Ogłoszenie


Drodzy Forumowicze - zdarza się, że nieraz w dziale forum pt "Pomoc" są podawane istotne dla Was informacje - zerkajcie do wątków tego tematu - to może sporo pomóc :).
Informacje nt. działania forum

Dziękujemy za obecność i udział na naszym forum! Prosimy o stosowanie się do regulaminu i uwag administratorów! Wynikają one zawsze z dobrej woli i dbałości o czytelność i przejrzystość forum dla dobra wszystkich użytkowników



- - - - > sklep o przyrodzie i dla miłośników przyrody - - - Rytmy Natury w Dolinie Baryczy DVD< - - - -

#1 2009-04-09 15:09:13

Eva Stets

Użytkownik

Skąd: Hellas
Zarejestrowany: 2007-04-04
Posty: 5027
WWW

Jak pomóc w projekcie?

Powstaje nowy temat a w nim będziemy podawać Państwu propozycje, jak Forumowicze i inne osoby mogą pomóc w projekcie "Blisko bocianów".
Więcej informacji niebawem.

Pozdrawiam wszystkich sympatyków naszego projektu
Eva Stets
PwG OTOP

Offline

 

#2 2009-06-19 07:42:53

anubis60

Użytkownik

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2009-04-15
Posty: 184

Re: Jak pomóc w projekcie?

Witam droga Pani Evo,

czy już coś wiadomo w powyższej sprawie? Czy np reklama, która ukazuje się u góry strony, dotycząca pluszowych bocianów jest jakoś związana z projektem i ma na niego materialne przełożenie?

Pozdrawiam
Andrzej

Offline

 

#3 2009-06-19 10:04:30

Paweł T. Dolata

Administrator

Zarejestrowany: 2007-04-06
Posty: 2464

Re: Jak pomóc w projekcie?

Propozycje pomocy w projekcie przedstawimy mam nadzieję wkrótce.

Liczymy też na własną inicjatywę Forumowiczów i Wasze propozycje, jak pomogliście / możecie pomóc w projekcie.

Informacja / reklama nt. pluszowych bocianów nie jest sprawą komercyjną i nie przynosi dochodów projektowi, tak jak wszelkie inne nasze działania - nigdy nie są one odpłatne.

Pozdrawiam
Paweł T. Dolata
koordynator projektu pwG OTOP "Blisko bocianów"

Offline

 

#4 2009-06-19 15:52:49

anubis60

Użytkownik

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2009-04-15
Posty: 184

Re: Jak pomóc w projekcie?

Paweł T. Dolata napisał:

... Informacja / reklama nt. pluszowych bocianów nie jest sprawą komercyjną i nie przynosi dochodów projektowi, tak jak wszelkie inne nasze działania - nigdy nie są one odpłatne.

Pozdrawiam
Paweł T. Dolata
koordynator projektu pwG OTOP "Blisko bocianów"


A szkoda. Może niezbyt jasno się wyraziłem. Chodzi mi nie tyle o to, czy reklama jest płatna czy nie, ale o to czy część dochodów ze sprzedaży tych maskotek nie mogłaby być przeznaczana na projekt bociani. A skoro reklama jest darmowa, to reklamodawcy można złożyć "propozycję nie do odrzucenia" Prowadzenie zaawansowanego technologicznie projektu wiąże się z kosztami. Konserwacja kamery, może kiedyś druga, jeszcze lepsza, to poważne wydatki. Środki europejskie, to jedno źródło. ale czy projekt jest organizacją non-profit? Jeśli nawet tak, to są chyba możliwości pozyskiwania środków. Środków, co wyraźnie zaznaczam, na utrzymanie działalności, a nie koszty dodatkowe, w postaci wynagrodzeń, reprezentacji itp.

Pozdrawiam
Andrzej

Offline

 

#5 2009-09-24 13:23:56

Paweł T. Dolata

Administrator

Zarejestrowany: 2007-04-06
Posty: 2464

Re: Jak pomóc w projekcie?

Witam!

A więc pierwsza konkretna propozycja pomocy w projekcie dla Forumowiczów.

