Ogłoszenie


Drodzy Forumowicze - zdarza się, że nieraz w dziale forum pt "Pomoc" są podawane istotne dla Was informacje - zerkajcie do wątków tego tematu - to może sporo pomóc :).
Informacje nt. działania forum

Dziękujemy za obecność i udział na naszym forum! Prosimy o stosowanie się do regulaminu i uwag administratorów! Wynikają one zawsze z dobrej woli i dbałości o czytelność i przejrzystość forum dla dobra wszystkich użytkowników



- - - - > sklep o przyrodzie i dla miłośników przyrody - - - Rytmy Natury w Dolinie Baryczy DVD< - - - -

#741 2020-04-08 11:48:49

 Agata

Moderator

Skąd: Ostrów Wielkopolski
Zarejestrowany: 2013-04-19
Posty: 5362

Re: Obraz z kamery

Zaangażowanie Rafała jest nie do przecenienia! Dziękujemy stokrotnie za jego pracę i upór w odzyskanie obrazu z kamery

Offline

 

#742 2020-04-08 15:15:04

 Rafał Markowski

Administrator

Skąd: Zduny pow. krotoszyński
Zarejestrowany: 2012-07-07
Posty: 371

Re: Obraz z kamery

Uprzejmie proszę o odnotowywanie braku przekazu na forum, a osoby które posiadają mój nr tel. o SMS. Wówczas będę mógł bezzwłocznie reagować.

Pozdrawiam
RM

Offline

 

#743 2020-04-15 16:51:56

 Kropek

Zbanowany

Zarejestrowany: 2020-02-24
Posty: 126

Re: Obraz z kamery

Ile GB traci się na obserwowaniu np.: przez godzinę lub więcej obrazu z gniazda?
Ja 8 kwietnia zużyłem 13 GB na obserwacji i relacjonowaniu na forum sytuacji na gnieździe. Czy można tym sterować?
Ma ktoś wiedzę w tym temacie?

Ostatnio edytowany przez Kropek (2020-04-15 16:52:39)

Offline

 

#744 2020-04-28 11:51:45

 wladek12

Zbanowany

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-03-31
Posty: 8451

Re: Obraz z kamery

Witam- i pytam co to jest że wchodząc na ostatnie publikacje wyskakuje wsteczne wpisy???
Czy ktoś majstruje przy publikacjach??? (f.1.).
https://naforum.zapodaj.net/thumbs/5f56bb3ffb6a.jpg


😄👍🌞.  Miłych dni życzę.
Pozdrawiam.

Offline

 

#745 2020-04-29 08:43:15

 Agata

Moderator

Skąd: Ostrów Wielkopolski
Zarejestrowany: 2013-04-19
Posty: 5362

Re: Obraz z kamery

wladek12 napisał:

Witam- i pytam co to jest że wchodząc na ostatnie publikacje wyskakuje wsteczne wpisy???
Czy ktoś majstruje przy publikacjach??? (f.1.).
https://naforum.zapodaj.net/thumbs/5f56bb3ffb6a.jpg

Działające aktywnie forum jest tworem tak skomplikowanym, jak i wrażliwym na różnorodne czynniki zewnętrzne zupełnie od nas niezależne. Stąd czasem występują pewne zawirowania techniczne, podobnie jak bywa to przy przekazie z kamery. Wszystkie problemy czy usterki staramy się na bieżąco rozwiązywać, o niektórych obserwatorzy gniazda nawet nic nie wiedzą. Zarzucanie, że ktoś majstruje przy publikacjach jest dla nas oburzające. Forum od lat traktujemy jako DOKUMENTACJĘ życia w gnieździe i poza przypadkami,kiedy został naruszony regulamin, nigdy nie ingerujemy w jego treść!

Może zamiast bezpodstawnie zarzucać manipulacje, mógłby Pan nam pomóc rozwiązywać powstające problemy? Jest ich mnóstwo, a ludzi SPOŁECZNIE zaangażowanych w projekt tylko garstka. Każda para rąk do pomocy mile widziana.

Offline

 

#746 2020-04-29 11:17:44

Paweł T. Dolata

Administrator

Zarejestrowany: 2007-04-06
Posty: 2486

Re: Obraz z kamery

Całkowicie zgadzam się z Agatą. Strona forum to narzędzie, które jak każde narzędzie może się zepsuć. Szczególnie narzędzie tak wrażliwe, jak internetowe.

