Ogłoszenie


Drodzy Forumowicze - zdarza się, że nieraz w dziale forum pt "Pomoc" są podawane istotne dla Was informacje - zerkajcie do wątków tego tematu - to może sporo pomóc :).
Informacje nt. działania forum

Dziękujemy za obecność i udział na naszym forum! Prosimy o stosowanie się do regulaminu i uwag administratorów! Wynikają one zawsze z dobrej woli i dbałości o czytelność i przejrzystość forum dla dobra wszystkich użytkowników



- - - - > sklep o przyrodzie i dla miłośników przyrody - - - Rytmy Natury w Dolinie Baryczy DVD< - - - -

#21 2007-10-21 23:31:33

hana

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-04-07
Posty: 1175

Re: Europejskie Dni Ptaków 6-7 października 2007

Oglądając dzisiejszy odcinek „100 tysięcy bocianów” bardzo podobało mnie się, że pokazane zostało, jak grupowe obserwacje ptaków są bardzo pouczające. Na początku relacji z Europejskich Dni Ptaków w Ostrowie Wielkopolskim spiker również wypowiedział zdanie, że najlepiej obserwuje się ptaki w grupie. Cieszy mnie, że wśród obserwatorów było widać tylu młodych ludzi, którzy dzięki doświadczonym obserwatorom uczyli się podglądać ptaki.
Przy okazji tej relacji najbardziej zainteresowały mnie perkozy dwuczube, gdyż je również zauważyłam w trakcie moich obserwacji podczas Europejskich Dni Ptaków.

pozdrawiam
Hania

Offline

 

#22 2007-10-22 08:19:19

Paweł T. Dolata

Administrator

Zarejestrowany: 2007-04-06
Posty: 2473

Re: Europejskie Dni Ptaków 6-7 października 2007

Witam!

Mi najbardziej podobał się głos zza kadru jednego z uczniów Barbary Dorociak, będących pierwszy raz na takiej wycieczce, w czasie obserwacji biegusa zmiennego na zbiorniku Piaski: "O tu jest, jaki ładny!". Dżwiękowiec i montażysta ekipy Darek Krzywański wychwycił to świetnie - ten jeden emocjonalny okrzyk świadczył więcej o idei Dni Ptaków niż nasze wypowiedzi do kamery, choć i tu było fajnie pokazane, że takie wycieczki i obserwacje to zarówno wielka frajda nawet dla doświadczonych obserwatorów (wypowiedzi Jarka Maniasa i  Tomkasza Ekierta), jak i szansa na zebranie sił do zmagań z pośpiechem i rzeczywistością (słowa Basi Herzog).

No i oczywiście ujęcia ptaków Krzysztofa Skroka były bardzo dobre i też wiele mówiły, skąd taka radość z ich obserwowania.

Jedyny błąd: nasz gospodarz w niedzielę, właściciel stawów w Możdżanowie, na imię ma ma Karol Girus, nie Krzysztof.

pozdrawiam
Paweł T. Dolata

Offline

 

#23 2007-10-22 08:57:26

belcia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-04-15
Posty: 727

Re: Europejskie Dni Ptaków 6-7 października 2007

No oczywiście oglądałam wczoraj kolejny odcinek "100 tysięcy bocianów" i czułam się jakbym sama uczestniczyła w wyprawie Europejskich Dni Ptaków z P. Pawłem Dolatą  Zawsze to powtarzam, że żałuję że mieszkam w tak dużym mieście i nie mogę mieć takiego kontaktu z przyrodą jak co poniektórzy. Ujęcia filmowe bardzo mi się podobały, mogłam chociaż za pomocą przekazu telewizyjnego popatrzeć na tyle gatunków ptaków, których większości z nich, niestety, na swoje oczy nie widziałam . A było ich sporo min. rózne gatunki kaczek (których to samce zmieniają swoje ubarwienie podczas godów i zmiany pory roku), łabędzie, czaple i wiele innych. No i oczywiście ptak, który najbardziej wzbudził moją sympatię ,niepłochliwy biegus zmienny, do którego bardzo blisko podchodzono, aż trochę strach, że ptak jest taki ufny do ludzi. A na koniec smażone, z pewnścią smaczne karpie  w towarzystwie ciekawych ludzi i we wspaniałym miejscu na łonie natury. Szkoda tylko, że materiał filmowy nie trwał  przynajmniej dwa razy dużej, polecam. 

pozdrawiam wszystkich
Belcia.


Aby samemu stać się lepszym nie musisz czekać na lepszy świat.
Phil Bosman

Offline

 

#24 2007-10-24 08:50:17

Paweł T. Dolata

Administrator

Zarejestrowany: 2007-04-06
Posty: 2473

Re: Europejskie Dni Ptaków 6-7 października 2007

Witam!

To ważna informacja!

Odcinek o Dniach Ptaków z cyklu "100 tysięcy bocianów" jest już do obejrzenia na stronie www.stotysiecybocianow.itvp.pl. Można tam też wpisywać swoje oceny programu. Pozytywne oceny dają programowi punkty w rankingu TVP i zwiększają szanse na jego stałą obecnośc na wizji. Zachęcam więc do wpisywania!

pozdrawiam
Paweł T. Dolata

Offline

 
Projekt "Blisko bocianów" - najstarsza działająca kamera na gniazdo bocianie w Polsce, od 2006 roku

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Hotels Matlock Serene Cottage UnterkĂźnf Kambodscha Noclegi Hayingen