Trafiła do mnie wydana wiosną tego roku przez Bibliotekę Publiczną im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim „Bibliografia Regionalna Powiatu Ostrowskiego 2007” pod red. Ewy Cegły. Jest to obszerny tom, liczy 177 stron.

Projekt „Blisko bocianów” nie ma tym razem własnego hasła tematycznego (będę się starał o jego przywrócenie, bo to zasadne i wygodne dla użytkowników), ale tytuły i notki opisowe aż 19 tekstów prasowych w dziale II. Środowisko geograficzne, w części 3. „Roślinność. Zwierzęta. Ochrona przyrody i środowiska, dotyczą naszego projektu, tj. poszczególnych wydarzeń w gnieździe i pod nim (II Ogólnopolski Zlot „Blisko bocianów”).

Pięć tytułów pochodzi z „Gazety Ostrowskiej”, trzy z „Kuriera Ostrowskiego”, dwa z „Gazety Wyborczej”, po jednym z „Faktów Ostrowskich” i z „Ziemi Kaliskiej” oraz z pisma UAM w Poznaniu „Życie Uniwersyteckie”. Trzy artykuły Evy Stets-Vithoulka zamieściło ogólnopolskie pismo „Woliera”, a wzmiankę - pismo „Komputer Świat”. Dwa artykuły opublikowano zagranicą: w wychodzącym na Litwie, Łotwie i Estonii czasopiśmie polonijnym „Nasz Czas” oraz w greckim czasopiśmie „Oionos” (tekst Evy Stets-Vithoulka).

Oczywiste jest, że tytuły z wydawnictw ukazujących się poza Ostrowem Wielkopolskim nie trafiają do Biblioteki, dlatego staram się je tam dostarczać. W przygotowaniu są podobne bibliografie za lata 2008 i 2009, dlatego proszę wszystkich sympatyków projektu o przesyłanie na adres ul. Wrocławska 60 A/7, 63-400 Ostrów Wielkopolskie kserokopii artykułów i nawet krótkich notatek o naszym projekcie, opisanych tytułem czasopisma, rocznikiem, numerem, datą (miesiącem) wydania i stronami publikacji. Pozwoli to zebrać całość tekstów o projekcie w przygotowywanych bibliografiach.

Bibliografia Regionalna Powiatu Ostrowskiego dostępna jest też na stronie www.biblioteka.ostrow-wielkopolski.pl

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam
Paweł T. Dolata
koordynator projektu PwG OTOP „Blisko bocianów”
ul. Wrocławska 60 A/7, 63-400 Ostrów Wielkopolski
www.pwg.otop.org.pl; www.bociany.ec.pl

Offline

 

#6 2011-02-24 16:05:02

Paweł T. Dolata

Administrator

Zarejestrowany: 2007-04-06
Posty: 2464

Re: Jak pomóc w projekcie?

Projekt „Blisko bocianów” w „Bibliografii Regionalnej Powiatu Ostrowskiego 2009” i prośba o jej uzupełnienia

Witam!

Trafiła do mnie ostatnio wydana w końcu ub. roku przez Bibliotekę Publiczną im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim „Bibliografia Regionalna Powiatu Ostrowskiego 2009” pod red. Ewy Cegły. Liczy 131 stron.

Tytuły i notki opisowe 12 tekstów w dziale II. „Środowisko geograficzne” - w części 3. „Roślinność. Zwierzęta. Ochrona przyrody i środowiska” i w dziale XVI. Książka i czytelnictwo. Biblioteki. Archiwa” - w części 3. „Informacja naukowa i multimedialna” wskazują, że teksty te dotyczą naszego projektu, tj. poszczególnych wydarzeń w gnieździe i pod nim (V Ogólnopolski Zlot „Blisko bocianów”).

