Ogłoszenie


Drodzy Forumowicze - zdarza się, że nieraz w dziale forum pt "Pomoc" są podawane istotne dla Was informacje - zerkajcie do wątków tego tematu - to może sporo pomóc :).
Informacje nt. działania forum

Dziękujemy za obecność i udział na naszym forum! Prosimy o stosowanie się do regulaminu i uwag administratorów! Wynikają one zawsze z dobrej woli i dbałości o czytelność i przejrzystość forum dla dobra wszystkich użytkowników



- - - - > sklep o przyrodzie i dla miłośników przyrody - - - Rytmy Natury w Dolinie Baryczy DVD< - - - -

#761 2020-06-19 14:10:46

 Rafał Markowski

Administrator

Skąd: Zduny pow. krotoszyński
Zarejestrowany: 2012-07-07
Posty: 371

Re: Obraz z kamery

WAŻNY KOMUNIKAT!
Z poniedziałku na wtorek z 22/23 czerwca br. zostanie wyłączona kamera nr 2.
Jest to niezbędne aby skonfigurować doświetlenia podczerwienią nowej kamery nr 1.
Mówiąc prościej: kamera nr 2 doświetla ten sam obraz co kam1, przez co nie jest możliwe automatyczne dostrajanie kam1. Kam2 zwyczajnie prześwietla obraz.
Prościej nie mogę przepraszam.

Posługując się analogiami ogrodniczymi, dajmy na to że mamy automatyczne nawadnianie w ogrodzie - w glebie jest czujnik i automat wie kiedy jest sucho, odkręca wówczas zawór i nawadnia, po jakimś czasie dokonuje kolejnego pomiaru i ocenia czy gleba wymaga dalszego nawadniania, (patrz kam1), \dokładając tu pomiar temperatury i wilgotności, jesteśmy w stanie obliczyć, co jaki czas nasza gleba wymaga nawadniania....
ale mamy tu jeszcze naszą kochaną babcię, która nie wie wierzy w automaty i rano i wieczorem musi przejść się z konewką...
Po niedługim czasie, automat zgłupieje bo nie będzie w stanie ocenić ile wody potrzebuje aby nawodnić teren, bo zakłócenia które wprowadza babcia zakłamują obliczenia...   Właśnie dlatego Kam1 nie może dostosować sobie doświetlenia bo taka babcia czyli kam2 świeci jej w miejscu pomiarowym i co by kam1 nie próbowała "ostrzyć obrazu" to na nic jej wysiłek,,,      miało być prościej ale chyba wyszło jak zawsze

Pozdrawiam
RM

Offline

 

#762 2020-06-19 14:30:34

 Magosia

Użytkownik

Skąd: Wielkopolska
Zarejestrowany: 2016-08-17
Posty: 9976

Re: Obraz z kamery

Rafał Markowski napisał:

WAŻNY KOMUNIKAT!
Z poniedziałku na wtorek z 22/23 czerwca br. zostanie wyłączona kamera nr 2.
Jest to niezbędne aby skonfigurować doświetlenia podczerwienią nowej kamery nr 1.
Mówiąc prościej: kamera nr 2 doświetla ten sam obraz co kam1, przez co nie jest możliwe automatyczne dostrajanie kam1. Kam2 zwyczajnie prześwietla obraz.
Prościej nie mogę przepraszam.

Posługując się analogiami ogrodniczymi, dajmy na to że mamy automatyczne nawadnianie w ogrodzie - w glebie jest czujnik i automat wie kiedy jest sucho, odkręca wówczas zawór i nawadnia, po jakimś czasie dokonuje kolejnego pomiaru i ocenia czy gleba wymaga dalszego nawadniania, (patrz kam1), dokładając tu pomiar temperatury i wilgotności, jesteśmy w stanie obliczyć, co jaki czas nasza gleba wymaga nawadniania....
ale mamy tu jeszcze naszą kochaną babcię, która nie wie wierzy w automaty i rano i wieczorem musi przejść się z konewką...
Po niedługim czasie, automat zgłupieje bo nie będzie w stanie ocenić ile wody potrzebuje aby nawodnić teren, bo zakłócenia które wprowadza babcia zakłamują obliczenia...   Właśnie dlatego Kam1 nie może dostosować sobie doświetlenia bo taka babcia czyli kam2 świeci jej w miejscu pomiarowym i co by kam1 nie próbowała "ostrzyć obrazu" to na nic jej wysiłek,,,      miało być prościej ale chyba wyszło jak zawsze

Pozdrawiam
RM

Cudowne wytłumaczenie, panie Rafale oświata czeka na Pana. Pozdrawiam.

