Ogłoszenie


Drodzy Forumowicze - zdarza się, że nieraz w dziale forum pt "Pomoc" są podawane istotne dla Was informacje - zerkajcie do wątków tego tematu - to może sporo pomóc :).
Informacje nt. działania forum

Dziękujemy za obecność i udział na naszym forum! Prosimy o stosowanie się do regulaminu i uwag administratorów! Wynikają one zawsze z dobrej woli i dbałości o czytelność i przejrzystość forum dla dobra wszystkich użytkowników



- - - - > sklep o przyrodzie i dla miłośników przyrody - - - Rytmy Natury w Dolinie Baryczy DVD< - - - -

#21 2010-11-03 19:31:25

Renia

Moderator

Skąd: Małopolska
Zarejestrowany: 2008-05-23
Posty: 4082
WWW

Re: Ratujmy ptaki Puszczy Białowieskiej!

3 listopada 2010

Na polskiej stronie GREENPEACE można dziś przeczytać:

"Stało się: 110.000 to fakt! Tyle podpisów pod inicjatywą dla Puszczy spłynęło już z całej Polski. Udało się to dzięki tysiącom wspaniałych ludzi, którzy wsparli naszą akcję na www.tydecydujesz.org! Ogromnie dziękujemy!"

Więcej można przeczytać na stronie http://www.greenpeace.org/poland/wydarz … 0-podpisow

Ja cieszę się tym bardziej, że wśród przesłanych do Greenpeace podpisów są podpisy sporej grupy moich znajomych.


* * *

Offline

 

#22 2010-11-06 19:44:12

 wladek12

Zbanowany

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-03-31
Posty: 8451

Re: Ratujmy ptaki Puszczy Białowieskiej!

6.11.2010.
Nawiązując do postu Reni,powyżej.;
cytat:"Ja cieszę się tym bardziej,że wśród przesłanych do Greenpeace podpisów są podpisy sporej grupy moich znajomych."
Żeby te podpisy tylko przyniosły pozytywny skutek.
Wśród 200.000.podpisów jest i mój podpis oraz 29 innych osób jakie zebrałem osobiście i dostarczyłem do siedziby  Greenpeace na ul.Lirowa13. Warszawa
POZDRAWIAM
http://www5.pic-upload.de/thumb/06.11.10/97s6c4bke8s.jpg

Ostatnio edytowany przez wladek12 (2010-11-10 21:07:16)


😄👍🌞.  Miłych dni życzę.
Pozdrawiam.

Offline

 

#23 2010-11-09 14:26:21

Eva Stets

Użytkownik

Skąd: Hellas
Zarejestrowany: 2007-04-04
Posty: 5027
WWW

Re: Ratujmy ptaki Puszczy Białowieskiej!

Co zrobi Marszalek Schetyna?

Dziś, 9 listopada 2010, koło południa otrzymałam z Greenpeace-Polska e-mail, którego treść cytuję niżej (na pewno wszyscy, którzy poparli akcję w ratowaniu Puszczy Białowieskiej dostali taką samą wiadomość). Miejmy nadzieję, że podpisy tylu ludzi przyniosą oczekiwany skutek, trzymajmy za to kciuki! Oczywiście od samego początku, tzn, po informacji Adama Wajraka, hasło i protest znalazło się także u mnie na Facebook-u, z moim podpisem (i podpisami znajomych).

Witaj,

W chwili, w której czytasz ten e-mail, Twój podpis trafia właśnie do rąk Marszałka Sejmu. W raz z nim ponad 200.000 pozostałych podpisów, które udało nam się zgromadzić dzięki zaangażowaniu tak fantastycznych ludzi jak Ty. Spójrz na te pudła wypełnione tysiącami głosów. Cudowny widok, prawda?

Grzegorz Schetyna trzyma w ręku listę z Twoim podpisem. Co z nim zrobi?

1.Czy niemoralne i niesprawiedliwe prawo weta samorządów, blokujące tworzenie parków narodowych na terenach cennych przyrodniczo, należących do skarbu państwa, czyli do nas wszystkich, zastąpiane zostanie wreszcie autentycznymi konsultacjami z lokalnymi społecznościami?
2.Czy praca oraz odwoływanie dyrektorów parków narodowych będą w końcu podlegały merytorycznej ocenie niezależnego ciała eksperckiego, czyli Państwowej Rady Ochrony Przyrody, a nie wyłącznie Ministra Środowiska?