Poniżej lista tych publikacji z roku 2009:
Dolata Paweł T. „Blisko bocianów” i polskich Przygodzic. Kurier Ateński 2009, nr 673 (1057), str. 26-27.
Dolata Paweł T. „Blisko bocianów” – projekt edukacyjno-badawczy bociana białego Ciconia ciconia. Studia i Materiały Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej nr 11, 1 (20), s. 128-141.
Dolata Paweł T. „Blisko bocianów” z Przygodzic. Nasz Rynek 2009, nr 15, str. 3.
Dolata Paweł T. Blisko bocianów z Przygodzic. Salamandra 2009, nr 1, str. 36-39.
Kaczmarek Robert. Przygodzickie bociany. Przygodzickie Wieści Gminne 2009, nr 1, str. 11.
mak. Pięć bocianich piskląt – dwa miliony internautów. Kurier Ostrowski 2009, nr 42, str. 8.
MWE. Bocianie pięcioraczki. Ziemia Kaliska 2009, nr 22, str. 40.
Smoliga Małgorzata. W oczekiwaniu na wiosnę. Emisja 2009, nr 1, str. 24.
Stets Eva. „Blisko bocianów” w Przygodzicach, czyli internetowe obserwacje bociana białego. Woliera 2009, nr 4, str. 71-75.
Suchecka Justyna. Wieki Brat w Przygodzicach – sezon czwarty. Gazeta Wyborcza 2009, nr 81, dodatek Poznań, str. 4.
Weiss Marek. Miłośnicy przyrody przyjechali do bocianów. Ziemia Kaliska 2009, nr 22, str. 14.
Weiss Renata. Big Brother w gnieździe. Gazeta Ostrowska 2009, nr 31 (1366), str. 15.

Szczegółową liste podaję też z prośbą o jej uzupełnienie o ewentualne dalsze pozycje. Oczywiste jest, że tytuły z wydawnictw ukazujących się poza Ostrowem Wielkopolskim rzadko trafiają do Biblioteki (o ile autor się pofatyguje), a o projekcie piszą czasem pisma z odległych miejsc. W przygotowaniu jest podobna bibliografia za rok 2010, dlatego proszę sympatyków projektu o przesyłanie na adres ul. Wrocławska 60 A/7, 63-400 Ostrów Wielkopolski kserokopii artykułów i nawet krótkich notatek o naszym projekcie z roku 2010 i z roku 2009 spoza powyższej listy. Proszę opisać tytuł czasopisma, rocznik, numer, datę (miesiąc) wydania i stronypublikacji. Skany można też przesyłac mailem na p.dolata@op.pl. Pozwoli to zebrać całość tekstów o projekcie w tej bibliografii.

Bibliografia Regionalna Powiatu Ostrowskiego dostępna jest też na stronie http://biblioteka.promax.media.pl/sowacgi.php?KatID=3, wersja internetowa jest uzupelniana także za poprzednie lata.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam
Paweł T. Dolata
koordynator projektu PwG OTOP „Blisko bocianów”
www.pwg.otop.org.pl; www.bociany.ec.pl

Offline

 

#7 2011-03-25 23:20:22

ornitolog92

Moderator

Skąd: Ostrów Wielkopolski
Zarejestrowany: 2007-04-10
Posty: 189
WWW

Re: Jak pomóc w projekcie?

Pilna prośba!

Nasze bociany znalazły się na portalu społecznościowym facebook.com, ale niestety na razie mamy bardzo długi i dziwny link :

http://www.facebook.com/#!/pages/Blisko … 7136419082

Bardzo proszę o wejście na ten profil i kliknięcie "Lubię to". Umożliwi to wybranie nowego, prostszego linku do profilu:)))

Z góry dziękuję

pozdrawiam
Wojtek Kaźmierczak
PwG OTOP

Offline

 

#8 2011-03-26 19:20:24

ornitolog92

Moderator

Skąd: Ostrów Wielkopolski
Zarejestrowany: 2007-04-10
Posty: 189
WWW

Re: Jak pomóc w projekcie?

