Ogłoszenie


Drodzy Forumowicze - zdarza się, że nieraz w dziale forum pt "Pomoc" są podawane istotne dla Was informacje - zerkajcie do wątków tego tematu - to może sporo pomóc :).
Informacje nt. działania forum

Dziękujemy za obecność i udział na naszym forum! Prosimy o stosowanie się do regulaminu i uwag administratorów! Wynikają one zawsze z dobrej woli i dbałości o czytelność i przejrzystość forum dla dobra wszystkich użytkowników



- - - - > sklep o przyrodzie i dla miłośników przyrody - - - Rytmy Natury w Dolinie Baryczy DVD< - - - -

#1 2008-06-10 20:38:31

Eva Stets

Użytkownik

Skąd: Hellas
Zarejestrowany: 2007-04-04
Posty: 5027
WWW

Sprawy Forumowiczów dotyczące forum

Ten wątek powstaje...z konieczności przeniesienia tu niektórych postów. Robię to w celu dbania o przejrzystość forum, by nie odbiegać od innych zasadniczych tematów a także po to, aby pozostali Forumowicze nie "gubili" się po forum.
Pomimo, że są osobne wątki i jest tam wyjaśnione jak się poruszać po forum, jak pisać posty, jak wklejać kadry i jaki jest profil całego forum - decyduję się na założenie tego tematu, bo być może okaże się on pomocny dla "zagubionych".
Jeżeli więc nie potraficie znaleźć jakiegoś wątku, nie wiecie gdzie dać swój post lub nie jesteście pewni - proszę zadać tutaj odpowiednie pytanie lub dać tutaj ten post.
Być może (jeżeli jest na to temat) post zostanie przeniesiony w odpowiednie miejsce, być może - jeżeli jesteście "zagubieni" - uzyskacie tutaj odpowiedź lub zostaniecie skierowni na właściwy temat.

Również, jeżeli chcecie - możecie tutaj wyrazić swoje opinie na temat działania forum - tu jednak zaznaczam wątek ten nie ma na celu przerodzić się w Hyde Park ale ma być pomocny innym, aby mogli zrozumieć działalność forum.
Jednakże Wasze opinie na temat działania forum na pewno nie są tutaj zbyteczne.
Chcę jednak przypomnieć, że celem forum jest przede wszystkim obserwacja bocianów, pamiętajmy aby trzymać się tej formy dla której to forum istnieje.

Zawsze z szacunkiem dla Forumowiczów
Eva Stets
Administrator forum

Offline

 

#2 2008-06-11 08:11:06

belcia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-04-15
Posty: 727

Re: Sprawy Forumowiczów dotyczące forum

Zgadzam się z Damką Pik i Renią, forum jest bardzo przejrzyste i uporządkowane dzięki temu forumowicze nie mają problemu "poruszania" się na nim , a nasi Administratorzy wykonują kawał dobrej roboty i są bardzo sympatyczni, nie "krzyczą" jak się coś gdzieś żle umieści tylko grzecznie powiadamiają o przeniesieniu tematu i ect...Sama o tym wiem, pamiętam swoje początki tutaj i robione błędy i nigdy nie było z ich strony jakiś ataków na mnie , a wręcz przeciwnie. Takie prowadzenie forum jest tylko z korzyścią dla każdego forumowicza ("starego" jak i "nowego")


Aby samemu stać się lepszym nie musisz czekać na lepszy świat.
Phil Bosman

Offline

 

#3 2008-06-11 08:43:08

 Magdag

Użytkownik

Skąd: warszawa
Zarejestrowany: 2007-04-07
Posty: 1827

Re: Sprawy Forumowiczów dotyczące forum

Dzień i każde następne wejście na przekaz z bocianiego gniazda zaczynam od czytania forum. Nie mam, jak pewnie każdy z nas, za dużo wolnego czasu i gdyby tu był bałagan, nie miałabym możliwości przeczytania go od "dechy do dechy". Jest to wyjątkowe forum, właśnie dzięki trzymaniu przez administratorów pewnej dyscypliny i ogromnej ich kultury w uczeniu nas "niepsocenia".
Szanuję cały ten projekt za to, że jest dla mnie kopalnią wiedzy na temat bocianów i nie tylko, bo w pewnej mierze, również innych ptaków. Dlatego też uważam, że konieczność przeglądania poprzednich wpisów, zwłaszcza w"dziale pytania i odpowiedzi" nie jest stratą czasu, a tylko utrwalaniem naszych wiadomości.
Galeria natomiast jest świetnym lekiem na zły nastrój. Wystarczy, że sobie pooglądam i już bledną problemy, które mnie męczyły:).