Podejrzewanie o manipulację (”majstrowanie”)  treści forum nie kierujesz Władku w stronę jakiegoś „ktoś”, tylko do konkretnych osób, będących obecnie moderatorami lub administratorami forum: Agaty, Iganki, Rafała, Reni i mnie, których znasz od lat z działalności w projekcie „Blisko bocianów” i na jego na forum, a większość dodatkowo osobiście ze zlotów „Blisko bocianów”! Kto z nas, Twoim zdaniem, miałby przy forum „majstrować”?

Pozdrawiam
Paweł Dolata
Projekt „Blisko bocianów”: kamera na gniazdo w Przygodzicach http://bociany.przygodzice.pl/indexcam2.html i www.facebook.com/bocianyzprzygodzic
www.facebook.com/WielkopolskieTowarzyst … ajoznawcze

Agata napisał:

wladek12 napisał:

Witam- i pytam co to jest że wchodząc na ostatnie publikacje wyskakuje wsteczne wpisy???
Czy ktoś majstruje przy publikacjach??? (f.1.).
https://naforum.zapodaj.net/thumbs/5f56bb3ffb6a.jpg

Działające aktywnie forum jest tworem tak skomplikowanym, jak i wrażliwym na różnorodne czynniki zewnętrzne zupełnie od nas niezależne. Stąd czasem występują pewne zawirowania techniczne, podobnie jak bywa to przy przekazie z kamery. Wszystkie problemy czy usterki staramy się na bieżąco rozwiązywać, o niektórych obserwatorzy gniazda nawet nic nie wiedzą. Zarzucanie, że ktoś majstruje przy publikacjach jest dla nas oburzające. Forum od lat traktujemy jako DOKUMENTACJĘ życia w gnieździe i poza przypadkami,kiedy został naruszony regulamin, nigdy nie ingerujemy w jego treść!

Może zamiast bezpodstawnie zarzucać manipulacje, mógłby Pan nam pomóc rozwiązywać powstające problemy? Jest ich mnóstwo, a ludzi SPOŁECZNIE zaangażowanych w projekt tylko garstka. Każda para rąk do pomocy mile widziana.

Offline

 

#747 2020-04-29 12:29:50

 wladek12

Zbanowany

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-03-31
Posty: 8451

Re: Obraz z kamery

Napisałem tak jak przyszło mi w pierwszej chwili na myśl, może macie rację, za szybko wyciągam pochopne wnioski.
Często obiecuję sobie, że nie będę poruszał drażliwych spraw ale jakoś mi to nie wychodzi.
A ogólnie to odnoszę wrażenie że jakaś zmowa niektórych osób trzymających sztamę i nie o obserwację chodzi tylko o to kto tym kieruje i ich musi być racja.
Daje się odczuć nawet taki strach pisania bo zostanie, jak to się mówi "wybanowany", dla pocieszenia napiszę że w innych obserwacjach tak samo odczuwam, a niby tak zabieganie jest o rzetelne zainteresowanie daną problematyką internautów lub na żywo.
Pewnie ponownie się narażam, ale tak myślę.
Pozdrawiam.

Ostatnio edytowany przez wladek12 (2020-04-29 12:36:11)


😄👍🌞.  Miłych dni życzę.
Pozdrawiam.

Offline

 

#748 2020-04-29 23:44:01

Paweł T. Dolata

Administrator

Zarejestrowany: 2007-04-06
Posty: 2486

Re: Obraz z kamery

Widzę Władku, że niestety nasze tłumaczenia powyżej do Ciebie nie dotarły. Niespecjalnie widać przejmują Cię Twoje własne słowa „Daje się odczuć nawet taki strach pisania bo zostanie, jak to się mówi "wybanowany", skoro dzień po dniu piszesz takie obraźliwe dla innych forumowiczów bzdury. Zarzuty o „majstrowanie” w tekstach na forum (nie odpowiedziałeś, kto z nas miałby na forum „majstrować”?) zastąpiłeś równie „kulturalnym” i bezsensownym zarzutem (a nawet już teorią spiskową) w stronę forum, że „ogólnie to odnoszę wrażenie że jakaś zmowa niektórych osób trzymających sztamę i nie o obserwację chodzi tylko o to kto tym kieruje i ich musi być racja.”

Pomimo zaangażowania w to forum (które wielokrotnie docenialiśmy, stąd duża cierpliwość na Twoje dziwne czy obraźliwe wpisy) raz po raz zatruwasz naszą wspólną przestrzeń miłośników bocianów, obrażając ludzi, którzy je stworzyli i Ciebie do niego przyjęli.

Oficjalnie więc ostrzegam: jeszcze jeden taki bzdurny i obraźliwy dla innych forumowiczów zarzut, to faktycznie sam się z niego swoim zachowaniem wykluczysz i nie będzie tu dla Ciebie miejsca.