Bardzo dziękuję za pomoc:))) Obecnie nasze bociany są dostępne pod linkiem

http://www.facebook.com/bocianyzprzygodzic

pozdrawiam
Wojciech Kaźmierczak
PwG OTOP

Offline

 

#9 2011-03-27 19:19:02

Kamila Walczak

Użytkownik

9398320
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Zarejestrowany: 2010-02-06
Posty: 140

Re: Jak pomóc w projekcie?

ornitolog92 napisał:

Bardzo dziękuję za pomoc:))) Obecnie nasze bociany są dostępne pod linkiem

http://www.facebook.com/bocianyzprzygodzic

pozdrawiam
Wojciech Kaźmierczak
PwG OTOP

Świetny pomysł z tym profilem naszych boćków na facebooku Ja już "polubiłam" tą stronę. Zapraszam do odwiedzania jej i klikania Lubię to!, aby było nas jak najwięcej!

Pozdrawiam
Kamila Walczak
PwG OTOP

Offline

 

#10 2011-03-31 17:23:38

Bartosz

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-07-14
Posty: 51

Re: Jak pomóc w projekcie?

Proponuję ustawić sobie opis z adresem strony http://www.bociany.ec.pl/ w używanych przez nas komunikatorach internetowych typy GG, AQQ czy jeszcze tam inne

Offline

 

#11 2012-05-31 10:57:28

Paweł T. Dolata

Administrator

Zarejestrowany: 2007-04-06
Posty: 2464

Re: Jak pomóc w projekcie?

Witam!

Ta prośba jest bardzo ważna dla wszystkich miłośników bocianów z Przygodzic, bo dotyczy rzeczy dla nas kluczowej: dostępności przekazu z gniazda na www.bociany.ec.pl. Łącze dostarczane przez TK Telekom pozwala obecnie, przy średniej jakości obrazie, oglądać go jednocześnie przez ok. 400 osób. Dalsze osoby nie mogą już odbierać obrazu, co pewnie niestety wielu z nas doświadczyło.

Bardzo proszę więc o wylogowywanie się ze strony www.bociany.ec.pl, gdy jej nie obserwujemy choćby przez kilka minut, przeglądając inne strony czy odchodząc od komputera. Wiem, że wygodniej jest nie wylogowywać się, ale proszę myślmy o innych obserwatorach, aby i oni mogli boćki oglądać.

Konsekwentne stosowanie się do tej zasady pozwoli w efekcie nam wszystkim mieć mniej problemów i nerwów z brakiem dostępu do obrazu.


Pozdrawiam
Paweł T. Dolata
Południowowielkopolska Grupa Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków www.pwg.otop.org.pl
Projekt „Blisko bocianów” z Przygodzic www.bociany.ec.pl

Offline

 

#12 2013-03-01 09:14:09

Paweł T. Dolata

Administrator

Zarejestrowany: 2007-04-06
Posty: 2464

Re: Jak pomóc w projekcie?

Witam!

Tematyce, o której niżej napiszę, poświęcone są osobne wątki na forum, niemniej warto o niej pisać w każdym miejscu, bo dotyczy ona pomocy zarówno w działaniu naszego projektu, ale bezpośrednio samym bocianom!

Sprawa dotyczy bulwersującego zabijania bocianów i innych ptaków na szlaku ich wędrówki, w Libanie i Czarnogórze. W zwalczaniu tego procederu każdy z nas może pomóc w miarę swoich możliwości, podpisując dwie petycje omówione szczegółowo na forum:
http://www.bocianyzprzygodzic.pun.pl/vi … id=647&p=1
http://www.bocianyzprzygodzic.pun.pl/vi … id=648&p=1

Ponieważ w ramach „wiosennego przylotu obserwatorów do Przygodzic” na forum pojawiają się wciąż nowe osoby, które tych akcji nie znają, zachęcam Was do podpisywania petycji i zaznaczania tego faktu w ww. wątkach forum.

Pozdrawiam
Paweł T. Dolata
Południowowielkopolska Grupa Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków www.pwg.otop.org.pl
Projekt „Blisko bocianów” z Przygodzic www.bociany.ec.pl

Offline

 

#13 2020-08-24 12:17:52

Kinga

Użytkownik

Zarejestrowany: 2017-06-29
Posty: 11391

Re: Jak pomóc w projekcie?

