Ogłoszenie


Drodzy Forumowicze - zdarza się, że nieraz w dziale forum pt "Pomoc" są podawane istotne dla Was informacje - zerkajcie do wątków tego tematu - to może sporo pomóc :).
Informacje nt. działania forum

Dziękujemy za obecność i udział na naszym forum! Prosimy o stosowanie się do regulaminu i uwag administratorów! Wynikają one zawsze z dobrej woli i dbałości o czytelność i przejrzystość forum dla dobra wszystkich użytkowników



- - - - > sklep o przyrodzie i dla miłośników przyrody - - - Rytmy Natury w Dolinie Baryczy DVD< - - - -

#61 2015-02-14 00:53:13

Paweł T. Dolata

Administrator

Zarejestrowany: 2007-04-06
Posty: 2473

Re: Publikacje o bocianach on-line

Zapraszam na www.pwg.otop.org.pl, gdzie można przeczytać historię bociana spod Ostrowa Wielkopolskiego, który parę dni temu dożywiał się w ośrodku dla sępów w RPA. Skontaktowałem się z autorem obserwacji, a że napisał mi sporo ciekawych rzeczy o bocianach i nie tylko, ująłem to w historyjce na www.pwg.otop.org.pl właśnie.

Pozdrawiam
Paweł Dolata
Południowowielkopolska Grupa Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków www.pwg.otop.org.pl
Projekt „Blisko bocianów” z Przygodzic www.bociany.ec.pl

Offline

 

#62 2015-03-31 08:33:30

Paweł T. Dolata

Administrator

Zarejestrowany: 2007-04-06
Posty: 2473

Re: Publikacje o bocianach on-line

Witam!

Na stronie PwG OTOP można przeczytać artykuł o ciekawym seminarium na temat obu gatunków bocianów, które odbyło się 5 marca br. w Criewen w Niemczech oraz o akcji na rzecz międzynarodowej ochrony bociana białego, którą tam przeprowadziliśmy:
http://www.pwg.otop.org.pl/index.php?fu … all&no=709

Pozdrawiam
Paweł T. Dolata
Południowowielkopolska Grupa Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków www.pwg.otop.org.pl
Projekt „Blisko bocianów” z Przygodzic www.bociany.ec.pl

Offline

 

#63 2015-05-24 17:52:50

Paweł T. Dolata

Administrator

Zarejestrowany: 2007-04-06
Posty: 2473

Re: Publikacje o bocianach on-line

Witam!

Na www.pwg.otop.org.pl można przeczytać fotorelację w cyklu działań pod nazwą „Tydzień Bociana”, który odbył się w dniach 11-15 maja w Zespole Szkół w Czarnymlesie (gmina Przygodzice). Autorką tekstu i fotografii jest pomysłodawczyni i koordynatorka akcji – nauczyciel przyrody i biologii Regina Ziąbka. Częścią  cyklu były moje prelekcje o bocianie, w trakcie których przekonałem się, jak bardzo udział w konkursach parę dni wcześniej wzbogacił wiedzę uczniów na temat tych ptaków – była ona bez porównania wyższa, niż w innych szkołach.

Zostałem też zaproszony na podsumowanie 15 maja i znów miałem tylko pozytywne wrażenia: żywy i wesoły program, jednocześnie przekazujący dużo wiedzy o tych ptakach. Co najważniejszy – w akcję włączeni zostali WSZYSCY uczniowie szkoły, a także WSZYSCY nauczyciele i na dodatek wielu rodziców uczniów (przygotowanie dekoracji, „bocianiego” poczęstunku). Serdeczne gratulacje dla całej społeczności szkolnej, po kierownictwem pani dyrektor Urszuli Pawłowskiej i „bocianim kierownictwem” pani Reginy Ziąbki! :-)

Pozdrawiam
Paweł Dolata
Południowowielkopolska Grupa Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków www.pwg.otop.org.pl
Projekt „Blisko bocianów” z Przygodzic www.bociany.ec.pl

Offline

 

#64 2020-08-10 19:38:52

Paweł T. Dolata

Administrator

Zarejestrowany: 2007-04-06
Posty: 2473

Re: Publikacje o bocianach on-line

Pierwszy raz dotarły do nas zdjęcia 9 i 10 bocianów na jednym gnieździe! Wykonała je 8.08 pani Jolanta Kaczmarek w sąsiadującym z Przygodzicami Wysocku Małym! Są już na www.facebook.com/bocianyzprzygodzic

Pozdrawiam
Paweł Dolata
Projekt „Blisko bocianów”: kamera na gniazdo w Przygodzicach www.bociany.przygodzice.pl i www.facebook.com/bocianyzprzygodzic
www.facebook.com/WielkopolskieTowarzyst … ajoznawcze

Offline

 

#65 2021-07-27 08:34:43

 Agata

Moderator

Skąd: Ostrów Wielkopolski
Zarejestrowany: 2013-04-19
Posty: 5249

Re: Publikacje o bocianach on-line

Na stronie https://regiony.tvp.pl/54896433/niezwykly-wech-bocianow można poczytać o badaniach pracowników z Instytutu Maxa Plancka w Radolfzell oraz Instytutu Chemii Maxa Plancka w Moguncji nad węchem bocianów. Zaciekawił mnie ten artykuł, gdyż do tej pory uważano, że bociany mają słaby węch, a przedstawione tu badania dowodzą czegoś innego.

Offline

 

#66 2021-08-27 13:09:07

Paweł T. Dolata

Administrator

Zarejestrowany: 2007-04-06
Posty: 2473

Re: Publikacje o bocianach on-line

Dzień dobry!

Bociany obu gatunków można wciąż w Polsce obserwować, kilka zdjęć stada bocianów białych obecnego do przedwczoraj k. Ostrowa Wlkp. (ok. 15 km od Przygodzic) w dwóch ostatnich postach na www.facebook.com/bocianyzprzygodzic

Pozdrawiam
Paweł Dolata
Projekt „Blisko bocianów”: kamera na gniazdo w Przygodzicach i nie tylko
www.bociany.przygodzice.pl, http://bocianyzprzygodzic.pun.pl i www.facebook.com/bocianyzprzygodzic
Projekt „Kaliskie bociany”: www.facebook.com/Kaliskie-bociany-132466465642766/
www.facebook.com/WielkopolskieTowarzyst … ajoznawcze

Offline

 
Projekt "Blisko bocianów" - najstarsza działająca kamera na gniazdo bocianie w Polsce, od 2006 roku

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Hotels Matlock