Ogłoszenie


Drodzy Forumowicze - zdarza się, że nieraz w dziale forum pt "Pomoc" są podawane istotne dla Was informacje - zerkajcie do wątków tego tematu - to może sporo pomóc :).
Informacje nt. działania forum

Dziękujemy za obecność i udział na naszym forum! Prosimy o stosowanie się do regulaminu i uwag administratorów! Wynikają one zawsze z dobrej woli i dbałości o czytelność i przejrzystość forum dla dobra wszystkich użytkowników



- - - - > sklep o przyrodzie i dla miłośników przyrody - - - Rytmy Natury w Dolinie Baryczy DVD< - - - -

#21 2008-10-04 17:30:32

Eva Stets

Użytkownik

Skąd: Hellas
Zarejestrowany: 2007-04-04
Posty: 5027
WWW

Re: Sprawy Forumowiczów dotyczące forum

Witam!

Ten wątek wybieram na najodpowiedniejszy aby napisać ten post. Sprawa dotyczy właśnie Forumowiczów i forum a nie mam innej możliwości, aby Was o tym poinformować.

Jak wielu z nas wie - Forumowicze mogą porozumiewać się prywatnie między sobą, poprzez Forum, właśnie drogą tzw PW czyli "prywatnych wiadomości" przesyłanych do danej osoby. Często pomaga to Wam samym, gdy chcecie napisać jakiś post...albo "dogadać się" między sobą nt podawanej informacji, by np nie dublować postów lub też zasięgnąć rady innego Forumowicza etc etc etc...

Wiele razy (naprawdę wiele razy) otrzymuję od Was PW lub maile, że nie możecie "dostać" się do kogoś z forum z przekazaniem wiadomości dlatego, że skrzynka danej osoby jest przepełniona.

Niestety - ja na to nic zaradzić nie mogę - na to możecie zaradzić jedynie Wy sami.

Skrzynki odbiorcze PW mają bardzo małą pojemność i jeśli przeczytane i wysyłane wiadomości nie są na bieżąco kasowane (przez Was samych), to druga osoba nie może do Was nic napisać.

Tak więc prosiłabym, żebyście w miarę możliwości kasowali na bieżąco ze swoich skrzynek Wasze PW, bo wówczas drugi Forumowicz będzie mógł się z Wami skontaktować.

Pozdrawiam
Eva Stets
Administrator forum


P.S. Dla tych, którzy być może nie są zorientowani, podaję, że wspomniana "Prywatna korespondencja" znajduje się w górnym pasku strony forum. Jeśli mamy nową wiadomość widać to wyraźnie (po lewej stronie) , gdzie ukazuje się o tym informacja. Jeżeli chcemy napisać do kogoś prywatną wiadomość - przy nicku w poście danej osoby klikamy na litery PW.

Odczytywanie wiadomości wysłanych i odebranych jest możliwe po klinięciu (w górnym pasku) na słowo "Wiadomości".
Po wejściu na tą funkcję forum, po przeczytaniu (lub napisaniu) wiadomości - właśnie tam możemy odpowiadać a także kasować nasze PW.

Offline

 

#22 2009-04-10 20:09:00

 Magdalena Zamielska

Użytkownik

4712994
Skąd: Legionowo
Zarejestrowany: 2008-05-02
Posty: 583

Re: Sprawy Forumowiczów dotyczące forum

Witam! Napiszę krótko. Forum to jest najbardziej uprządkowane, jasne i przejrzyste na tle wszystkich różnotematycznych forów, których byłam użytkowniczką. Fora gdzie nie było porzadku, zasad szybko pokrywały się grubą warstwą ,,śmieci,, i najzupełniej jak to się mówi ,,umierały,,. To forum przez pewne zasady jest ciągle żywe, jest jak ciekawa książka i to taka z obrazkami To tyle chciałam powiedzieć. Porządek musi być !! Pozdrawiam ,,kierownictwo,, i wszystkich użytkowników