Dzień dobry
Projekt "Blisko bocianów" towarzyszył mojej codzienności przez ostatnie sezony. Bociany białe, jako ptaki majestatyczne i będące niepisanym symbolem naszej ojczyzny, są mi bardzo bliskie, ich obserwacja daje mi dużą satysfakcję. W sposób szczególny swoją uwagę poświęciłam gniazdu w Przygodzicach, śledząc losy przebywających tam bocianów i tworzącym się "bocianim rodzinom". Pisząc prace dyplomowe i pracując (zwłaszcza podczas pracy zdalnej), na monitorze komputera zawsze znalazło się miejsce na mały ekranik poświęcony przygodzickim boćkom 🙂 Stąd też mogłam obserwować je godzinami. Swoimi obserwacjami dzieliłam się na forum, zapisując to, "co dzieje się w gnieździe". Często okazano wdzięczność za poświęcony czas i dzielenie się zdobytymi informacjami (za co serdecznie dziękuję i cieszę się, że moje obserwacje były pomocne), choć niestety spotkałam się również z niesłusznymi zarzutami od forumowiczów skierowanymi w moją stronę czy to na forum, czy też w wiadomościach prywatnych, m.in. że podobno ścigam się z innymi na ilość postów... Cóż, takie jest życie, że człowiek spotyka na swojej drodze różnych ludzi - hejt i złe słowo w Internecie często łatwo przychodzi. A oczekiwałoby się zwyczajnej życzliwości 🙂 Niemniej, co dobre i ważne, dziękuję za wszystkie merytoryczne posty, za wpisy - zwłaszcza te napisane poprawną polszczyzną, której niestety często też brakuje - za każde dobre słowo i możliwość brania udziału w forum, któremu poświęciłam dużo swojego czasu i pracy, zachowując często ciągłość wpisów. Przede wszystkim zaś, dziękuję za samo udostępnienie obrazu z kamery, możliwość tak bliskiej obserwacji każdorocznych Przygody i Dziedzica, i nauki o bocianim życiu. Pamiętam moje pierwsze dni obserwacji gniazda, gdy wszystko było dla mnie fascynujące, nawet "zwykły" przylot bociana na gniazdo 🙂
Po przemyśleniach, postanowiłam pożegnać się jednak z forum. Życzę powodzenia w prowadzeniu projektu.

P.S. Cieszę się, że jeden z bocianów otrzymał imię Kinga, które ja noszę, choć jego los nie okazał się najszczęśliwszym.

Mam nadzieję, że kolejne sezony będą szczęśliwe dla Przygody, Dziedzica i ich potomstwa, ale również pozostałych naszych pięknych bocianów białych 🙂

Pozdrawiam serdecznie,
Kinga

Ostatnio edytowany przez kinga2605 (2020-08-24 12:23:39)

Offline

 

#14 2020-08-24 18:38:01

Paweł T. Dolata

Administrator

Zarejestrowany: 2007-04-06
Posty: 2464

Re: Jak pomóc w projekcie?

Droga Kingo!

Jest Pani bardzo ważnym uczestnikiem projektu „Blisko bocianów“, bez żadnej przesady jednym z kilkorga najważniejszych (pisałem to m.in. Pani wcześniej), więc bardzo proszę o nieodchodzenie z niego! Nie oceniam tego po ilości Pani wpisów, ale według ich merytorycznej zawartości, dokumentującej życie "naszej“ pary i pozwalającej poznać bocianie zwyczaje.

Na niemiłe dla forumowiczów wpisy na forum jako zespół go prowadzący reagujemy w zależności od okoliczności i wagi sprawy: prosząc autorów o ich usunięcie lub samemu je usuwając. Tak zrobiłem w tym sezonie w odniesieniu do kilku wpisów, w tym jednej wymiany zdań dotyczącej Pani.

Na pewno nie zawsze takie wpisy niestety zauważamy lub wyczuwamy, co dla kogo może być niemiłe.

Proszę też pamiętać, że uczestnikom, moderatorom i administratorom forum mogą się, tak po ludzku niestety, zdarzać wpisy nieudane, niezręczne czy wpisane w emocjach, nieobcą z natury pasjonatom. Te słowa kieruję nie tylko do Pani, ale i do wszystkich forumowiczów - proszę miejmy dla siebie wyrozumiałość.

