Ogłoszenie

Drodzy Forumowicze - zdarza się, że nieraz w dziale forum pt "Pomoc" są podawane istotne dla Was informacje - zerkajcie do wątków tego tematu - to może sporo pomóc :).
Informacje nt. działania forum

Dziękujemy za obecność i udział na naszym forum! Prosimy o stosowanie się do regulaminu i uwag administratorów! Wynikają one zawsze z dobrej woli i dbałości o czytelność i przejrzystość forum dla dobra wszystkich użytkowników

- - - - > sklep o przyrodzie i dla miłośników przyrody - - - Rytmy Natury w Dolinie Baryczy DVD< - - - -
Sport Beauty Moda Moda 2 Moda 3

#261 2019-04-24 20:36:43

Monika

Użytkownik

Re: Wiosenne obserwacje bocianów białych w Polsce

Tak, w tym miejscu powinnam pisać o bocianach. Jednak tak nie jest, ponieważ w bieżącym sezonie bocianie gniazdo w ogrodzie w Pyrzycach pozostaje bez swoich wyczekiwanych przez wszystkich bocianów. Nie przyleciał żaden. Nie mogę jednak tak po prostu stwierdzić, że gniazdo jest puste. Jak w każdym porządnym bocianim domu mieszkają w nim wróble, a w tym sezonie, ze względu na brak głównych lokatorów, także kaczka krzyżówka. Pani kaczka rozsiadła się na środku gniazda, prawdopodobnie wysiaduje jaja. Jej pobyt trwa już dłuższy czas. Nie odnotowałam, kiedy dokładnie zaczęła siedzieć. Pierwsze jej przyloty traktowałam jako rodzaj odpoczynku w spokojnym miejscu, ale wszystko wskazuje na to, że kaczka postanowiła mieć swój lęg właśnie tutaj.

Ostatnio edytowany przez Monika (2019-04-24 20:44:59)

Projekt "Blisko bocianów" - najstarsza działająca kamera na gniazdo bocianie w Polsce, od 2006 roku

Stopka forum

RSS