Offline

 

#763 2020-06-19 21:50:36

stan

Użytkownik

Zarejestrowany: 2020-05-26
Posty: 2

Re: Obraz z kamery

No nareszcie jest ok,lepiej póżno niż wcale.Pozdrawiam
..

Offline

 

#764 2020-06-20 00:11:43

 Kropek

Zbanowany

Zarejestrowany: 2020-02-24
Posty: 126

Re: Obraz z kamery

Rafał Markowski napisał:

WAŻNY KOMUNIKAT!
Z poniedziałku na wtorek z 22/23 czerwca br. zostanie wyłączona kamera nr 2.
Jest to niezbędne aby skonfigurować doświetlenia podczerwienią nowej kamery nr 1.
Mówiąc prościej: kamera nr 2 doświetla ten sam obraz co kam1, przez co nie jest możliwe automatyczne dostrajanie kam1. Kam2 zwyczajnie prześwietla obraz.
Prościej nie mogę przepraszam.
......
   Właśnie dlatego Kam1 nie może dostosować sobie doświetlenia bo taka babcia czyli kam2 świeci jej w miejscu pomiarowym i co by kam1 nie próbowała "ostrzyć obrazu" to na nic jej wysiłek,,,      miało być prościej ale chyba wyszło jak zawsze

Pozdrawiam
RM

Czasami nie da się przeskoczyć trudności technicznych.
Jak nie da się zespawać żelaza z  drewnianym słupem. Można by spróbować klejenia ale to nie jest trwałe połączenie. A może udało by się  zabrać "babci konewkę"?

Rafał Markowski napisał:

Wita.
Dzisiaj kilka zmian w konfiguracji,
Podniosłem jakość z HD720 do FullHD, mam nadzieję że strumieniowanie nowego serwera, na który zostaliśmy przeniesieni spokojnie da radę. Wg zapewnień możemy iść w tysiące oglądających z tym sprzętem...

Kilka innych zmian związanych z jakością obrazu, obecnie lecimy na naprawdę dobrych parametrach czyli 1920x1080 FullHD z pełną jakością (BEST!).
- i to nie jest nasze ostatnie słowo...

Zmieniłem kadr - proszę o opinie. zoom pokazuje teraz zbliżenie, niestety mamy możliwość tylko zoomowania - brak możliwości obracania ale ta przyjemność zwiększa koszt kamery x2 - może kiedyś..., wolałem wyjęczeć kilka stówek więcej na kamerę z dźwiękiem niż możliwościami zmiany kierunku)

Pozdrawiam serdecznie oglądających
RM

Podzielę się moimi przemyśleniami.
Kadr z horyzontem nawet zakrzywionym pozwalał dostrzec bociany wracające z łowiska. Niedługo zaczną się próby lotów młodych i taki obraz pozwalałby na obserwację ich lotu (chociaż z jednego kierunku)
Druga kamera jest obecnie potrzebna do odczytywania nr na obrączkach. Gdyby różniły się kolorami to by trochę pomagało ale są jednakowe. A zabarwić się teraz ich chyba nie da?
Dlatego warto zastanowić się nad ustawieniem kadru jedynki.
Mając a właściwie przewidując dalsze komplikacje.
Według mnie ustawienie z panoramą dawało więcej możliwości obserwacji niż obecnie zmieniony  kadr

Ostatnio edytowany przez Kropek (2020-06-20 00:15:42)

Offline

 

#765 2020-06-21 09:40:22

 Agata

Moderator

Skąd: Ostrów Wielkopolski
Zarejestrowany: 2013-04-19
Posty: 5246

Re: Obraz z kamery

stan napisał:

No nareszcie jest ok,lepiej póżno niż wcale.Pozdrawiam
..

Wielokrotnie zarówno na forum, jak i na facebooku www.facebbok.com/bocianyzprzygodzic informowaliśmy o przyczynie, dlaczego nie wymienialiśmy od razu zepsutej kamery. Pomijając kwestie finansowe, wymiana kamery w sezonie lęgowym, dopóki rodzic pilnował młodych na gnieździe, nie była możliwa. Dobro bocianów jest dla nas w tym momencie ważniejsze, niż przyjemność płynąca z oglądania życia w gnieździe, a dla tej przyjemności nikt nie będzie płoszył ptaków.
Dziękujemy za zrozumienie, a zwroty "no nareszcie" i "lepiej późno niż wcale" traktujemy jako rodzaj specyficznej życzliwości i wsparcia.

Online

 

#766 2020-06-22 13:30:23

Ola123

Użytkownik

Zarejestrowany: 2020-05-14
Posty: 422

Re: Obraz z kamery

Dzień dobry. Bardzo często obraz z kamery nr 1 zacina się i cofa do poprzednich godzin. Początkowo myślałam, ze to wina pogody/burzy, ale sytuacja powtarza się codziennie wielokrotnie. Czy problem tkwi gdzieś po mojej stronie?
Dziękuję i pozdrawiam.