Niemiłe odczucie w związku z zachowaniem forumowiczów znam doskonale i dobrze Panią rozumiem. Jestem w tym projekcie od samego początku, tj. 15 lat, przez ten czas poza wielokrotnym i chamskim atakowaniem na forum (na szczęście to przeszłość, oby nie zapeszyć...) pomawiano mnie m.in. w mediach i donoszono formalnie na policję i do regionalnego konserwatora przyrody jako na osobę szkodzącą bocianom. Zniosłem to i nie odszedłem z projektu, bo uważam, że jest on wielką wartością nie tylko badawczą i edukacyjną, ale i gromadzącą Ekipę fajnych ludzi – miłośników bocianów. Do tego grona i Panią zaliczam i wiem, że takie jest zdanie wszystkich moderatorek projektu, które bardziej niż ja są obecne na forum. Więc bardzo proszę Panią o nieopuszczanie tej Ekipy!


Pozdrawiam serdecznie
Paweł Dolata
Projekt „Blisko bocianów”: kamera na gniazdo w Przygodzicach
www.bociany.przygodzice.pl i www.facebook.com/bocianyzprzygodzic
www.facebook.com/WielkopolskieTowarzyst … ajoznawcze

kinga2605 napisał:

Dzień dobry
Projekt "Blisko bocianów" towarzyszył mojej codzienności przez ostatnie sezony. Bociany białe, jako ptaki majestatyczne i będące niepisanym symbolem naszej ojczyzny, są mi bardzo bliskie, ich obserwacja daje mi dużą satysfakcję. W sposób szczególny swoją uwagę poświęciłam gniazdu w Przygodzicach, śledząc losy przebywających tam bocianów i tworzącym się "bocianim rodzinom". Pisząc prace dyplomowe i pracując (zwłaszcza podczas pracy zdalnej), na monitorze komputera zawsze znalazło się miejsce na mały ekranik poświęcony przygodzickim boćkom 🙂 Stąd też mogłam obserwować je godzinami. Swoimi obserwacjami dzieliłam się na forum, zapisując to, "co dzieje się w gnieździe". Często okazano wdzięczność za poświęcony czas i dzielenie się zdobytymi informacjami (za co serdecznie dziękuję i cieszę się, że moje obserwacje były pomocne), choć niestety spotkałam się również z niesłusznymi zarzutami od forumowiczów skierowanymi w moją stronę czy to na forum, czy też w wiadomościach prywatnych, m.in. że podobno ścigam się z innymi na ilość postów... Cóż, takie jest życie, że człowiek spotyka na swojej drodze różnych ludzi - hejt i złe słowo w Internecie często łatwo przychodzi. A oczekiwałoby się zwyczajnej życzliwości 🙂 Niemniej, co dobre i ważne, dziękuję za wszystkie merytoryczne posty, za wpisy - zwłaszcza te napisane poprawną polszczyzną, której niestety często też brakuje - za każde dobre słowo i możliwość brania udziału w forum, któremu poświęciłam dużo swojego czasu i pracy, zachowując często ciągłość wpisów. Przede wszystkim zaś, dziękuję za samo udostępnienie obrazu z kamery, możliwość tak bliskiej obserwacji każdorocznych Przygody i Dziedzica, i nauki o bocianim życiu. Pamiętam moje pierwsze dni obserwacji gniazda, gdy wszystko było dla mnie fascynujące, nawet "zwykły" przylot bociana na gniazdo 🙂
Po przemyśleniach, postanowiłam pożegnać się jednak z forum. Życzę powodzenia w prowadzeniu projektu.

P.S. Cieszę się, że jeden z bocianów otrzymał imię Kinga, które ja noszę, choć jego los nie okazał się najszczęśliwszym.