Paweł Dolata
administrator tego forum, pomysłodawca, organizator i od 15 lat koordynator projektu „Blisko bocianów”: kamera na gniazdo w Przygodzicach http://bociany.przygodzice.pl/indexcam2.html i www.facebook.com/bocianyzprzygodzic

wladek12 napisał:

Napisałem tak jak przyszło mi w pierwszej chwili na myśl, może macie rację, za szybko wyciągam pochopne wnioski.
Często obiecuję sobie, że nie będę poruszał drażliwych spraw ale jakoś mi to nie wychodzi.
A ogólnie to odnoszę wrażenie że jakaś zmowa niektórych osób trzymających sztamę i nie o obserwację chodzi tylko o to kto tym kieruje i ich musi być racja.
Daje się odczuć nawet taki strach pisania bo zostanie, jak to się mówi "wybanowany", dla pocieszenia napiszę że w innych obserwacjach tak samo odczuwam, a niby tak zabieganie jest o rzetelne zainteresowanie daną problematyką internautów lub na żywo.
Pewnie ponownie się narażam, ale tak myślę.
Pozdrawiam.

Offline

 

#749 2020-04-30 09:20:39

 wladek12

Zbanowany

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-03-31
Posty: 8451

Re: Obraz z kamery

Tak jest!, przyjąłem do realizacji.
Pozdrawiam.


😄👍🌞.  Miłych dni życzę.
Pozdrawiam.

Offline

 

#750 2020-05-08 13:19:12

 Kropek

Zbanowany

Zarejestrowany: 2020-02-24
Posty: 126

Re: Obraz z kamery

Mam pytania.
Czy przy okazji wymiany kamery(jeśli nastąpi- wstępnie był termin przy okazji obrączkowania) pojawi się również dźwięk ?
Czy są jakieś nowe ustalenia?
Czy możliwe było by umieszczenie kamery i nagranie filmiku z podnośnika?

Offline

 

#751 2020-05-23 18:51:06

Duszka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2020-05-23
Posty: 6

Re: Obraz z kamery

Witam
Na forum jestem po raz pierwszy. Bocianki podglądam od zeszłego roku, a czynię to z grupą dzieciaków. W tamtym roku wszystko działało super, teraz mogę tylko obserwować boćki z drugiej kamery. Ale dobre i to, choć z tej pierwszej widzieliśmy więcej.
Pozdrawiam

Offline

 

#752 2020-05-25 10:34:43

 Agata

Moderator

Skąd: Ostrów Wielkopolski
Zarejestrowany: 2013-04-19
Posty: 5362

Re: Obraz z kamery

duszka napisał:

Witam
Na forum jestem po raz pierwszy. Bocianki podglądam od zeszłego roku, a czynię to z grupą dzieciaków. W tamtym roku wszystko działało super, teraz mogę tylko obserwować boćki z drugiej kamery. Ale dobre i to, choć z tej pierwszej widzieliśmy więcej.
Pozdrawiam

Witamy na forum
Kamera dająca podgląd na całe gniazdo uległa awarii. Planujemy ją wymienić podczas obrączkowania młodych. Obecnie ingerencja mogłaby skutkować porzuceniem lęgu, a dobro bocianów jest przecież ważniejsze, niż nasz komfort podpatrywania tych wspaniałych ptaków. My już też nie możemy się doczekać, kiedy wróci podgląd z pierwszej kamery.
Pozdrawiam serdecznie, życzę mimo wszystko satysfakcji z obserwowania bocianów
Agata

Offline

 

#753 2020-05-26 20:02:23

stan

Użytkownik

Zarejestrowany: 2020-05-26
Posty: 2

Re: Obraz z kamery

Witam na forum.Czekam z niecierpliwościa na drugą kamerę.Obserwuję boćki od dawna.A wtej miejscowości kończyłem technikum.

Offline

 

#754 2020-05-27 05:48:08

 Agata

Moderator

Skąd: Ostrów Wielkopolski
Zarejestrowany: 2013-04-19
Posty: 5362

Re: Obraz z kamery

stan napisał:

Witam na forum.Czekam z niecierpliwościa na drugą kamerę.Obserwuję boćki od dawna.A wtej miejscowości kończyłem technikum.