Offline

 

#23 2009-05-18 16:12:20

 AnkazReading

Moderator

Skąd: Reading, W.Brytania
Zarejestrowany: 2009-05-18
Posty: 265

Re: Sprawy Forumowiczów dotyczące forum

Dzien dobry! Prosze o informacje, kiedy zacznie sie konkurs ndawania przygodzickim maluchom imion i jak sie do niego wlaczyc. Jedno z sobotnich to chyba obowiazkowo powinna byc Zoska (15 maja!)
Pozdrowienia z Anglii - wciagam coraz wiecej przyjaciol do ogladania naszych bockow na zywo!
Anka

Offline

 

#24 2009-05-18 16:19:37

 AnkazReading

Moderator

Skąd: Reading, W.Brytania
Zarejestrowany: 2009-05-18
Posty: 265

Re: Sprawy Forumowiczów dotyczące forum

Dzien dobry!  jestem nowa na Waszym forum i nie widze informacji, jak wkleic profilowa informacje "Skad" (w moim przypadku z Anglii) w lewym polu, pod imieniem uzytkownika.
Prosze o pomoc.
Pozdrowienia,
Anka

Offline

 

#25 2009-05-18 16:36:42

 Damka_Pik

Użytkownik

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2007-06-26
Posty: 1901

Re: Sprawy Forumowiczów dotyczące forum

Witaj Anka

Bardzo nam miło, że zechciała Pani zasilić nasze grono miłosników bocianów.

Odnośnie Pani pytania:  wchodzimy w 'Profil', potem klikamy na 'Personalne' (po lewej stronie), i w okienku 'Lokacja' wpisujemy nazwę miejscowości i kraj.

Życzę jak najlepszych wrażeń ze śledzenia losów naszej przygodzickiej bocianiej rodzinki.

AnkazReading napisał:

Dzien dobry!  jestem nowa na Waszym forum i nie widze informacji, jak wkleic profilowa informacje "Skad" (w moim przypadku z Anglii) w lewym polu, pod imieniem uzytkownika.
Prosze o pomoc.
Pozdrowienia,
Anka

Offline

 

#26 2009-05-18 17:01:22

Eva Stets

Użytkownik

Skąd: Hellas
Zarejestrowany: 2007-04-04
Posty: 5027
WWW

Re: Sprawy Forumowiczów dotyczące forum

Witam!

Na razie jesteśmy na etapie klucia piskląt, musimy trochę odczekać z wyborem imion. Jest na forum temat pt "Wybieramy imiona dla naszych boćków" - wątki w temacie są teraz zamknięte, ale można je czytać . Są to tematy z 2007 i 2008 roku, jednkże cała procedura związana z konkursem jest podobna każdego roku. Myślę, że po kilku postach wspomnianego tematu będzie mogła się Pani zorientować, jak przebiega konkurs na imiona dla naszych piskląt.

Z czasem zostanie otworzony nowy wątek poświęcony na konkurs i tam będzie można podawać swoje propozycje.
Gdyby coś się w tym roku zmieniło, będzie również podana informacja na naszym forum. Jednakże jak napisałam wcześniej - do konkursu na imiona dla boćków mamy jeszcze trochę czasu.

Tymczasem zapraszam do obserwacji naszego gniazda i życzę wielu miłych wrażeń
Pozdrawiam
Eva Stets
Administaror forum

AnkazReading napisał:

Dzien dobry! Prosze o informacje, kiedy zacznie sie konkurs ndawania przygodzickim maluchom imion i jak sie do niego wlaczyc. Jedno z sobotnich to chyba obowiazkowo powinna byc Zoska (15 maja!)
Pozdrowienia z Anglii - wciagam coraz wiecej przyjaciol do ogladania naszych bockow na zywo!
Anka

Offline

 

#27 2009-05-19 15:07:52

ja.pl

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-05-19
Posty: 1

Re: Sprawy Forumowiczów dotyczące forum

Czy ktoś wie w jaki sposób można zarejestrować się na forum w Chybach, bo nie mam zielonego pojęcia...