Offline

 

#767 2020-06-28 19:49:28

 Rafał Markowski

Administrator

Skąd: Zduny pow. krotoszyński
Zarejestrowany: 2012-07-07
Posty: 371

Re: Obraz z kamery

Witajcie

Z racji że wybory i mam dyżur, więc na kilka godzinek przysiadłem do konfiguracji.
Zmiany są spore, lecz oprócz delikatnej korekty kadru - wyłącznie techniczne.
Zamierzenie i skutek: optymalizacja strumienia i wyeliminowanie buforowania obrazu ("zwisów/zatrzymania obrazu")
Od godziny nie obserwuję już zatrzymywania i buforowania, trudno stwierdzić z mojej perspektywy, czy to przypadkiem  łącze w Przygodzicach zwyczajnie się nie wyrabia...
Obecne ustawienia są optymalne i zapewniają stabilny obraz.
Pozdrawiam
RM

Offline

 

#768 2020-07-02 05:03:48

 wladek12

Zbanowany

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-03-31
Posty: 8451

Re: Obraz z kamery

Witam, ale smutno bo umnie brak podglądu na obu kamerach.
I nie wiem czy to wina mojego telefonu czy inna przyczyna.
Myślałem że internet coś nie tak, ale jerzyki i inne otwierają się.
Pozdrawiam.

Ostatnio edytowany przez wladek12 (2020-07-02 05:47:37)


😄👍🌞.  Miłych dni życzę.
Pozdrawiam.

Offline

 

#769 2020-07-04 18:28:34

 igo

Zbanowany

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-08-02
Posty: 185

Re: Obraz z kamery

Gratulacje dla autorów projektu za przekaz online. Rozdzielczość i fonia robią wrażenie w tej kultowej już transmisji z przygodzickiego gniazda 👍👏😃

Ostatnio edytowany przez igo (2020-07-04 18:33:28)

Offline

 

#770 2020-08-06 15:08:43

 Rafał Markowski

Administrator

Skąd: Zduny pow. krotoszyński
Zarejestrowany: 2012-07-07
Posty: 371

Re: Obraz z kamery

6.8.2020 godz. 14.50 Problem rozwiązany. Obraz przywrócony.

Offline

 

#771 2021-03-03 00:04:24

 Bartłomiej

Użytkownik

Skąd: Kalisz
Zarejestrowany: 2020-04-24
Posty: 666

Re: Obraz z kamery

Czy kamera nr 2 (zbliżenie na gniazdo ) zostanie wyregulowana?. Teraz widać dalszą koronę gniazda i nici z obserwacji wysiadywanych jaj a później karmienia boćków. Warto by było to zorganizować zanim dziedzic z Przygodą przylecą.

Offline

 

#772 2021-04-01 01:02:12

 wladek12

Zbanowany

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-03-31
Posty: 8451

Re: Obraz z kamery

01.00. nie mogę otworzyć podglądu gniazda.
Prima aprilis- ale to nie oto chodzi.
Kam.2 też mi nie otwiera i niewiem czy aparatu-internetu wina z mojej strony?
Spróbuję później.
Pozdrawiam.

Ostatnio edytowany przez wladek12 (2021-04-01 01:05:09)


😄👍🌞.  Miłych dni życzę.
Pozdrawiam.

Offline

 

#773 2021-04-01 01:31:40

 Rafał Markowski

Administrator

Skąd: Zduny pow. krotoszyński
Zarejestrowany: 2012-07-07
Posty: 371

Re: Obraz z kamery

Wladku, cierpliwości, trwa przepinanie kamer, lada chwila obraz i playery powrócą daj nam jeszcze kilka minut...

Offline

 

#774 2021-05-18 01:14:05

Ulkowiec

Użytkownik

Zarejestrowany: 2021-04-01
Posty: 9

Re: Obraz z kamery

Proszę mi odpisać. Wciąż jest problem z serwerem. To nie jest jednorazowe, tylko częste.  Nie łączy, jak już się uda, za jakiś czas przerywa i na nowo trzeba połączyć. Nie jest to problem z mojej strony, gdyż mam światłowód i Internet działa bez zastrzeżeń. Bardzo to przeszkadza w obserwacji. Dlaczego nie można obserwacji przenieść na you tube? Można włączyć w dowolnym momencie i  połączenie internetowe jest bez zarzutu.

