Ogłoszenie


Drodzy Forumowicze - zdarza się, że nieraz w dziale forum pt "Pomoc" są podawane istotne dla Was informacje - zerkajcie do wątków tego tematu - to może sporo pomóc :).
Informacje nt. działania forum

Dziękujemy za obecność i udział na naszym forum! Prosimy o stosowanie się do regulaminu i uwag administratorów! Wynikają one zawsze z dobrej woli i dbałości o czytelność i przejrzystość forum dla dobra wszystkich użytkowników



- - - - > sklep o przyrodzie i dla miłośników przyrody - - - Rytmy Natury w Dolinie Baryczy DVD< - - - -

#1 2007-09-20 22:06:03

Eva Stets

Użytkownik

Skąd: Hellas
Zarejestrowany: 2007-04-04
Posty: 5027
WWW

Pomoc ptakom i przyrodzie, po tragicznych pożarach w Grecji

Witam!

Po tragicznych pożarach w Grecji, o których słyszał każdy nie tylko w Grecji ale w Europie (i na Swiecie) powstała oficjalna propozycja zaprzestania łowiectwa w celu ochrony środowiska. Wstępne plany obejmowały wstrzymanie polowań na dzikie ptaki i zwierzęta do października 2008.
Pomimo, że było to bliskie celu... zwyciężyli myśliwi i obecnie nawet na terenach zniszczonych pożarami polują nadal, wchodząc również bezprawnie do Parków Narodowych.
Straty ekologiczne w Grecji są kolosalne i miną lata nim ta przyroda się tutaj odrodzi.

Link, który podaję niżej pochodzi z birdforum i jest angielskim tłumaczeniem greckiej wersji oficjalnego pisma do Ministerstwa Rozwoju Rolnictwa i Żywności i Ministerstwa Planowania, Środowiska i Robót Publicznych (gdzie miedzy innymi walczy o to znany grecki ornitolog George Handrinos)
Tłumaczenie jest skróconą wersją prośby o podpis każdego, komu przyroda, los ptaków i zwierząt nie są obojętne.
Klikając na podany link z wersji angielskiej - ukazuje się oryginał greckiego pisma - a stąd (u góry strony) widnieją słowa: Sign the Petition -jest to wejście na petycję-do podpisu, gdzie każdy może złożyć swój głos.
Petycja dotyczy wstrzymania polowań na dzikie ptaki i zwierzęta na obszarach Grecji na okres 5 lat.
Nie zapominajmy, że wiele ptaków migrujących zatrzymuje sie właśnie w tym kraju, że zimuje tu wiele rzadkich gatunków, które (pomimo, że chronione) padają często łupem myśliwych.

Liczę także na Wasze głosy i na Waszą pomoc.
Wystarczy kliknąć na link, który podaję a potem zagłosowć.
http://www.birdforum.net/showthread.php?t=96813

Z pełnym szacunkiem dla wszystkich
Eva Stets
(Południowowielkopolska Grupa OTOP & Greckie Stowarzyszenie Ornitologiczne EOE-HOS-Hellas)

Mój numer głosu jest 4579.

P.S.
Po edycji postu i dla ułatwienia cytuję to, co piszę także kilka postów niżej:

...małe ułatwienie w głosowaniu:
Po kliknieciu na : "Sign the Petition"  i  dodaniu wpisu, należy kliknać na słowa: "Preview Your Signature".
Ukaże nam się nasz wpis i numer głosu. Następnie, żeby zaakceptować głosowanie należy kliknać na słowa: "Aprove Signature".
Po pomyślnym głosowaniu otrzymamy e-mail potwierdzający.

