Rozmowy o bocianach z Przygodzic i nie tylko
W tym w±tku bêdzie mo¿na podzieliæ siê obserwacjami innych ptaków - a wiêc nie bocianów i nie krukowatych, gdy¿ dla nich s± na forum osobne w±tki.
W±tek dotyczy jedynie obserwacji "na ¿ywo" (je¶li ciekawe, mog± byæ wcze¶niejsze), dobrze jest w info podaæ mo¿liwie dok³adnie to, co dotyczy danej historii (obserwacji) - dokumentuj±ce zdjêcia bêd± zawsze mile widziane.
Pozdrawiam
Eva Stets
Administrator forum
Offline
Użytkownik
Na niewielkim oczku wodnym w¶ród bagien, w lesie siedz±c sobie na pontonie mog³em przez chwilê obserwowaæ podró¿niczka. Ostatecznie jako samiczkê oznaczy³ j± p. Dirk De Mesel z Belgii, na pro¶bê nieocenionej Evy S.
Data: 24 kwietnia 2008
Miejsce obserwacji: Panienka, oczko wodne "Jeziórko", gm. Jaraczewo, pow. Jarocin
Obserwator i foto: Jacek Pietrowiak
Offline
12.03.09
Ptasi Raj
Byli¶my wczoraj w rezerwacie Ptasi Raj ko³o Gdañska. Mimo, ¿e pogoda nie by³a najlepsza to widzieli¶my kilka ciekawych ptaków. Pierwszy raz spotka³am tak du¿o oharów na raz. Pierwszy raz w tym roku pokaza³y siê te¿ sieweczki obro¿ne. Cieszy³am siê z obserwacji ale nie wiedzia³am, ¿e najciekawsze ma dopiero nadej¶æ (a raczej nadlecieæ). Przyklejona do lunety, lustrowa³am morze gdy z wielkiego skupienia wyrwa³ mnie okrzyk "Ka¶ka!". Szybko oderwa³am siê od lunety i skierowa³am wzrok we wskazanym kierunku. Jak¿e wielkie by³o moje zdziwienie gdy okaza³o siê ¿e nad naszymi g³owami przelatuje w³a¶nie nur rdzawoszyi. Zrobi³ dwa kó³ka nad nami i odlecia³ w morze. Obserwacja ta jest ciekawa z tego wzglêdu ¿e zwykle te ptaki widzi siê z daleka nad morzem. Nie by³ to koniec sensacji bo w stadzie czeczotek uda³o siê wypatrzeæ rzadkiego krewniaka - czeczotkê tundrow±. Pierwszy raz w ¿yciu widzia³am tego ptaka i bardzo siê cieszê, ¿e mog³am siê na niego napatrzeæ.
Nur rdzawoszyi - 1 przelatuj±cy ok 20m nad naszymi g³owami!
Ohar - 15
Bielaczek - ok 300, g³ównie we wschodniej czê¶ci jeziora
Sieweczka obro¿na - 4 ptaki
Czeczotka tundrowa - 1 osobnik w stadzie oko³o 100 czeczotek i czy¿y na
olszach przy drodze po wschodniej stronie jeziora
KG i MS
Ostatnio edytowany przez Kamikazi (2009-03-13 18:05:21)
Offline
14 marca 09
Uj¶cie Wis³y
Prawie ca³y dzieñ w terenie zaowocowa³ dwoma ciekawymi obserwacjami. Nie maj± mo¿e a¿ tak wielkiej rangi jak czeczotka tundrowa lecz wed³ug mnie te¿ zas³uguj± na wzmiankê. Kania ruda, która jest nielicznym lêgowym gatunkiem w Polsce (ok 600-700par, AP 2003) to do¶æ rzadko obserwowany ptak. Teraz trwaj± przeloty i na wybrze¿u mo¿na obserwowaæ ca³e plejady ptaków. Du¿e stada czajek, grzywaczy, szpaków, kaczek, wiele myszo³owów (szacujê, ¿e w ci±gu godziny ok 40 ptaków) i po¶ród nich w³a¶nie takie rodzynki jak kania ruda czy czapla bia³a, która jest do¶æ rzadkim go¶ciem na pó³nocy kraju.
kania ruda 1, przelot na E
czapla bia³a 1, przelot na N
KG i MS
Ostatnio edytowany przez Kamikazi (2009-03-15 20:33:52)
Offline
Użytkownik
Jeszcze trochê "wykopalisk" ornitologicznych.