Offline

 

#4 2008-06-11 08:52:08

anina

Użytkownik

Skąd: Gdynia
Zarejestrowany: 2008-04-10
Posty: 89

Re: Sprawy Forumowiczów dotyczące forum

Każde Forum ma swój regulamin i zasady, które ułatwiają nam szukanie informacji i pisanie postów w odpowiednich wątkach. Jeżeli decyduję się zaistnieć na takim Forum - to powinnam przestrzegać tych ustaleń.
 
Ja popełniłam drobne uchybienia i za uwagi i pomoc jestem p. Evie - Aministrator - wdzięczna. Tym bardziej, że robi taktownie i miło, że zachęca to do dalszego uczstnictwa. Uważam, że takie postępowanie prowadzi do utrzymania przejrzystości Forum, a więc dla dobra nas wszyskich.

Offline

 

#5 2008-06-11 09:31:58

Paweł T. Dolata

Administrator

Zarejestrowany: 2007-04-06
Posty: 2473

Re: Sprawy Forumowiczów dotyczące forum

Dziękuję Państwu za te wszystkie wyżej rzeczowe wpisy o forum - szczególnie docenienie roli Evy, która wykonuje tu ogromną pracę i bez niej tego forum by po prostu nie było - a są takie kamery: można sobie popatrzeć w obraz i nie przejmować się "formalnym" podejściem administratorów - tylko czy tylko tego Państwo oczekujecie?

Z powyższych wpisów widać, że nie, i że trafiamy w oczekiwania Forumowiczów. A z drugiej strony - że na to forum trafiają i zostają na nim Ci Forumowicze, którzy oczekują wiedzy o bocianach - dla Nich ono jest :-))

Bardzo podoba mi się wpis Damki_Pik o wspólnym biurku - jeśli jest wspólne, to zasady segregowania materiałów po "szufladach" muszą być bardzo jasne, wyraźnie wyłożone i stosowane przez każdego - inaczej się pogubimy - i wtedy dopiero będziemy niepotrzebnie tracić czas i nerwy...

Pozdrawiam Wszystkich Forumowiczów
Paweł T. Dolata
koordynator projektu PwG OTOP "Blisko bocianów"

Offline

 

#6 2008-06-11 09:41:15

Paweł T. Dolata

Administrator

Zarejestrowany: 2007-04-06
Posty: 2473

Re: Sprawy Forumowiczów dotyczące forum

Co do cytowanej niżej wypowiedzi o "wynajętej gosposi", to przypomnę, że od początku projektu, czyli od kwietnia 2006 r., WSZYSCY CZŁONKOWIE ZESPOŁU PROWADZĄCEGO PROJEKT PwG OTOP "BLISKO BOCIANÓW" DZIAŁAJĄ CAŁKOWICIE SPOŁECZNIE (choć po takich postach przestaje się chcieć) - więc porównanie Boćkowej zupełnie nie jest trafne...

bockowa napisał:

Czy jednak musi byc az takie sprzatanie? Troszke to przypomina sytuacje kiedy wynajeta najlepsza gosposia uporzadkowala nam biurko pelne papierow...a my sie nie mozemy juz polapac;D Jesli to niemozliwe to trudno.

Offline

 

#7 2008-06-11 10:29:56

 wladek12

Zbanowany

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-03-31
Posty: 8451

Re: Sprawy Forumowiczów dotyczące forum

Biurko, biurkiem ale jestem zdania, że tytuły są zbliżone do siebie i trochę rozpraszają obserwację.
Moim zdaniem tytuły takie jak :
1. co dzieje się w gnieżdzie,
2 .co robią bociany-(prawie to samo inaczej ujęte)
3. z życia pisklaków (przecież też w tym samym gnieżdzie)
4. co jedzą pisklaki (czyż dorosłe żywią czym innym).
i do zamkniętych postów:
a) jajka-napisz jeśli widzisz,
b) klucie piskląt.
Chodzi mi o to, że traci się wątek rozbijając na poszczególne tematy np: na gniezdzie stoi jeden bocian dorosły. 2 wątek, widzę drugie jajko zniesione, pisklak się wykluwa, pisklaki się przesunęły do wc.itp.
Myślę, że jak to by było płynnie pisane to by wszystko odzwierciedliło co się dzieje w gnieżdzie, bardziej by było zachowane życie w gnieżdzie a nie przeskakiwać i czytać w kilku postach co się o tej godzinie działo co dorosły-łe robiły co maluchy i co jadły i gdzie tu pełny raport z życia w gnieżdzie.
Zresztą na pewno zauważyliście różnice czasowe o wpisywaniu na posty o różnej tematyce: czyżby nic się w tym czasie nie działo (pisklaki przez ten czas nie jadły nie prostowały skrzydeł, dorosłe np; (cały czas stoją,albo się tylko czyszczą.)Moje zdanie jest takie. Możecie zgodzić się lub nie, a ja się zastosuję do waszych zaleceń. Co do innych postów to oczywiście mogą zostrać tak jak są, jak będę miał coś ciekawego to umieszczę (postaram się do tematu) w odpowiednim poście. a dyskusja może być ale na temat BOCIANÓW!!!!!. TYLE.  GORĄCO POZDRAWIAM WSZYSTKICH
KLEKOTÓW.   ...                 WLADEK12

