Ogłoszenie


Drodzy Forumowicze - zdarza się, że nieraz w dziale forum pt "Pomoc" są podawane istotne dla Was informacje - zerkajcie do wątków tego tematu - to może sporo pomóc :).
Informacje nt. działania forum

Dziękujemy za obecność i udział na naszym forum! Prosimy o stosowanie się do regulaminu i uwag administratorów! Wynikają one zawsze z dobrej woli i dbałości o czytelność i przejrzystość forum dla dobra wszystkich użytkowników



- - - - > sklep o przyrodzie i dla miłośników przyrody - - - Rytmy Natury w Dolinie Baryczy DVD< - - - -
  • Index
  •  » Przemyślenia
  •  » Wspomnienia o zmarłych forumowiczach, ostatnie pożegnanie z Nimi

#21 2024-01-03 15:07:54

Paweł T. Dolata

Administrator

Zarejestrowany: 2007-04-06
Posty: 2486

Re: Wspomnienia o zmarłych forumowiczach, ostatnie pożegnanie z Nimi

Rafał miał liczne zainteresowania, a przez to liczne grupy współpracowników i przyjaciół. Jedną z nich byli członkowie Ostrowskiego Klubu Krótkofalowców. Klub działał przy Zespole Szkół Technicznych w Ostrowie, którego Rafał był absolwentem, a Jego syn Jakub obecnie uczniem. Rafał miał wśród nich sygnał wywoławczy SP3RST. Ich wspomnienie o Rafale: http://sp3pow.pl/news.php
W dniu pogrzebu, 30.12.2023, koledzy z Klubu uczcili Rafała po swojemu: wysłaniem balonu meteo z nadajnikiem: http://sp7pki.iq24.pl/default.asp?grupa … mat=622082

Uzupełniłem o to i parę innych faktów wspomnienie na: www.facebook.com/WielkopolskieTowarzyst … joznawcze/


Pozdrawiam
Paweł Dolata
www.researchgate.net/profile/Pawel_Dolata
Projekt “Blisko bocianów” z Przygodzic
www.bociany.przygodzice.pl i www.facebook.com/bocianyzprzygodzic
Wielkopolskie Towarzystwo Przyrodniczo-Krajoznawcze (w organizacji)
www.facebook.com/WielkopolskieTowarzyst … joznawcze/

Offline

 

#22 2024-01-03 17:06:26

Kinga

Użytkownik

Zarejestrowany: 2017-06-29
Posty: 11528

Re: Wspomnienia o zmarłych forumowiczach, ostatnie pożegnanie z Nimi

Nie znałam Rafała osobiście, nigdy też nie pisaliśmy ze sobą, a jednak ta straszna informacja wstrząsnęła mną...

Wyrazy współczucia dla najbliższych Rafała.

Ostatnio edytowany przez Kinga (2024-01-03 18:07:22)

Offline

 

#23 2024-01-03 17:13:44

 Agata

Moderator

Skąd: Ostrów Wielkopolski
Zarejestrowany: 2013-04-19
Posty: 5364

Re: Wspomnienia o zmarłych forumowiczach, ostatnie pożegnanie z Nimi

Odszedł Rafał… Niewiarygodne Taki dobry, sympatyczny, życzliwy i uczynny Kolega. Pamiętam nasze pierwsze spotkanie. Poznaliśmy się pod jednym z wielu gniazd, na których mieliśmy obrączkować bociany. Paweł zaproponował, abym zostawiła swój samochód u gospodarza na podwórku, byśmy mogli podróżować dalej jednym autem. Zgodziłam się, jednak bez entuzjazmu. Znany mi Paweł przesiadł się do podnośnika, a ja dosiadłam się do obcego Rafała. Okazało się, że niepotrzebnie się obawiałam. Wymieniliśmy parę słów i poczułam się tak swobodnie, jakbyśmy się znali od długiego czasu. Rafał prowadził auto z fantazją, nie bardzo zważał na kurz oraz na koleiny i dziury w często nieutwardzonej nawierzchni i tak samo rozmawiał: lekko, swobodnie, wesoło opowiadał rozmaite historie i szczerze się śmiał. Nie wiedziałam jeszcze wtedy, że jest naszym informatykiem. Wspomniałam o nowym ustawieniu kamery. Byłam ciekawa, jak się ono sprawdzi, gdyż poprzednie urządzenie było ustawione na wprost gniazda, a to nowe – lekko z góry. Wtedy Rafał powiedział; „To ja ustawiłem kamerę!” O! Niedowierzanie! Jak to? Ten wyluzowany kompan potrafi TAKIE rzeczy? I mówi o tym tak zwyczajnie? Taki był: skromny, uczynny, otwarty. Nigdy nie dał nam odczuć, jak wiele od Niego zależy i jak wiele potrafi. Wobec spraw technicznych byliśmy przy Nim – a tym bardziej teraz bez Niego – jak dzieci we mgle. Znał się nie tylko na informatycznej stronie przekazu, ale i na aspektach czysto mechanicznych. Umiał poradzić sobie z każdym rodzajem awarii czy przerwy w przekazie. Niejednokrotnie zgłaszałam mu przez telefon problemy, a On działał – albo z poziomu komputera albo fizycznie przy kamerze, pokonując bagatela – 40 km, aby znaleźć się pod gniazdem. Do tego tłumaczył jeszcze na forum zawiłości swoich poczynań. Wraz z Pawłem doprowadził do wymiany głównej kamery na nową, założył drugą, do obserwowania piskląt w zbliżeniu, zadbał o przywrócenie głosu z gniazda, sterował tak ustawieniem kamery, aby przekaz  - w zależności od potrzeb – był jak najbardziej optymalny. Wobec projektu miał jeszcze wiele planów. Stale chciał coś ulepszać, poprawiać, udoskonalać. A wszystko to w swoim prywatnym czasie, pomiędzy pracą, rodziną, budową domu i licznymi zainteresowaniami. Z radością dla nas. Dla pasjonatów bocianów.
Dodam jeszcze, że podczas obrączkowania bocianów, wielokrotnie towarzyszył Rafałowi Jego syn Kuba. Można było dostrzec, że łączy ich bliska więź i że dobrze się rozumieją. Kuba, mimo młodego wieku, świetnie już sobie radził w czynnościach związanych ze znakowaniem ptaków. Widać było, że ojciec przekazał synowi swoją pasję. Byli do siebie podobni i fizycznie, i mentalnie; obserwowanie ich przy wspólnej pracy było przyjemnością.
Będzie mi bardzo brakować Rafała. Jego szczerego uśmiechu, pogody ducha, życzliwości. Pozostanie w mojej pamięci nie tylko jako filar projektu „Blisko bocianów”’, ale przede wszystkim jako bardzo dobry człowiek.
Spoczywaj w pokoju Rafał!
Wyrazy współczucia dla Rodziny i Bliskich.