24.09.2008 w ¯erkowie, pow. jarociñski widzia³em orzechówkê podgatunku d³ugodziobego. Dziêki uprzejmo¶ci Evy i Svetlany tym razem dok³adne oznaczenie potwierdzili: Jirka ©Ãrek z Czech i Dirk De Mesel z Belgi. Jest o tym juz informacja w dziale krukowtych Pytania i odpowiedzi z 04.11.2008: http://bocianyzprzygodzic.pun.pl/viewto … id=142&p=1
Druga obserwacja, wcze¶niejsza mia³a miejsce 10.05.2008 roku w rezerwacie przyrody Dungeness w Anglii. Droga do rezerwatu przez kilka kilometrów biegnie przez bagna i po obu jej stronach s± zasieki z drutów kolczastych z tablicami zakazuj±cymi wstêpu (gêsi i inne ptaki nic sobie z tych zakazów nie robi±). Na tych bagnach jest sk³adowisko odpadów nuklearnych, a w bezpo¶rednim s±siedztwie rezerwatu jest elektrownia atomowa. A w samym rezerwacie jest m.in. kolonia lêgowych kormoranów gnie¿d¿±cych siê na ziemi.
Na zdjêciach: wspomniana orzechówka (fot.1), rezerwat Dungeness (fot. 2, 3) oraz dla porównania na fot. 4, kolonia kormoranów z rezerwatu "Czeszewski Las" w Wielkopolsce (z 29.04.2008).
Offline
Użytkownik
W tym roku w Kaliszu zimowa³o na rzekach sporo ciekawych ptaków. Mo¿na by³o z bliska popatrzeæ sobie na piêknie ubarwione kaczki i nie tylko. Regularnie spotyka³em p³askonosy, ¶wistuny, nurogêsi, g±go³y, czernice, kokoszki, perkozki i sporo innych. By³o te¿ kilkadziesi±t ³abêdzi niemych. Mimo, ¿e s± to niezbyt szerokie cieki, w poprzednich latach widywa³em tu np. nura rdzawoszyjego, perkoza rogatego, berniklê rdzawoszyj± i inne ciekawostki. Gdy nie mam wiele czasu na dalszy wypad to wiem, ¿e warto choæby na godzinkê spenetrowaæ najbli¿sz± okolicê. Polecam to ka¿demu. Od kilku lat spotykam w Kaliszu równie¿ pochodz±ce zapewne z pobliskiej hodowli samice karolinek.
W tym roku przez ca³± zimê mo¿na by³o popatrzeæ na dwa samce karolinki i samicê mandarynki. Skutecznie walczy³y z krzy¿ówkami o lec±cy z mostów chleb...
Na zdjêciach ciekawe ptaki zaobserwowane w Kaliszu tej zimy: (od lewej) samiec karolinki, samica mandarynki, samiec czernicy z samcem karolinki.
Fot. Tomasz Pietrzak
O tych (i innych) obserwacjach mo¿na przeczytaæ równie¿ na stronie Po³udniowowielkopolskiej Grupy OTOP (www.pwg.otop.org.pl):
11 stycznia 2009 o akcji ob±czkowania ³abêdzi i obserwacji ptaków w Kaliszu:
http://www.pwg.otop.org.pl/index.php?fu … all&no=152
18 stycznia o zimowym liczeniu i obserwacji ptaków, obr±czkowaniu i odczytach obr±czek ³abêdzi w Kaliszu:
http://www.pwg.otop.org.pl/index.php?fu … all&no=154
Teksty na stronie PwG OTOP opracowali: Pawe³ T. Dolata i Tomasz Pietrzak (PwG OTOP)
Offline
Offline
Użytkownik
Krótkie wspomnienie z Dzianisza k/Zakopanego
Wczoraj, tj.12.04.09 w piekny, s³oneczny dzieñ, oko³o po³udnia, mialam okazjê obserwowaæ 4 szpaki, które prowadzi³y intensywne przeszukiwania terenu w¶ród krokusów. Niestety, ze wzglêdu na niski poziom wspó³pracy z ich strony, uda³o mi siê sfotografowaæ tylko dwa.
Anegdotyczne w tej notce nie s±, jak w powy¿szych, ptaki, tylko ja sama, poniewa¿ wstêpnie nie mia³am pojêcia kogo fotografujê-identyfikacji dokona³am dopiero przy komputerze. Ale pomalutku rozwijam siê (dziêki Przygodzicom!).
