Ogłoszenie


Drodzy Forumowicze - zdarza się, że nieraz w dziale forum pt "Pomoc" są podawane istotne dla Was informacje - zerkajcie do wątków tego tematu - to może sporo pomóc :).
Informacje nt. działania forum

Dziękujemy za obecność i udział na naszym forum! Prosimy o stosowanie się do regulaminu i uwag administratorów! Wynikają one zawsze z dobrej woli i dbałości o czytelność i przejrzystość forum dla dobra wszystkich użytkowników



- - - - > sklep o przyrodzie i dla miłośników przyrody - - - Rytmy Natury w Dolinie Baryczy DVD< - - - -

#81 2018-07-06 22:19:38

Paweł T. Dolata

Administrator

Zarejestrowany: 2007-04-06
Posty: 2464

Re: Obrączkowanie bocianów w powiecie ostrowskim

Na stronie www.facebook.com/bocianyzprzygodzic krótkie sprawozdanie i fotografie z akcji kontroli 4.07 wszystkich gniazd bocianów białych z pisklętami w gminie Przygodzice, czyli 7, co oznacza niestety dalszy spadek liczebności. Z 4 gniazd (w tym pod kamerą) usunięto plastikowe sznurki zagrażające pisklętom, z jednego martwego młodego, przy którym leżały żywe. Zaobrączkowano 23 młode.

Większość uczestników akcji to nasi forumowicze: podziękowania dla Agaty i Rafała.

Dobranoc!
Paweł Dolata
Projekt „Blisko bocianów”: kamera na gniazdo w Przygodzicach www.bociany.przygodzice.pl i www.facebook.com/bocianyzprzygodzic

Offline

 

#82 2018-07-10 21:13:21

BasiaK

Użytkownik

Zarejestrowany: 2018-07-10
Posty: 1

Re: Obrączkowanie bocianów w powiecie ostrowskim

Witam na Forum.

W dniu 6 lipca udało mi się zobaczyć zaobrączkowanego bociana przy gnieździe w Rąbczynie koło Ostrowa Wielkopolskiego. Bocian stał na słupie energetycznym, a na słupie obok jest gniazdo, a w nim trzy pisklęta. Skontaktowałam się z p. Pawłem Dolatą, od którego dowiedziałam się, że jest to bocian który wykluł się w gnieździe w Hucie - gmina Odolanów i został zaobrączkowany 5 lipca 2011. Bardzo dziękuję za tą cenną informację i poświęcony mi czas. Od wielu lat jeżdżę po okolicach Ostrowa i "podglądam" gniazda bocianie, ale po raz pierwszy udało mi się odczytać obrączkę, z czego się bardzo cieszę. Pozdrawiam wszystkich miłośników bocianów 

http://www.spmfoto.org.pl/images/jo61hivu2bsiy59twq95_thumb.jpg  http://www.spmfoto.org.pl/images/xzkchbetu9nhhfhxswx_thumb.jpg

Offline

 

#83 2019-04-28 22:02:02

Paweł T. Dolata

Administrator

Zarejestrowany: 2007-04-06
Posty: 2464

Re: Obrączkowanie bocianów w powiecie ostrowskim

Odnalazła się „Pretendentka” do gniazda w Przygodzicach, której próba odbicia „Przygodzie” „Dziedzica” 26.03 na www.bociany.przygodzice.pl wzbudziła dużo emocji internautów. Miesiąc później, 26.04, „Pretendentka” została stwierdzona na gnieździe w Chynowie, 5,4 km od Przygodzic, gdzie wysiaduje jaja z miejscowym, również oznakowanym, o 3 lata starszym, samcem o imieniu „Borek”. To druga udokumentowana para bocianów z obrączkami w powiecie ostrowskim. „Pretendentka” została oznakowana 27.06.2014 jako pisklę w Konarzewie gm. Zduny, 30 km od Przygodzic, przez Pawła T. Dolatę i Rafała Markowskiego. Gniazdo rodzinne od obecnie zajmowanego dzieli 35,7 km. Foto „Pretendentki” już jako „Borkowej” na www.facebook.com/bocianyzprzygodzic.

Pozdrawiam
Paweł Dolata
Projekt „Blisko bocianów”: kamera na gniazdo w Przygodzicach www.bociany.przygodzice.pl i www.facebook.com/bocianyzprzygodzic
www.facebook.com/WielkopolskieTowarzyst … ajoznawcze

Offline

 

#84 2020-06-21 00:55:44

Paweł T. Dolata

Administrator

Zarejestrowany: 2007-04-06
Posty: 2464

Re: Obrączkowanie bocianów w powiecie ostrowskim

W środę 17.06 skontrolowaliśmy z podnośnika koszowego nie tylko gniazdo pod kamerą w Przygodzicach, ale i 5 innych w gminie Przygodzicach. Na szczęście żadne z 22 piskląt nie było zaplątane w plastikowe sznurki rolnicze, co się nieraz zdarzało. Sznurków nie było też w gniazdach. Zaobrączkowanych zostało przez Rafała 21 piskląt.

Fotorelacja na stronie www.facebook.com/WielkopolskieTowarzyst … ajoznawcze

Pozdrawiam
Paweł Dolata
Projekt „Blisko bocianów”: kamera na gniazdo w Przygodzicach www.bociany.przygodzice.pl i www.facebook.com/bocianyzprzygodzic
www.facebook.com/WielkopolskieTowarzyst … ajoznawcze

Offline

 
Projekt "Blisko bocianów" - najstarsza działająca kamera na gniazdo bocianie w Polsce, od 2006 roku

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
przegrywanie kaset vhs łódz Rusutsu Risu House Lodging Florianópolis