Mam nadzieję, że kolejne sezony będą szczęśliwe dla Przygody, Dziedzica i ich potomstwa, ale również pozostałych naszych pięknych bocianów białych 🙂

Pozdrawiam serdecznie,
Kinga

Offline

 

#15 2020-08-24 19:06:37

An55nA

Użytkownik

Zarejestrowany: 2016-03-29
Posty: 628

Re: Jak pomóc w projekcie?

kinga2605 napisał:

Po przemyśleniach, postanowiłam pożegnać się jednak z forum. Życzę powodzenia w prowadzeniu projektu.

No następna osoba ma kiepski pomysł rozstania się z forum. Absolutnie się nie zgadzam. bo mogę
Proszę się nie przejmować przykrymi wpisami. Jest Pani świetnym kronikarzem życia bocianiego i nie wyobrażam sobie, żeby w następnym sezonie Pani zabrakło.

Ostatnio edytowany przez An55nA (2020-08-24 19:07:07)

Offline

 

#16 2020-08-24 19:45:20

Renia

Moderator

Skąd: Małopolska
Zarejestrowany: 2008-05-23
Posty: 4077
WWW

Re: Jak pomóc w projekcie?

kinga2605 napisał:

Po przemyśleniach, postanowiłam pożegnać się jednak z forum. Życzę powodzenia w prowadzeniu projektu.

Droga Kingo, nie przyjmuję do wiadomości Twojej decyzji. Jesteś zbyt cenna dla forum, byśmy pozwolili Ci tak po prostu odejść. Dzięki Tobie w dniach, gdy z różnych przyczyn nie mogłam obserwować gniazda, wiedziałam, co się wydarzyło. Twoje posty czyta się z przyjemnością, bo są na temat i pisane z dbałością o poprawność językową, a to dla mnie bardzo ważne.

Rozumiem Twoje rozgoryczenie. Paweł w poście powyżej napisał, ile podłości spotkało go ze strony złych ludzi. Ja sama także doznałam hejtu na forum. Od tej pory minęło już dziesięć lat, a wspomnienie krzywdy wciąż jest bolesne. Też myślałam, że odejdę z forum, ale miłość do bocianów była silniejsza. Wierzę, że i Ty przemyślisz swą decyzję, o co bardzo Cię proszę. Bez Ciebie to forum nie będzie już takie samo.

Na zakończenie jeszcze jedna ważna kwestia. Nie sądzę, by któryś z administratorów czy moderatorów zwrócił Ci uwagę, że robisz coś źle, a tylko te osoby mają do tego prawo. Zlekceważ więc hejterów i wspólnie z nami czekaj na powrót Przygody i Dziedzica.
Pozdrawiam serdecznie
Renia


* * *

Offline

 

#17 2020-08-24 20:42:58

 Agata

Moderator

Skąd: Ostrów Wielkopolski
Zarejestrowany: 2013-04-19
Posty: 5207

Re: Jak pomóc w projekcie?

kinga2605 napisał:

Po przemyśleniach, postanowiłam pożegnać się jednak z forum.
Kinga

Ostatnio z czasem u mnie coraz bardziej krucho i nie zanosi się, że będzie lepiej…
Bociany – pasja mojego życia, jako element piękny, lecz niekonieczny, musiały ustąpić miejsca sprawom pilnym i poważnym.  Czasem mogłam rzucić okiem na gniazdo tylko wcześnie rano, a potem dopiero późnym wieczorem i tylko dzięki wpisom na forum dowiadywałam się, co bociany porabiały w ciągu dnia. A wiele tych wpisów zawdzięczamy właśnie Kindze. Dlatego proszę – zostań z nami! Twoje notatki są merytoryczne, systematyczne, wyczerpujące i pisane z dużą kulturą. Przykro mi będzie, jeśli ich zabraknie. Niech przez zimę emocje opadną, a urazy zbledną. Niech nasze forum nadal będzie miejscem, w którym, dzięki pracy wielu osób, będzie prowadzona dokumentacja fascynującego życia w bocianim gnieździe!
Kingo, proszę, miej wciąż w tym swój udział!