Dzięki Tobie jest na to szansa! My upewnimy się, by nie została zmarnowana.

*Teraz dołącz do tysięcy ludzi, którym zależy: profil Greenpeace na facebook
*Greenpeace nie przyjmuje darowizn od polityków i biznesu, naszą siłę i niezależność budują drobne wpłaty od zwykłych ludzi: Wesprzyj nas i Ty
*Walczymy o Puszczę, walczymy o Świat: chcesz pomóc? Praca w Greenpeace

PS.Chcemy też podziękować członkom organizacji pozarządowych min. Fundacji Dzika Polska, Fundacji EkoRozwoju, Fundacji Ekologicznej Arka, Fundacji Klamra, PTOP Salamandra,  Pracowni na Rzecz Wszystkich Istot, Towarzystwa Ochrony Krajobrazu, Stowarzyszenia Sadyba, WWF Polska, Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków, Polskiej Zielonej Sieci i przede wszystkim Greenpeace, bez których olbrzymiego zaangażowania obywatelskiego ta akcja nie byłaby możliwa. Jesteście prawdziwymi obrońcami polskiej przyrody...

Ostatnio edytowany przez Eva Stets (2010-11-09 14:45:45)

Offline

 

#24 2010-11-10 18:28:37

Renia

Moderator

Skąd: Małopolska
Zarejestrowany: 2008-05-23
Posty: 4082
WWW

Re: Ratujmy ptaki Puszczy Białowieskiej!

10 listopada 2010

Dostałam dzisiaj wiadomość od Pana Roberta Bednarskiego z Greenpeace, który potwierdził, że zebrano 200 000 podpisów odręcznych, na papierowych formularzach. Każdy, kto zbierał podpisy wie, że nie było to bardzo łatwe. Nie wszyscy maja ochotę podpisywać listę, gdzie trzeba podać adres zamieszkania i nr PESEL. A jednak udało się zebrać dwukrotnie więcej podpisów pod inicjatywą ustawodawczą dotyczącą zmian w ustawie o ochronie przyrody niż było to niezbędne. To ogromny sukces, ale jeszcze większym sukcesem będzie, gdy nasi ustawodawcy staną na wysokości zadania.

Tak wygladały pudełka z naszymi podpisami:
http://images39.fotosik.pl/366/671f0340448a70a9m.jpg
Zdjęcie ze strony: http://www.greenpeace.org/poland/wydarz … -marszalka


* * *

Offline

 

#25 2011-03-03 19:38:19

Eva Stets

Użytkownik

Skąd: Hellas
Zarejestrowany: 2007-04-04
Posty: 5027
WWW

Re: Ratujmy ptaki Puszczy Białowieskiej!

Koniec Leśnych Patroli - w okresie lęgowym ptaków Puszcza jest bezpieczna

Pod takim tytułem jak wyżej ukazał się 28 lutego 2011 roku tekst na stronie Greenpeace Polska. Pozwolę sobie zacytować fragment tego artykułu:

"W związku z rozpoczynającym się okresem lęgowym ptaków, trwającym od 1 marca do 31 sierpnia, Greenpeace kończy trwające od 2 tygodni patrole leśne w Puszczy Białowieskiej.

Polskie i unijne prawo zabrania wycinki drzew w tym okresie, Puszcza jest więc bezpieczna...."


W tekście znajduje się do pobrania plik pdf z mapą, na której zaznaczono: tereny wycinki zagrażającej starym drzewostanom i cennym siedliskom przyrodniczym, wycinki zagrażającej miejscom występowania rzadkich gatunków dzięciołów, wycinki zagrażającej miejscom występowania rzadkich gatunków chrząszczy, miejsca, w których wycinka się odbyła i miejsca, w których wycinka jest planowana.

Całość dostępna pod linkiem: http://www.greenpeace.org/poland/wydarz … m_content=

Ostatnio edytowany przez Eva Stets (2011-03-04 13:00:46)

Offline

 
Projekt "Blisko bocianów" - najstarsza działająca kamera na gniazdo bocianie w Polsce, od 2006 roku

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
przegrywanie kaset vhs łódz studio kopiowania kaset mokotów