Offline

 

#775 2021-05-23 02:49:18

 Rafał Markowski

Administrator

Skąd: Zduny pow. krotoszyński
Zarejestrowany: 2012-07-07
Posty: 371

Re: Obraz z kamery

Szanowny Panie Ulkowiec:
Na tak zadane pytanie, nie udzielam odpowiedzi, gdyż jest ona zbędna. Sam sobie już Pan odpowiedział.
Czy można? Można. Ale my nie lubimy być uzależnieni od podmiotów trzecich i ich regulaminów.
Czy ma Pan dobry internet? Nie mi oceniać, ale skoro ja nie mam problemów i jak czytam, inni obserwatorzy również ich nie mają... to jaki z tego wniosek?
To że ma Pan światłowód nie musi świadczyć o tym że internet działa bez zastrzeżeń. To nie telewizja. Ilość czynników od których jest to zależne jest wykładniczo trudna do oszacowania. Ale skoro Pan wie, nie mi oceniać.
Czy jestem niemiły, no cóż, staram się Nie lubię jak mi ktoś mówi co mam robić, samemu nic nie robiąc.
Pozdrawiam

Offline

 

#776 2021-05-24 04:42:28

Gosia 44

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-06-07
Posty: 142

Re: Obraz z kamery

Ja nie mam kłopotów z odbiorem. Wiadomo, czasem są przerwy, ale obraz samoistnie wraca.

Offline

 

#777 2021-07-01 05:51:48

 wladek12

Zbanowany

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-03-31
Posty: 8451

Re: Obraz z kamery

Nie mam możliwości na podgląd online na gniazdo.
U mnie problem?
Czy coś nie tak z przekazem.
Pozdrawiam.

13.42
Wygląda że wszystko dobrze.
Pozdrawiam.

Ostatnio edytowany przez wladek12 (2021-07-01 13:42:55)


😄👍🌞.  Miłych dni życzę.
Pozdrawiam.

Offline

 

#778 2021-07-27 12:39:30

 Rafał Markowski

Administrator

Skąd: Zduny pow. krotoszyński
Zarejestrowany: 2012-07-07
Posty: 371

Re: Obraz z kamery

Witam Szanowne grono.

Ważny komunikat

W dniu 27 lipca 2021r. (tj. dzisiaj, kiedy to piszę) rozpoczęły się prace termomodernizacyjne w Urzędzie Gminy w Przygodzicach. Zakres prac jest bardzo szeroki. Obecnie budynek UG jest pusty, nikt w nim nie pracuje a pracownicy i wydziały zostały przeniesione do innych budynków należących do Gminy.
W związku z powyższym, lada chwila może nastąpić wyłączenie prądu, oraz odłączenie mediów w budynku co będzie skutkowało utratą transmisji z gniazda. Nie są zatem możliwe żadne środki, które spowodują szybki powrót obrazu. Wymaga to przeniesienia sprzętu oraz przekierowania okablowania z gniazda - do innego budynku. Niestety może to nastąpić dopiero w czwartek tj. 29 lipca. Przykro mi z tego powodu, ale wcześniej nie mam takiej możliwości ze względu na obowiązki w pracy etc.
Proszę zatem o wyrozumiałość i cierpliwość.
Mam nadzieję, że w tak zwanym międzyczasie nasi podopieczni czegoś nie wywiną


Pozdrawiam serdecznie
Rafał Markowski

Offline

 

#779 2022-03-06 16:11:45

 Bartłomiej

Użytkownik

Skąd: Kalisz
Zarejestrowany: 2020-04-24
Posty: 666

Re: Obraz z kamery

Dzień dobry, kiedy pojawi się transmisja z gniazda, najwyższa już pora zaraz będą przylatywać boćki. W Höchstadt już się zlatują

Offline

 

#780 2022-03-09 21:46:57

 Agata

Moderator

Skąd: Ostrów Wielkopolski
Zarejestrowany: 2013-04-19
Posty: 5246

Re: Obraz z kamery

Bartłomiej napisał:

Dzień dobry, kiedy pojawi się transmisja z gniazda, najwyższa już pora zaraz będą przylatywać boćki. W Höchstadt już się zlatują

Dzień dobry!
Niestety decyzja nie należy do nas. Nadal trwają prace remontowe budynku Urzędu Gminy, co wiązało się z demontażem okablowania kamery. Tłumaczymy, prosimy i... czekamy. Paweł pisał o tym jeszcze w lutym.

Chcę jeszcze dodać, ze niemieckie bociany często przylatują wcześniej od naszych. Niektóre zimują w Hiszpanii, skąd mają dużo bliżej do domu niż nasze lecące z Afryki, a niektóre nie migrują już w ogóle. Oczywiście termin przylotu naszych ptaków jest coraz bliżej; mam nadzieję, że zdążymy.

Pozdrawiam
Agata

Online

 
Projekt "Blisko bocianów" - najstarsza działająca kamera na gniazdo bocianie w Polsce, od 2006 roku

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
hotelstayfinder.com ZacatlĂĄn hotelstayfinder Noclegi Polinezja Francuska