Pozdrawiam Cię serdecznie
Agata

Offline

 

#18 2020-08-25 18:47:49

 igo

Zbanowany

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-08-02
Posty: 185

Re: Jak pomóc w projekcie?

kinga2605 napisał:

Po przemyśleniach, postanowiłam pożegnać się jednak z forum. Życzę powodzenia w prowadzeniu projektu

Jako zwykły użytkownik forum też przyłączam się do powyższych apeli.

Kingo, dzięki Twojej i kilku innych użytkowników skrupulatnej kronice, mogłem tylko sporadycznie zaglądać na forum, aby mieć pełny ogląd sytuacji z przygodzickiego gniazda.

W następnym sezonie liczę na Twoje wpisy

Offline

 

#19 2020-08-25 22:42:25

Kinga

Użytkownik

Zarejestrowany: 2017-06-29
Posty: 11391

Re: Jak pomóc w projekcie?

Dzień dobry.
Naprawdę nie spodziewałam się i nie oczekiwałam tak wielu reakcji do mojego posta, a tym bardziej utrzymanych w tak miłym tonie i z ogromną serdecznością. Jest mi niezmiernie miło, że tyle osób poprosiło mnie o przemyślenie decyzji, a tym samym dało wyraz docenienia mojej pracy i wskazało jej wagę. Cieszę się, że notowanie przeze mnie wydarzeń z bocianiego gniazda jest potrzebne i pomocne oraz że tak wiele osób je czyta. Dodało mi to skrzydeł.
Nie czułam się jednym z ważniejszych członków forum, ot, starałam się przekazywać rzetelne informacje, a teraz bardziej dostrzegłam to, w jak dużym stopniu moja praca okazała się przydatną.
Po tych ciepłych słowach na pewno przemyślę swoją decyzję, bo to prawda, że sympatia do bocianów jest tutaj najważniejsza.
Przepraszam za to zamieszenie i jeszcze raz dziękuję wszystkim za miłe słowa, niejednokrotnie wywołujące wzruszenie.
Pozdrawiam,
Kinga

Offline

 

#20 2020-08-26 11:54:07

Paweł T. Dolata

Administrator

Zarejestrowany: 2007-04-06
Posty: 2464

Re: Jak pomóc w projekcie?

Bardzo się cieszę Kingo z takich wniosków i pozostania na forum!

Może w pośpiechu bocianiego sezonu za rzadko to piszemy: każda osoba, wpisująca merytoryczne posty na forum, jest jego współtwórcą i każdej z Was dziękujemy!


Pozdrawiam
Paweł Dolata
Projekt „Blisko bocianów”: kamera na gniazdo w Przygodzicach
www.bociany.przygodzice.pl i www.facebook.com/bocianyzprzygodzic
www.facebook.com/WielkopolskieTowarzyst … ajoznawcze

kinga2605 napisał:

Dzień dobry.
Naprawdę nie spodziewałam się i nie oczekiwałam tak wielu reakcji do mojego posta, a tym bardziej utrzymanych w tak miłym tonie i z ogromną serdecznością. Jest mi niezmiernie miło, że tyle osób poprosiło mnie o przemyślenie decyzji, a tym samym dało wyraz docenienia mojej pracy i wskazało jej wagę. Cieszę się, że notowanie przeze mnie wydarzeń z bocianiego gniazda jest potrzebne i pomocne oraz że tak wiele osób je czyta. Dodało mi to skrzydeł.
Nie czułam się jednym z ważniejszych członków forum, ot, starałam się przekazywać rzetelne informacje, a teraz bardziej dostrzegłam to, w jak dużym stopniu moja praca okazała się przydatną.
Po tych ciepłych słowach na pewno przemyślę swoją decyzję, bo to prawda, że sympatia do bocianów jest tutaj najważniejsza.
Przepraszam za to zamieszenie i jeszcze raz dziękuję wszystkim za miłe słowa, niejednokrotnie wywołujące wzruszenie.
Pozdrawiam,
Kinga

Offline

 
Projekt "Blisko bocianów" - najstarsza działająca kamera na gniazdo bocianie w Polsce, od 2006 roku

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Elbow Reef Moderne ruhige Ferienwohnung hotels-world