Offline

 

#28 2009-05-19 15:52:20

Eva Stets

Użytkownik

Skąd: Hellas
Zarejestrowany: 2007-04-04
Posty: 5027
WWW

Re: Sprawy Forumowiczów dotyczące forum

Zapewne na stronie z przekazem w Chybach są jakieś namiary na osoby, które mają związek z tamtejszym gniazdem, kamerą, przekazem a także forum. To forum dotyczy projektu PwG OTOP z kamerą w Przygodzicach i nie łączy się bezpośrednio z kamerą w Chybach. Forum z tamtejszego przekazu (pomimo szczerej sympatii) nie podlega naszemu projektowi ani naszej działalności.

Pozdrawiam
Eva Stets
Administrator forum "Bociany z Przygodzic"

ja.pl napisał:

Czy ktoś wie w jaki sposób można zarejestrować się na forum w Chybach, bo nie mam zielonego pojęcia...

Offline

 

#29 2009-05-24 17:31:20

anula

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-05-15
Posty: 57

Re: Sprawy Forumowiczów dotyczące forum

od jakiegos czasu zniknely napisy: pokaz watki od odstatniej wizyty i oznacz wszystkie watki jako przeczytane.
Przyznam sie, ze mnie to bardzo ulatwialo poruszanie sie po forum. Moze daloby sie wrocic do nich?
Pozdrawiam serdecznie. anula

Offline

 

#30 2009-05-24 17:45:48

Eva Stets

Użytkownik

Skąd: Hellas
Zarejestrowany: 2007-04-04
Posty: 5027
WWW

Re: Sprawy Forumowiczów dotyczące forum

Witam!

Niestety nie jest to uzależnione od nas. U nas w regulowaniu forum nic się nie zmieniło. Również to zauważyłam, raz ta funkcja jest widoczna a raz nie.
Domyślam się, że są to tzw "kiepskie dni forum", tzn, że coś nie działa zbyt dobrze  ze skryptem, na co nie mamy wpływu. Mam nadzieję, że niebawem wszystko wróci do normy. Podobnie dzieje sie także z logowaniem i również na to nie mamy wpływu.
Czyt. także tutuj: http://www.bocianyzprzygodzic.pun.pl/vi … 439#p15439

Pozdrawiam
Eva Stets
Administrator forum


anula napisał:

od jakiegos czasu zniknely napisy: pokaz watki od odstatniej wizyty i oznacz wszystkie watki jako przeczytane.
Przyznam sie, ze mnie to bardzo ulatwialo poruszanie sie po forum. Moze daloby sie wrocic do nich?
Pozdrawiam serdecznie. anula

Offline

 

#31 2009-05-24 19:45:58

kawia

Użytkownik

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-06-08
Posty: 1188

Re: Sprawy Forumowiczów dotyczące forum

Witam.
@Anula! Napisy nie zniknęły, są, tylko że widoczne są po zalogowaniu i każdorazowo wyłącznie z poziomu indeksu. Tzn. trzeba nacisnąć index i wejść na górę strony i po prawej są oba te napisy i polecenia działają; korzystam z nich systematycznie. Uzywam FF.
Pozdrawiam
maria

Offline

 

#32 2009-05-25 17:27:41

anula

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-05-15
Posty: 57

Re: Sprawy Forumowiczów dotyczące forum

Dzięki Kawia. Ja ciągle jeszcze raczkuję w sprawach kompa i moja glupota polaczona ze slepota daja takie rezutlaty..Dzięki za pomoc .Wszystko gra,pozdrawiam sedecznie anula

Offline

 