Ostatnio edytowany przez mamajka (2009-05-03 23:31:16)
Offline
Użytkownik
¦roda 15.04.2009, godz. ok. 10:30, Toruñ
Tym razem nie bêdzie to niezwyk³y i niespotykany ptak. Sytuacja dotyczy zwyk³ego go³êbia, jakich na naszych osiedlach jest mnóstwo. Jednak ...., a zreszt± oceñcie sami czy warto go by³o przedstawiæ na tak szerokim forum? Opis obserwacji ok. 20 minutowej w skrócie:
Go³±b wydziobuje mi±¿sz z kromki chleba. Zostaje sama skórka. Nic mi to nie mówi, ot zwyk³y widok dokarmianych ptaków na osiedlach. Spacerujê dalej, w pewnej chwili widzê lec±ce go³êbie a w¶ród nich jeden z ¿ó³tym wianuszkiem na szyi. Stadko zniknê³o za wie¼owcem ale ja, zaintrygowana t± sytuacj±, postanawiam go wy¶ledziæ. Chodzê miêdzy budynkami i wypatrujê tego "dziwaka". I, jest, zobaczcie sami, jak siê piêknie przyozdobi³ lub odznaczy³ wieñcem zwyciêzcy. Ha. ha.
Stadko sp³oszone, odfruwa. Dobrze, ¿e ta w±tpliwa ozdoba nie utrudnia mu latania i mam nadziejê, ¿e w którym¶ momencie siê wyswobodzi.
Offline
Administrator
Dziêki za wszystkie wpisy powy¿ej, w tym poprzedni o go³êbiu – my¶lê, ¿e w ten niezwyk³y sposób wzi±³ sobie chleb „na wynos” czy te¿ raczej „na wylot :-))
W czasie wielkanocnej wycieczki PwG OTOP by³y boæki w obu kolorach, ale g³ównie ro¶liny i „inne ptaki”, wiêc zapraszam do poczytania jakie, w tym ³adne ujêcie blokowej pustu³ki:
http://www.pwg.otop.org.pl/index.php?fu … all&no=182
Na fotkach m.in. Forumowicze z PwG OTOP: na pierwszej trzecia z prawej Justyna „Justyna” Jendras (z Mam± po lewej), trzeci od lewej Sebastian „seba-archeolog” Przybylski, drugi od lewej ni¿ej podpisany, pierwszy od lewej Wojtek „ornitolog92” Ka¼mierczak.
Justyna tak¿e pierwsza od lewej na trzeciej fotce, trzeci od lewej Wojtek „ornitolog92” Ka¼mierczak, pierwsza od prawej Karolina „luka0208” Zmy¶lona.
Pozdrawiam
Pawe³ T. Dolata
PwG OTOP
Offline
Użytkownik
Witam!
Samiec karolinki i samica mandarynki obserwowane zim± w Kaliszu, przebywaj± tu nadal. Zdecydowanie stworzy³y nietypow± parê (przynajmniej towarzysko :-)). Spotykam je zwykle na urokliwym stawku w pobli¿u Prosny. Jest tu sporo potencjalnych miejsc do gniazdowania - zaro¶la, trzcinki, wykroty i poka¼ne dziuplaste drzewa. Do lêgu mieszanego prawdopodobnie jednak ju¿ nie dojdzie. Nie mniej, jest to do¶æ ciekawy element naszej dynamicznie zmieniaj±cej siê fauny.
Zdjêcia ptaków nieco wy¿ej.
Pozdrawiam.,
Offline
Użytkownik
28.04.09
Obserwacja smutna. Wczoraj i dzisiaj w nocy wia³ w Zakopanem dosc mocny wiatr i niestety, na ziemi pod sosn± , znalazlam wczoraj dwa, jeszcze nieopierzone, niezywe pisklaki a dzisiaj rozbite niebieskie jajeczko z nie¿ywym pisklakiem. Na drzewie zbudowa³ gniazdo kos (to chyba jego ) - a wiatr, który miota³ ga³êziami drzewa, spowodowa³ takie straty.
Offline
Witajcie!