Offline

 

#24 2024-01-09 19:32:21

 Magosia

Użytkownik

Skąd: Wielkopolska
Zarejestrowany: 2016-08-17
Posty: 10317

Re: Wspomnienia o zmarłych forumowiczach, ostatnie pożegnanie z Nimi

Nie znałam Rafała osobiście - bardzo żałuję. Doceniam jego zaangażowanie w działania projektowe. Był to człowiek wielu talentów, człowiek renesansu - takich teraz jest mało. Zawsze cierpliwie tłumaczył zawiłości przekazu. Był dowcipny. Podziwiałam Rafała za zarażanie syna "bocianim bakcylem". Zostawił po sobie przerażającą pustkę.
Spoczywaj w spokoju! Ściskam mocno najbliższych Rafała.

Offline

 

#25 2024-01-14 18:02:17

IwonaJ

Użytkownik

Zarejestrowany: 2022-04-14
Posty: 1658

Re: Wspomnienia o zmarłych forumowiczach, ostatnie pożegnanie z Nimi

... zupełnie spontanicznie tu zajrzałam i oniemiałam. Zdarzyła mi się próba sfotografowania obrączki bociana, który na chwilę zatrzymał się na "Naszym" gnieździe. Podesłałam niefortunny zrzut Panu Rafałowi. Podziękował, choć zrzut okazał się nieprzydatny...
Wyrazy żalu dla Rodziny i Bliskich.

Offline

 

#26 2024-03-04 23:12:29

Beata1

Użytkownik

Zarejestrowany: 2023-03-19
Posty: 76

Re: Wspomnienia o zmarłych forumowiczach, ostatnie pożegnanie z Nimi

Dawno tu nie zaglądałam i właśnie dzisiaj dowiedziałam się o tak smutnej wiadomości. Składam głębokie wyrazy współczucia z powodu śmierci Pana Rafała Rodzinie i wszystkim którzy go znali. Dobrze, że jest plan dalszego monitorowania gniazda , do przylotu bocianów zostało już tak niewiele. Pozdrawiam serdecznie i myślę ,że będziemy dodawać nasze spostrzeżenia,  a sezon będzie szczęśliwszy.

Online

 

#27 2024-03-15 12:41:42

 sandra

Użytkownik

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-06-06
Posty: 86

Re: Wspomnienia o zmarłych forumowiczach, ostatnie pożegnanie z Nimi

12.37. Dawno tu nie zaglądałam.
Składam głębokie wyrazy współczucia z powodu śmierci Pana Rafała Rodzinie.

Offline

 

#28 2024-03-17 16:57:30

Karmelka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2019-04-01
Posty: 1151

Re: Wspomnienia o zmarłych forumowiczach, ostatnie pożegnanie z Nimi

Składam głębokie wyrazy współczucia Rodzinie, Przyjaciołom, Znajomym Pana Rafała.

Offline

 

#29 2024-03-24 21:09:29

An55nA

Użytkownik

Zarejestrowany: 2016-03-29
Posty: 631

Re: Wspomnienia o zmarłych forumowiczach, ostatnie pożegnanie z Nimi

O rany, to się porobiło.
Od jesieni nie zaglądałam na forum a tu takie wiadomości.

Jak większość znałam p. Rafała tylko z forum ale z wpisów dał się poznać jako bardzo zaangażowana w projekt osoba, pomocna, chętnie dzieląca się swoim czasem, wiedzą i umiejętnościami. Na pewno wszystkim będzie go brakowało.
Rodzinie i znajomym składam wyrazy współczucia.

Offline

 
  • Index
  •  » Przemyślenia
  •  » Wspomnienia o zmarłych forumowiczach, ostatnie pożegnanie z Nimi
Projekt "Blisko bocianów" - najstarsza działająca kamera na gniazdo bocianie w Polsce, od 2006 roku

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
https://www.ehotelsreviews.com/ Проживание Downderry