#33 2009-05-27 13:00:39

anowi

Użytkownik

Skąd: Południe
Zarejestrowany: 2009-04-21
Posty: 44

Re: Sprawy Forumowiczów dotyczące forum

Ja chciałam tutaj zwrócić uwagę na pojawiające się od pewnego czasu, że się tak wyrażę "latające reklamy".
Wiem, że  w dzisiejszym świecie bez reklamy nie da się żyć, ale te  wstawki reklamowe, które po otwarciu danego wątku spychają cały tekst na dół strony są uciążliwe..... dopóki nie zamknie się tej reklamy, to nie da się nic przeczytać!
Co innego jak ta reklama tam sobie gdzieś w górze"wisi" to to tak nie przeszkadza.
Wiem, że to pewno jest w gestii właściciela serwera na którym jest to forum i pewno nic się z tym zrobić nie da, ale chciałam tylko zwrócić uwagę na ten "problem".  A może to tylko mnie tak irytuje ....?

Offline

 

#34 2009-05-27 17:04:13

Eva Stets

Użytkownik

Skąd: Hellas
Zarejestrowany: 2007-04-04
Posty: 5027
WWW

Re: Sprawy Forumowiczów dotyczące forum

Irytuje zapewne i więcej osób i przeszkadza zapewne. Z racji, że przebywam na forum nieraz bardzo długo, znam to "odczucie" dobrze. Ale jak słusznie pisze anowi jest to zależne od głównego serwera, z którego korzysta nasze forum, które jak wiemy, jest forum darmowym.
Wyjściem z sytuacji jest jedynie kliknięcie na krzyżyk znajdujący się w prawym, górnym rogu takich reklam i wówczas ona znika.
Pocieszeniem dla nas może być tylko, że skoro pojawia się na naszym forum tyle reklam, to nasze forum jest popularne i właściciel serwara uznał, że warto u nas dać te reklamy. Osobiście mam nadzieję, że z czasem nasze forum nadal będzie popularne ale będzie na nim mniej reklam.

Pozdrawiam
Eva Stets

anowi napisał:

Ja chciałam tutaj zwrócić uwagę na pojawiające się od pewnego czasu, że się tak wyrażę "latające reklamy".
Wiem, że  w dzisiejszym świecie bez reklamy nie da się żyć, ale te  wstawki reklamowe, które po otwarciu danego wątku spychają cały tekst na dół strony są uciążliwe..... dopóki nie zamknie się tej reklamy, to nie da się nic przeczytać!
Co innego jak ta reklama tam sobie gdzieś w górze"wisi" to to tak nie przeszkadza.
Wiem, że to pewno jest w gestii właściciela serwera na którym jest to forum i pewno nic się z tym zrobić nie da, ale chciałam tylko zwrócić uwagę na ten "problem".  A może to tylko mnie tak irytuje ....?

Offline

 

#35 2009-05-29 11:28:59

anowi

Użytkownik

Skąd: Południe
Zarejestrowany: 2009-04-21
Posty: 44

Re: Sprawy Forumowiczów dotyczące forum

A zauważyliście, że czas podany na strumieniowym różni się o parę minut od czasu jaki podaje forum ?

Offline

 

#36 2009-05-29 12:02:05

Eva Stets

Użytkownik

Skąd: Hellas
Zarejestrowany: 2007-04-04
Posty: 5027
WWW

Re: Sprawy Forumowiczów dotyczące forum

Tak, jest ta różnica. Było na ten temat już kilka postów. Temat pt: "Informacje dotyczące przekazu" - wątek pt "Obraz z kamery" ( http://www.bocianyzprzygodzic.pun.pl/vi … 663#p15663).
Niestety nie jest to od nas zależne.

Pozdrawiam
Eva Stets

anowi napisał:

A zauważyliście, że czas podany na strumieniowym różni się o parę minut od czasu jaki podaje forum ?

