Ogłoszenie


Drodzy Forumowicze - zdarza się, że nieraz w dziale forum pt "Pomoc" są podawane istotne dla Was informacje - zerkajcie do wątków tego tematu - to może sporo pomóc :).
Informacje nt. działania forum

Dziękujemy za obecność i udział na naszym forum! Prosimy o stosowanie się do regulaminu i uwag administratorów! Wynikają one zawsze z dobrej woli i dbałości o czytelność i przejrzystość forum dla dobra wszystkich użytkowników



- - - - > sklep o przyrodzie i dla miłośników przyrody - - - Rytmy Natury w Dolinie Baryczy DVD< - - - -

#61 2011-07-24 21:47:37

Paweł T. Dolata

Administrator

Zarejestrowany: 2007-04-06
Posty: 2486

Re: Dzień bez bocianów, to dzień stracony

"Dobra rada" niestety dobrą wcale nie jest i lepiej sobie takich oszczędzić, bo tylko na forum mieszają w okresie dla zespołu projektu "Blisko bocianów" tak pełnym pracy jak ostatnie wyloty młodych z gniazd, VI Ogólnopolski Zlot "Blisko bocianów" dla kilkudziesięciu osób, którego organizację dopinamy, a odbędzie się już za kilka dni, wreszcie wielogodzinne akcje ratunkowe innych bocianów w ostatnich dniach, o których na razie (z braku czasu właśnie) tylko zwiastun na www.pwg.otop.org.pl.

Pomysł wladka12 dotyczył nie ogólnie nadajników satelitarnych jako techniki, a nadajników na konkretne bociany objęte naszym projektem "Blisko bocianów", więc był właściwie w wątku dotyczącym naszego projektu i naszych bocianów, choć - jak już napisałem - zawartością mało pasował do tytułu wątku "Przemyślenia", bo były to jedynie hasła rzucane na wiatr, bez odniesienia do rzeczywistości.

Pytania forumowiczów dotyczyły zaś cen ewentulnych nadajników na bociany białe w Polsce na rok jak rozumiem 2012 lub kolejne, a nie na łabędzie krzykliwe w Grecji w roku 2008. Różnica merytoryczna (poza oczywistą różnicą cen przez 4 lata i w obu krajach) jest m.in. w tym, że bocian biały waży do 3 razy mniej niż łabędź krzykliwy, więc i nadajniki, które noszą na plecach ptaki obu gatunków muszą być zupełnie różnej wagi, a co za tym idzie - innego typu i innej ceny.

Posty pozostają więc na swoich miejscach.

Paweł T. Dolata
koordynator projektu „Blisko bocianów”
administrator forum "Bociany z Przygodzic"
Południowowielkopolska Grupa OTOP
www.pwg.otop.org.pl, www.bociany.ec.pl

Eva Stets napisał:

1. Na temat nadajników satelitarnych była już kiedyś mowa na naszym forum. Jest na to utworzony osobny wątek w dziale pt Bociany: pytania i odpowiedzi. Wątek nosi tytuł "O telemetrii satelitarnej (nadajnikach)?" ( http://www.bocianyzprzygodzic.pun.pl/vi … php?id=304).

2. Na temat kosztów nadajnika pisałam tam właśnie w dniu 2 grudnia 2008 (http://www.bocianyzprzygodzic.pun.pl/vi … 649#p11649)...co prawda były to ceny na inne warunki i dla innego gatunku ptaka, ale przykładowo można się zorientować.

3. Proponowałabym tam umieścić trzy powyższe posty (a po ich przeniesieniu usunąć mój wpis). Punkt nr 3. jest jedynie dobrą radą, aby posty dotyczące konkretnego tematu były tam, gdzie jest już dla nich odpowiedni wątek.

Renia napisał:

roberto19 napisał:

Jaki jest koszt nadajnika? Ktos wie?

Też się często nad tym zastanawiałam. Poszperałam w sieci, dzisiaj na stronie http://pygargus.pl/migracja , w tekście o projekcie ochrony błotniaka łąkowego (Circus pygargus) w Polsce, znalazłam takie zdanie:
"W 2007 r., dzięki pomocy Holenderskiej Fundacji Błotniaka Łąkowego zainicjowaliśmy badania z wykorzystaniem telemetrii satelitarnej. Jest to metoda bardzo droga (jeden nadajnik to koszt 3050 USD + plus koszty transferu danych z ARGOS), ale umożliwia pozyskanie w krótkim czasie wielu cennych danych."

roberto19 napisał:

Trzeba kilku madrych glów i mysle ze cos daloby sie zrobic. Unia Europejska jest bardzo przychylna takim projektom z tego co sie orientuje. Ostatnio ogladalem angielski program na temat ochrony siedlisk i zerowisk roznych ptaków i dowiedzialem sie ze organizacja która sie tym zajmuje finansuje to przedsiewziecie m.in. ze srodków unijnych. Nawet rolnicy dostaja dofinansowanie za obsadzanie czesci swoich pól roslinami które stanowia pokarm dla ptaków. Przydalby sie ktos zorientowany w temcie zarówno badan jak i dotacji, moze jakas uczelnia. Czesc srodków da sie zebrac z datków czy moze reklam, w koncu o bockach glosno i miliony ludzi odwiedzaja stronke.

Offline

 
Projekt "Blisko bocianów" - najstarsza działająca kamera na gniazdo bocianie w Polsce, od 2006 roku

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Hostal Sole Aime La Plagne