum

Do Damiana21 i postu, który tu był przed chwilą. Zapewniam, że nie są dowcipy z mojej strony (ogólnie nie uznaję dowcipów primaaprilisowych za gustowne).
Z tego co widzę, na forum - damian21 jest  w tej chwili dwa razy zalogowany. Nie wiem jak to jest możliwe, ale  podejrzewam, że właśnie to powoduje, że pisane posty pokazują się po dwa razy.
Chciałam usunąć jeden z nich i pozostawić jeden - niestety zniknęły od razu oba posty i też nie wiem dlaczego.
Proponuję Damianowi wylogować się na chwilę z forum i zalogować ponownie - być może to rozwiąże problem.

Pozdrawiam
Eva Stets

Offline

 

#59 2010-04-01 19:18:53

 damian21

Użytkownik

4369539
Skąd: Sulechów
Zarejestrowany: 2008-04-08
Posty: 114

Re: Sprawy Forumowiczów dotyczące forum

Dzięki, teraz jest ok.

Eva Stets napisał:

Do Damiana21 i postu, który tu był przed chwilą. Zapewniam, że nie są dowcipy z mojej strony (ogólnie nie uznaję dowcipów primaaprilisowych za gustowne).
Z tego co widzę, na forum - damian21 jest  w tej chwili dwa razy zalogowany. Nie wiem jak to jest możliwe, ale  podejrzewam, że właśnie to powoduje, że pisane posty pokazują się po dwa razy.
Chciałam usunąć jeden z nich i pozostawić jeden - niestety zniknęły od razu oba posty i też nie wiem dlaczego.
Proponuję Damianowi wylogować się na chwilę z forum i zalogować ponownie - być może to rozwiąże problem.

Pozdrawiam
Eva Stets

Ostatnio edytowany przez damian21 (2010-04-01 19:19:18)

Offline

 

#60 2010-05-11 22:46:36

kawia

Użytkownik

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-06-08
Posty: 1188

Re: Sprawy Forumowiczów dotyczące forum

Mam pytanie co do warunków technicznych działania forum. Nie wiem, czy to dobry wątek. Za każdym razem muszę się dwukrotnie logować - po pierwszym wbiciu hasła nie jestem zalogowana, a za drugim - owszem. Ale to detal. przywykłam, bo od zeszłego roku tak jest, pewnie to kwestia komputera.
Ale ostatnio zdarzyło mi sie dwukrotnie, że zniknęły mi posty takie zwykłe z obserwacji codziennej. Nie o to chodzi, że były cenne, ale chciałabym wiedzieć, jakie mogą być tego przyczyny, może coś robię źle?

Ostatnio edytowany przez kawia (2010-05-11 22:48:45)

Offline

 
Projekt "Blisko bocianów" - najstarsza działająca kamera na gniazdo bocianie w Polsce, od 2006 roku

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
ehotelsreviews