Offline

 

#37 2009-06-11 22:46:16

 paniusia

Użytkownik

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2009-05-31
Posty: 255

Re: Sprawy Forumowiczów dotyczące forum

Czasami przez nieuwagę, pośpiech, albo z innych "ważnych" powodów, umieszczam post nie w tym wątku, w którym zamierzałam, lub po umieszczeniu go stwierdzam, że lepiej by pasował w innym miejscu. Niestety nie umiem go przenieść. Czy mogę to zrobić sama, a jeżeli tak, to w jaki sposób?

Offline

 

#38 2009-06-11 23:10:57

Eva Stets

Użytkownik

Skąd: Hellas
Zarejestrowany: 2007-04-04
Posty: 5027
WWW

Re: Sprawy Forumowiczów dotyczące forum

Witam!

Nie, post może przenieść jedynie Administrator lub Moderator. Samemu możemy po prostu skopiować swój własny post, dać w właściwym wątku a ten podany błednie usunąć.
Tu jednoak może być problem, bo nie "zmieścimy" sie w czasie tyn nasz post ukaże się pod jednym (lub kilkoma) i podana godzina nie będzie się układać chronologicznie. W takim wypadku można bez obaw napisać PW lub e-mail do Administratora (w tym przypadku do mnie) i przeniosę post na właściwe miejsce.
Na zasadzie "admin też człowiek i wcale nie gryzie" - zawsze można zapytać i poprosić o pomoc

Pozdrawiam
Eva Stets

paniusia napisał:

Czasami przez nieuwagę, pośpiech, albo z innych "ważnych" powodów, umieszczam post nie w tym wątku, w którym zamierzałam, lub po umieszczeniu go stwierdzam, że lepiej by pasował w innym miejscu. Niestety nie umiem go przenieść. Czy mogę to zrobić sama, a jeżeli tak, to w jaki sposób?

Offline

 

#39 2009-06-11 23:21:48

 paniusia

Użytkownik

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2009-05-31
Posty: 255

Re: Sprawy Forumowiczów dotyczące forum

Eva Stets napisał:

Witam!

Nie, post może przenieść jedynie Administrator lub Moderator. Samemu możemy po prostu skopiować swój własny post, dać w właściwym wątku a ten podany błednie usunąć.
Tu jednoak może być problem, bo nie "zmieścimy" sie w czasie tyn nasz post ukaże się pod jednym (lub kilkoma) i podana godzina nie będzie się układać chronologicznie. W takim wypadku można bez obaw napisać PW lub e-mail do Administratora (w tym przypadku do mnie) i przeniosę post na właściwe miejsce.
Na zasadzie "admin też człowiek i wcale nie gryzie" - zawsze można zapytać i poprosić o pomoc

Pozdrawiam
Eva Stets

paniusia napisał:

Czasami przez nieuwagę, pośpiech, albo z innych "ważnych" powodów, umieszczam post nie w tym wątku, w którym zamierzałam, lub po umieszczeniu go stwierdzam, że lepiej by pasował w innym miejscu. Niestety nie umiem go przenieść. Czy mogę to zrobić sama, a jeżeli tak, to w jaki sposób?

Dziękuję za wyjaśnienia. Przy następnej wpadce bez obaw napiszę

Anna

Offline

 

#40 2009-06-15 07:30:10

m.malga

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-06-10
Posty: 2

Re: Sprawy Forumowiczów dotyczące forum

Właściwie mam pytanie do osób obsługujących bociani program...Nie ma dziś możliwości czatowania. Mam nadzieje ,że przywrócicie go!? Mam tam przyjaciół...brakuje mi ich. Wszystkich pozdrawiam. m.malga zwana malagą

Offline

 
Projekt "Blisko bocianów" - najstarsza działająca kamera na gniazdo bocianie w Polsce, od 2006 roku

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
http://http://aikido-miedzychod.pl ĹželezobetónovĂŠ Ĺžumpy Trenčianske Teplice Kłodzko Hotels Matlock www.hotelstayfinder.com