Na wybrze¿u trwa przelot ptaków drapie¿nych. W tym tygodniu spêdzi³am 5 dni na Helu patrz±c siê w niebo i robi±c zdjêcia. Najwiêcej leci krogulców. Sporo jest te¿ b³otniaków stawowych, ³±kowych i zbo¿owych. Przez dwa pierwsze dni obserwacji (27 i 29 IV 2009) warunki by³y wy¶mienite i sprzyjaj±cy przelotom wiatr (SE).
Gwo¼dziem programu by³y niew±tpliwie b³otniaki stepowe Circus macrourus ! S± widywane w Polsce podczas przelotów ale bardzo rzadko (ja np. wczesniej widzia³am je tylko dwa razy w ¿yciu). A teraz w ciagu dwóch dni a¿ 9! Prawdopodobnie jakie¶ anomalia pogodowe zepchnê³y je do nas bo ten rok jest wyj±tkowy. Z ca³ego kraju zg³aszane s± obserwacje tego gatunku co wczesniej mia³o miejsce naprawdê sporadycznie. Jest te¿ druga hipoteza... mo¿e po prostu cze¶ciej patrzymy w niebo?
Oto gar¶æ obserwacji z najlepszych dni:
27 kwietnia 09
Ku¼nica na Helu. Od 10 do 18 z pó³godzinna przerw± ko³o 13.
- rybo³ów - 1
- bielik - 1 imm
- myszo³ów - 4
- sokó³ wêdrowny - 4 ad 1 imm
- kobuz - 9
- pustu³ka - 32
- kobczyk - 2 samce ad
- drzemlik - 11
- b³otniak stawowy - 2 samce ad 24 samice
- b³. zbo¿owy - 5 samce 32 samice/imm
- b³. ³±kowy -11 samców 2 samice
- b³. stepowy - 3 imm
- krogulec - oko³o 300
Zdjêcia: http://s28.photobucket.com/albums/c207/ … 009%20Hel/
29 kwietnia 09
W sumie od oko³o 6:30 do 14:30 widzieli¶my z ciekawszych:
- rybo³ów - 1
- kobuz - 1
- pustu³ka - 30
- krogulec - 222
- myszo³ów - 9
- myszo³ów w³ochaty - 2
- b³. stepowy - 1 samica i 5 imm
- b³. stawowy - 13 samic i 1 samiec
- b³.zbo¿owy - 7 samic/imm
- b³.³±kowy - 2 samice 2 samce
- kania ruda - 1
Zdjêcia: http://s28.photobucket.com/albums/c207/ … 20Kuznica/
Na fot. B³otniak stepowy
Pozdrawiam,
Kasia
Ostatnio edytowany przez Kamikazi (2009-05-03 15:41:35)
Offline
02.05.09. spacerowali¶my z ¿on± po lesie w okolicach S³awy Wlkp. (pow. W±growiec, Wielkopolska). W pewnym momencie us³yszeli¶my charakterystyczne kwilenie, w³a¶ciwie krzyk. Tak odzywa siê bielik! Trudno by³o uwierzyæ. Ale rzeczywi¶cie, po chwili w¶ród koron drzew mo¿na by³o zobaczyæ kr±¿±ce majestatycznie na tle nieba dwa doros³e bieliki. Kr±¿y³y, co pewien czas zbli¿aj±c siê do siebie, chwytaj±c szponami i wykonuj±c ró¿ne "piruety". Tak zachowuj± siê podczas godów, ale o tej porze roku dawno jest ju¿ po godach a w gniazdach powinny ju¿ byæ m³ode. Obserwacja, jak zwykle w przypadku bielików, niezwykle ciekawa i emocjonuj±ca. Wspania³e prze¿ycie. Mimo, ¿e by³y trochê za wysoko uda³o mi siê zrobiæ kilka zdjêæ, które za³±czam.
Dodatkow± atrakcj± by³ pocz±tkowo kruk, który zawziêcie napastowa³ bieliki, choæ wygl±da³ przy nich jak Dawid przy Goliatach. Po chwili da³ sobie jednak spokój i znikn±³ gdzies w lesie. Kruki czêsto atakuj±, czy lepiej powiedzieæ napastuj±, bieliki. Oczywi¶cie nie po to by je pokonaæ, ale raczej by odpêdziæ, a czasem wygl±da to raczej na rodzaj "sportu" czy zabawy.
Offline
Obserwacja wprawdzie nie moja, ale postanowi³em podzieliæ siê ni± bo jest bardzo ciekawa.