Dzień dobry! Witamy również i życzymy miłych obserwacji w gnieździe sąsiadującym z technikum
Obserwacje można wpisywać w wątku "Co się dzieje w gnieździe" http://bocianyzprzygodzic.pun.pl/viewto … 289#p70289
Pozdrawiam

Offline

 

#755 2020-06-17 14:41:13

Renia

Moderator

Skąd: Małopolska
Zarejestrowany: 2008-05-23
Posty: 4082
WWW

Re: Obraz z kamery

Podziękowania dla Rafała !
Kamera nr 1 już działa. I to jak działa!
Obraz czysty, wyraźny, barwny. Bociany jak żywe
W dodatku słychać dźwięk.
Taki przekaz to spełnienie marzeń.


https://images92.fotosik.pl/384/88732b83eb67fdcam.jpg


* * *

Offline

 

#756 2020-06-17 21:24:27

Iganka

Moderator

Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2009-05-31
Posty: 5578

Re: Obraz z kamery

Radość podwójna! Możemy teraz połączyć obserwację zachowania bocianów na gnieździe z dźwiękami jakie słyszymy w konkretnej sytuacji.
Mamy głos z kamery. Obraz jest czysty i ostry, widać doskonale szczegóły.

Młode bociany otrzymały obrączki plastikowe i ornitologiczne! Gratulujemy udanej akcji! Dziękujemy serdecznie całej ekipie, która podjęła się szczególnie trudnego zadania - obrączkowanie młodych bocianów i wymiana kamery monitorującej gniazdo!

To z pewnością wymagało sprawnej koordynacji i szybkiego działania całej ekipy. Doceniamy Waszą pracę i zaangażowanie!

Nową kamerkę zakupił Urząd Gminy w Przygodzicach - dziękujemy!

Offline

 

#757 2020-06-17 23:02:30

 Dora

Użytkownik

Skąd: Wielkopolska
Zarejestrowany: 2011-03-15
Posty: 234

Re: Obraz z kamery

Dzięki za kamerkę, ładny przekaz, pozdrawiam


file:///C:/Users/Wsp%C3%B3lna/Downloads/maki.jpg

Offline

 

#758 2020-06-18 16:24:15

Duszka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2020-05-23
Posty: 6

Re: Obraz z kamery

Super, że udało się zamontować nową kamerę i to z jakim efektem. Obserwujemy z wielkim zachwytem. Niespodzianką okazał się dobiegający głos. Dziękujemy i pozdrawiamy.

Offline

 

#759 2020-06-19 13:37:26

 Rafał Markowski

Administrator

Skąd: Zduny pow. krotoszyński
Zarejestrowany: 2012-07-07
Posty: 371

Re: Obraz z kamery

Wita.
Dzisiaj kilka zmian w konfiguracji,
Podniosłem jakość z HD720 do FullHD, mam nadzieję że strumieniowanie nowego serwera, na który zostaliśmy przeniesieni spokojnie da radę. Wg zapewnień możemy iść w tysiące oglądających z tym sprzętem...

Kilka innych zmian związanych z jakością obrazu, obecnie lecimy na naprawdę dobrych parametrach czyli 1920x1080 FullHD z pełną jakością (BEST!).
- i to nie jest nasze ostatnie słowo...

Zmieniłem kadr - proszę o opinie. zoom pokazuje teraz zbliżenie, niestety mamy możliwość tylko zoomowania - brak możliwości obracania ale ta przyjemność zwiększa koszt kamery x2 - może kiedyś..., wolałem wyjęczeć kilka stówek więcej na kamerę z dźwiękiem niż możliwościami zmiany kierunku)

Pozdrawiam serdecznie oglądających
RM

Offline

 

#760 2020-06-19 13:55:14

 Rafał Markowski

Administrator

Skąd: Zduny pow. krotoszyński
Zarejestrowany: 2012-07-07
Posty: 371

Re: Obraz z kamery

Spieszę z wyjaśnieniami dot. kamery nr 2.
Dokonaliśmy małej korekty z obrazem kamery drugiej, ale przy jej wąskim kącie "patrzenia" każda małą zmiana powoduje duże konsekwencje.
W tym sezonie nie będziemy już nic działać z ustawieniami tej kamery, chociażby ze względów finansowych.
Nie zdradzając planów na przyszły sezon, uchylę jedynie rąbka tajemnicy, że planujemy kamerę nr 2 wymienić... w ramach budżetu na 2021r.)
Nic więcej powiedzieć nie mogę
Pozdrawiam serdecznie
RM

Offline

 
Projekt "Blisko bocianów" - najstarsza działająca kamera na gniazdo bocianie w Polsce, od 2006 roku

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
szamba betonowe Ulanów gnojownicy jak Holiday Inn Express - Hamburg South A7-AS42, an...