Bezpośredni link z ramką do podpisania się pod petycją o wstrzymaniu polowań w Grecji na 5 lat jest pod:
www.petitiononline.com/isoniso/petition-sign.html

Offline

 

#2 2007-09-21 09:38:24

BABCIA Mariola

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-05-06
Posty: 1165

Re: Pomoc ptakom i przyrodzie, po tragicznych pożarach w Grecji

No cóż. GŁUPICH NIE SIEJĄ - SAMI SIĘ RODZĄ - niszczyciele przyrody.
Nie wierzę, żeby zakazy zapobiegły polowaniom na migrujące dzikie ptaki
na wypalonych terenach Grecji. Trzeba dotrzeć do świadomości ludzkiej.
Betonowe pustynie i ekskluzywne hotele staną się mało atrakcyjne bez naturalnej
przyrody. No chociażby w Polsce. Większość ludzi w weekendy wyjeżdża na działki za miasto
bo tam jest świeże powietrze a zamiast budzika - budzi poranny śpiew ptaków.
                Wierzę, że Grekom uda się zapobiec niszczeniu przyrody.
A może przyroda "zrobi w konia" deweloperów.

Ostatnio edytowany przez BABCIA Mariola (2007-09-22 08:21:43)

Offline

 

#3 2007-09-21 14:50:05

 Damka_Pik

Użytkownik

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2007-06-26
Posty: 1901

Re: Pomoc ptakom i przyrodzie, po tragicznych pożarach w Grecji

Z przyjemnością podpisałam petycję , mój nr to 8790

Offline

 

#4 2007-09-21 15:15:20

alexandra

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-06-29
Posty: 5

Re: Pomoc ptakom i przyrodzie, po tragicznych pożarach w Grecji

Oczywiście podpisałam, mój numer 8809

Offline

 

#5 2007-09-22 01:37:36

Eva Stets

Użytkownik

Skąd: Hellas
Zarejestrowany: 2007-04-04
Posty: 5027
WWW

Re: Pomoc ptakom i przyrodzie, po tragicznych pożarach w Grecji

Witam!

Trzeba być dobrej myśli, bo jak zwykło się mówić "wiara potrafi czynić cuda".
Przykładem mogą być pożary na greckiej wyspie Samos w 1998 roku, gdy po katastofalnym zniszczeniu weszła w życie terytorialna ustawa zakazu polowań, która trwa do dnia dzisiejszego i nikt na tej wyspie więcej nie polował i nie poluje.
Czy uda się to teraz przeprowdzić na cała Grecję i na okres 5 lat - czas pokaże.
Pragnę tu dodać, że tam gdzie nastąpiły największe zniszczenia podczas tegorocznych pożarów nie ma tzw turystycznych kurortów. I miejmy nadzieję, że na miejscu wypalonych lasów takie się nie pojawią!

Chciałabym podziękować wszystkim, którzy poparli i popierają swym głosem petycję, bo ochrona przyrody nie ma granic i nieważne czy można jej pomóc u siebie, czy w Grecji czy w każdym innym kraju.

W imieniu swoim, kolegów z Greckiej Organizacji Ornitologicznej EOE/HOS-Hellas, greckich reprezentantów WWF i przedstawicieli greckiego Ministerstwa Ochrony Srodowiska serdecznie i gorąco wszystkim dziękuję.

Eva Stets

P.S. Petycja jest otwarta cały czas i liczba głosów poparcia rośnie. W tej chwili na liście jest 8941 głosów z różnych stron świata, w tym wiele z Polski


BABCIA Mariola napisał:

Nie wierzę, żeby zakazy zapobiegły polowaniom na migrujące dzikie ptaki
na wypalonych terenach Grecji...
Betonowe pustynie i ekskluzywne hotele staną się mało atrakcyjne bez naturalnej
przyrody....               
Wierzę, że Grekom uda się zapobiec niszczeniu przyrody....