Kilka dni temu mój kolega us³ysza³ dziwne stukniêcie w okno swego pokoju. Zaciekawiony wyszed³ zobaczyæ co by³o przyczyn± i ze zdumieniem trafi³ na tak± scenê. Na parapecie siedzia³y dwa koty a miêdzy nimi... dziêcio³. Koty choæ ich zamiary by³y zdecydowanie jednoznaczne robi³y wra¿enie zaintrygowanych i jakby wyg³upionych. Wpatrywa³y siê w dziêcio³a z wyra¼nym zak³opotaniem, to z jednej to z drugiej strony, za¶ biedny dziêcio³, osaczony, postanowi³ udawaæ, ¿e go nie ma. Siedzia³ sztywno, jak skamienia³y, choæ kocie pyski by³y dos³ownie centymetry od niego. Koty nie wiedzia³y zupe³nie jak siê zachowaæ. W pewnym momencie jeden z nich ostro¿nie wyci±gn±³ ³apê i dos³ownie pacn±³ dziêcio³a w g³owê. A dziêcio³ nic. Tu ju¿ kolega nie czeka³ na dalszy rozwój wypadków. Wzi±³ dziêcio³a do rêki i odniós³ go w bezpieczne miejsce. Posadzony na murku dziêcio³ jeszcze d³u¿sz± chwilê pozostawa³ sztywny i nieruchomy, konsekwentnie udaj±c, ¿e to nie on, a¿ w pewnym momencie roz³o¿y³ skrzyd³a i szczê¶liwie odlecia³ do pobliskiego lasu.
Takie nieruchomienie (akinezja) w obliczu zagro¿enia np. ataku drapie¿nika czêsto wystêpuje u zwierz±t jako forma obrony biernej. Nie spotka³em siê jednak aby wystêpowa³a równie¿ u dziêcio³ów.
Offline
Użytkownik
Witajcie P.T.Mi³o¶nicy wszelkich ptaków .. Na moim balkonie 15 gatunków ptaków ..to zima .. zrobi³am filmik jest na http://www.youtube.com/alobka
Aktualnie w budce na moim balkonie IIIp/X w blokowisku w Gdyni-Cisowej ju¿ czwarty , /pozosta³e trzy udane na 100%/ sezon sikorek modrych .. nie umiem znale¿æ opcji wklejania zdjêæ na to forum ..chcia³am pokazaæ ,¿e balkon na IIIp/X w blokowisku mo¿e byæ cudownym miejscem dla ptaków, pod warunkiem, ¿e siê je kocha ..zdjêcia z akcji oko³obudkowej na http://picasaweb.google.pl/galeria.alob tam tez filmik" Poranny ¶piew sikorki"
Jestem dumna z moich sikorek i chcia³am siê t± rado¶ci± z Wami podzieliæ ..
Pozdrawiam Aleksandra z Gdyni
Offline
Dzisiaj 20.05.09. w poznañskim Teleskopie bêdzie reporta¿ z wczorajszej akcji obr±czkowania bielików w okolicach Poznania. Wszystkich, którzy maj± dostêp zapraszam. Mam nadziejê, ¿e uda siê jako¶ ¶ci±gn±æ ten materia³ i udostêpniæ go wszystkim zainteresowanym, nie tylko mieszkañcom Wielkopolski.
Zdjêcia z akcji wkrótce
Pozdrawiam
Zbychur
Offline
Zbychur napisał:
Dzisiaj 20.05.09. w poznañskim Teleskopie bêdzie reporta¿ z wczorajszej akcji obr±czkowania bielików
Niestety, reporta¿u nie by³o. Przykro mi, ale tak niestety bywa z TVP Mam nadziejê, ¿e jednak uda siê go obejrzeæ w niedalekiej przysz³o¶ci.
Z du¿± rado¶cia i satysfakcj± mogê natomiast powiedzieæ, ¿e mia³em mo¿liwo¶æ uczestniczenia w tym niezwyk³ym wydarzeniu. Akcja zosta³a zorganizowana przez dra Tadeusza Mizerê z Komitetu Ochrony Or³ów, który od lat prowadzi badania nad bielikami. Wraz z jego ekip± skontrolowali¶my w okolicach Poznania (ze zrozumia³ych wzglêdów nie podajê dok³adniejszej lokalizacji) dwa gniazda bielików. W jednym z nich znajdowa³o siê jedno dobrze ju¿ wyro¶niête pisklê. Zosta³o ono pomierzone i zaobr±czkowane. Warto zaznaczyæ, ¿e gniazdo znajdowa³o siê na wysoko¶ci 30 m nad ziemi± i dotarcie do niego wymaga³o u¿ycia specjalistycznego sprzêtu alpinistycznego przez do¶wiadczonego alpinistê. Chocia¿ do gniazda nie musia³em siê wspinaæ to i tak prze¿ycie by³o niezwyk³e i wra¿enia z akcji i spotkania z bielikiem niezapomniane.