Offline

 

#6 2007-09-22 10:38:01

BABCIA Mariola

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-05-06
Posty: 1165

Re: Pomoc ptakom i przyrodzie, po tragicznych pożarach w Grecji

Nie mogłam oddać głosu na petycję, bo mój komputer blokuje dostęp do podanego linku.
Pani Evo! Dziękuję za pomoc. Dzięki Pani oraz pomocy mojego męża, który dobrze tłumaczy z języka angielskiego podpisałam petycję. Zostałam zarejestrowana pod numerem 8960.
                       Pozdrawiam
                                Mariola

Offline

 

#7 2007-09-22 18:08:56

ekar

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-04-12
Posty: 328

Re: Pomoc ptakom i przyrodzie, po tragicznych pożarach w Grecji

DO WSZYSTKICH KOCHAJĄCYCH PRZYRODĘ !
Podpisujcie petycję o wstrzymanie łowiectwa w Grecji ne 5 lat.
Jak to trzeba zrobić, podaje Eva
Mój numer to 8894.
Serdecznie Wszystkich pozdrawiam

Offline

 

#8 2007-09-23 13:54:43

tanja

Użytkownik

Skąd: Szczecin
Zarejestrowany: 2007-04-05
Posty: 135

Re: Pomoc ptakom i przyrodzie, po tragicznych pożarach w Grecji

Podpisałam petycję. Mój numer 8848, mojego syna 9145.

Offline

 

#9 2007-09-23 20:40:26

ANNAEWA

Użytkownik

Skąd: Inowrocław
Zarejestrowany: 2007-04-06
Posty: 175

Re: Pomoc ptakom i przyrodzie, po tragicznych pożarach w Grecji

Z wielką radością podpisałam się pod petycją, im więcej ludzi dobrej woli się podpisze tym większe szanse na wprowadzenie zakazu polowań.
Mój numer 9045
Roześlę jeszcze link z petycją wśród rodziny i znajomych z prośbą o przyłączenie się do nas, miłośników ptaków i przyrody.
Pozdrawiam wszystkich

Offline

 

#10 2007-09-23 21:28:08

felixiana

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-06-02
Posty: 10

Re: Pomoc ptakom i przyrodzie, po tragicznych pożarach w Grecji

Z ogromną wiarą w powodzenie akcji podpisałam petycję. Mój numer sygnatury to: 8852. To musi sie udać!!! Rozesłałam wici do wszystkich znajomych i rodziny. To nasz obowiązek wyrazić protest przeciwko tak barbarzyńskim działaniom!

Offline

 

#11 2007-09-24 08:24:37

Paweł T. Dolata

Administrator

Zarejestrowany: 2007-04-06
Posty: 2473

Re: Pomoc ptakom i przyrodzie, po tragicznych pożarach w Grecji

Również się podpisałem (nr 9264). Powodzenia życzę greckim ptakom i ludziom je chroniącym! Dziękuję naszym Forumowiczom za wsparcie tej akcji.

pozdrawiam
Paweł T. Dolata

Offline

 

#12 2007-09-24 11:38:07

 Magdag

Użytkownik

Skąd: warszawa
Zarejestrowany: 2007-04-07
Posty: 1827

Re: Pomoc ptakom i przyrodzie, po tragicznych pożarach w Grecji

Podpisałam się i podałam linka moim wspaniałym bocianolubom.Od bocianów zaczęlo się wszystko, to znaczy zainteresowanie się w ogóle przyrodą. Mój numer podpisu petycji 9427

Ostatnio edytowany przez magdag (2007-09-24 14:28:07)

Offline

 

#13 2007-09-24 12:24:23

Eva Stets

Użytkownik

Skąd: Hellas
Zarejestrowany: 2007-04-04
Posty: 5027
WWW

Re: Pomoc ptakom i przyrodzie, po tragicznych pożarach w Grecji

Witam i ponownie bardzo dziekuję wszystkim za dobre słowa, za poparcie akcji i okazane zaangażownie.