Offline
Użytkownik
Orlik krzykliwy Aquila pomarina
W dniu 1.06.09, w ramach nieco spó¼nionego Dnia Bociana Bia³ego, pojecha³am odwiedziæ znane mi bocianie gniazda, ewentualnie poszukaæ nowych.
Oko³o godziny 13.20 – 13.30 (gdybym wiedzia³a, KOGO zobaczê, to na pewno zanotowa³abym nawet i setne sekundy), znalaz³am siê na szosie nad Zalewem Czorsztyñskim, na poziomie Snoski (miêdzy Kro¶cienkiem a Nowym Targiem, Ma³opolska). I nagle zobaczy³am w oddali ptaka, siedz±cego prawie nieruchomo na (jak przypuszcza³am ) ga³êzi, na szczycie gêstych krzewów. Dzieli³o nas oko³o 200- 250 metrów i raczej nie by³o mo¿liwo¶ci podej¶cia bli¿ej. Jedyne co mog³am – to zrobiæ zdjêcia z poziomu szosy, przy akompaniamencie tr±bi±cych za moimi plecami kierowców, którzy najwyra¼niej nie rozumieli mojej misji (a przecie¿ „wkleja³am” siê w bandê jak tylko mog³am).
Tak naprawdê to nie mia³am pojêcia, jakiego ptaka fotografujê. Ale na pewno wcze¶niej takiego nie widzia³am, s±dz±c po sylwetce i ogólnym wyrazie.
Po powrocie do domu „wrzuci³am ” zdjêcia na komputer – no i có¿, trochê by³am nimi rozczarowana, bo z powodu odleg³o¶ci i cyfrowego zoomu zdjêcia wysz³y nieostre.
Usi³owa³am, za pomoc± ksi±¿ki „Ptaki Europy”, zidentyfikowaæ obiekt moich fotograficznych namiêtno¶ci, ale tyle ptaków wydawa³o mi siê podobnych, ¿e w koñcu siêgnê³am wy¿ej, czyli pos³a³am zdjêcia Evie, prosz±c o pomoc.
Nota bene wys³ane zdjêcia by³y w formie, która mnie siê wydawa³a nad wyraz stosowna (amator to amator), a która okaza³a siê dla identyfikacji ma³o czytelna. Do powstaj±cego, dziêki Evie, ³añcucha osób dobrej woli do³±czy³a Damka_Pik, która nada³a zdjêciom mo¿liwie przydatn± formê. (A ju¿ kiedy¶ Eva mi mówi³a, ¿ebym nie wyrzuca³a od razu orygina³ów!).
Dzi¶ dosta³am od Evy pierwsz± informacjê: ³aciñsk± nazwê „Aquila pomarina”. Rzuci³am siê do „Ptaków...” i czytam „orlik krzykliwy”!!!.
Eva wprawdzie od razu zaznaczy³a, ¿e czeka na potwierdzenie – ale ja ju¿ puch³am z dumy!.
No i naprawdê!
Okaza³o siê, ¿e Eva pokaza³a to zdjêcie Autorytetom : obejrzeli je dr Tadeusz Mizera, Michalis Moschovis z Greckiego Towarzystwa Ornitologicznego i Janusz Sielicki ze Stowarzyszenia Sokó³.
I wszyscy potwierdzili ORLIKA KRZYKLIWEGO.
Wprost trudno znale¼æ s³owa podziêkowania, które by odda³y moj± rado¶æ. I wyrazi³y, jakie to ma znaczenie i jak mnie motywuje. Bardzo, bardzo dziêkujê!
Kiedy¶ napisa³am, ¿e dziêki Przygodzicom przesta³am chodziæ ze wzrokiem wbitym w ziemiê a zaczê³am patrzeæ w niebo. I tak jest naprawdê.
Ostatnio edytowany przez mamajka (2009-06-04 22:59:45)
Offline