Podam tu małe ułatwienie w głosowaniu:
Po kliknieciu na : "Sign the Petition"  i  dodaniu wpisu, należy kliknać na słowa: "Preview Your Signature".
Ukaże nam się nasz wpis i numer głosu. Następnie, żeby zaakceptować głosowanie należy kliknać na słowa: "Aprove Signature".
Po pomyślnym głosowaniu otrzymamy e-mail potwierdzający.

Bezpośredni link z ramką do podpisania się pod petycją o wstrzymaniu polowań w Grecji na 5 lat jest pod:
www.petitiononline.com/isoniso/petition-sign.html

Pozdrawiam serdecznie
Eva Stets

Offline

 

#14 2007-09-24 19:33:56

hana

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-04-07
Posty: 1175

Re: Pomoc ptakom i przyrodzie, po tragicznych pożarach w Grecji

I ja dołożyłam swoją cegiełkę, która popiera akcję wstrzymania polowań w Grecji na 5 lat. Mój głos pod petycją został zarejestrowany pod numerem 8982.

pozdrawiam
Hania

Offline

 

#15 2007-09-24 21:06:34

Zbychur

Moderator

Zarejestrowany: 2007-04-19
Posty: 802
WWW

Re: Pomoc ptakom i przyrodzie, po tragicznych pożarach w Grecji

Oczywiście tez podpisałem petycję - mój nr 9524. Postaram się rozpropagować tą sprawę gdzie się da. Wierzę, że uda się nakłonić władze w Grecji do wprowadzenia i egzekwowania odpowiednich przepisów. Niestety, trudniej jest zmienić mentalność różnych "myśliwych", co znamy i z naszego podwórka   Greckim przyrodnikom życzę powodzenia

Offline

 

#16 2007-09-25 08:56:00

belcia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-04-15
Posty: 727

Re: Pomoc ptakom i przyrodzie, po tragicznych pożarach w Grecji

Nie można przejść koło tej sprawy obojętnie. Mam nadzieję że wszystko ułoży się dobrze. To straszna tragedia dla wszystkich i jak zwykle wyszła głupota ludzka, brak słów. Jestem z Wami i oddałam swój głos. Numer 9574.

Pozdrawiam
Belcia


Aby samemu stać się lepszym nie musisz czekać na lepszy świat.
Phil Bosman

Offline

 

#17 2007-09-25 20:05:38

Barbara

Użytkownik

Skąd: Wieluń
Zarejestrowany: 2007-04-04
Posty: 10

Re: Pomoc ptakom i przyrodzie, po tragicznych pożarach w Grecji

Podpisałam petycję. Życzę powodzenia w akcji!! Mój numer 9312

Offline

 

#18 2007-09-26 17:47:55

Sofokles

Użytkownik

status 4576112
955473
Zarejestrowany: 2007-04-05
Posty: 600
WWW

Re: Pomoc ptakom i przyrodzie, po tragicznych pożarach w Grecji

Z opóźnieniem, bo kilka dni nie sprawdzałem poczty, ale oczywiście podpisałem petycję. To walka o słuszną sprawę. 10003.

Offline

 

#19 2007-09-26 18:07:01

kika48

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-04-06
Posty: 227

Re: Pomoc ptakom i przyrodzie, po tragicznych pożarach w Grecji

Popieram akcję i podpisałam petycję pod numerem 10005.

Offline

 

#20 2007-09-28 09:34:25

Aga

Użytkownik

7818501
Zarejestrowany: 2007-04-05
Posty: 78

Re: Pomoc ptakom i przyrodzie, po tragicznych pożarach w Grecji

Witam. Mój nr to: 10269


A nic nie jest źle, co jest zgodne z naturą. Marek Aureliusz (Marcus Aurelius Antoninus, 121 - 180)

Offline

 
Projekt "Blisko bocianów" - najstarsza działająca kamera na gniazdo bocianie w Polsce, od 2006 roku

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
ĹželezobetónovĂŠ Ĺžumpy Trenčianske Teplice Hotele Saint Kitts i Nevis Hotele Gros Islet Noclegi Hayingen La Mesa