Ostatnio edytowany przez wladek12 (2008-06-11 10:30:45)


😄👍🌞.  Miłych dni życzę.
Pozdrawiam.

Offline

 

#8 2008-06-11 10:51:49

bockowa

Użytkownik

Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2008-04-23
Posty: 38

Re: Sprawy Forumowiczów dotyczące forum

Paweł T. Dolata napisał:

Co do cytowanej niżej wypowiedzi o "wynajętej gosposi", to przypomnę, że od początku projektu, czyli od kwietnia 2006 r., WSZYSCY CZŁONKOWIE ZESPOŁU PROWADZĄCEGO PROJEKT PwG OTOP "BLISKO BOCIANÓW" DZIAŁAJĄ CAŁKOWICIE SPOŁECZNIE (choć po takich postach przestaje się chcieć) - więc porównanie Boćkowej zupełnie nie jest trafne...

bockowa napisał:

Czy jednak musi byc az takie sprzatanie? Troszke to przypomina sytuacje kiedy wynajeta najlepsza gosposia uporzadkowala nam biurko pelne papierow...a my sie nie mozemy juz polapac;D Jesli to niemozliwe to trudno.

Rozumiem ze Panu sie odechciewa widzac takie glupie babska jak ja---Ja i tak podziwiam Pana wiedze.

Pozdrawiam

Offline

 

#9 2008-06-11 10:57:07

Eva Stets

Użytkownik

Skąd: Hellas
Zarejestrowany: 2007-04-04
Posty: 5027
WWW

Re: Sprawy Forumowiczów dotyczące forum

Witam!

Małe wyjaśnienie co do postu Władka. Uwagi być może słuszne dla obserwatora więc postaram się odpowiedzieć:

1 - " Co robią bociany" - to temat. W tym temacie jest kilka wątków. Jednym z nich jest właśnie wątek pt "Co się dzieje w gnieździe". Ten wątek dotyczy obserwacji całej rodziny bocianów (zarówno piskląt jak i dorosłych i wzajemnych ich relacji między sobą). Jest to ważne dla całego podsumowania i porównania także obserwacji w latach poprzednich.

2 - " Z życia piskląt" - to prawdę mówiąc trudny temat  - dlatego jest on dzielony na każdy osobny tydzień - bo tu najważniejsza jest obserwacja samych piskląt - ich zmian w zachowniu, wzroście, budowie piór etc a więc jest tu czysto mowa tylko o młodych ptakach i tak powinno być to obserwowane.

3 - "Co jedzą młode bociany" - to jeszcze trudniejszy temat - jasne, że jedzą to co dorosłe ale istotą rzeczy jest konkretna obserwacja jaki, pokarm został dostarczony dla młodych do gniazda (ile go było, co to było, jaką miało wielkość, jak był spożywany przez pisklaki etc).
Selekcja tych tematów jest konieczna i bardzo potrzebna przy dokładnych obserwacjach i późniejszych opracowaniach.

Co do składania jaj i klucia piskląt.. tu nie trzeba tłumaczyć. Inną zupełnie obserwacją jest złożenie jaj a inną klucie młodych. Bezsprzecznie te tematy muszą być zawsze podane osobno.
Lub też wyjaśnię inaczej: w wątku "Co się dzieje w gnieździe" (temat pt "Co robią bociany")  podajemy ogólnie całą naszą obserwację a wyszczególnione spostrzeżenia (dot. tylko obserwacji młodych, pokarmu, składania jaj, klucia etc.) podajemy jako osobne (a więc dodatkowe) w odpowiednich tematach - poświęcając uwagę jedynie na to zagadnienie.

Dziękuję wszystkim za zrozumienie i za dobre słowa.
Eva Stets
Administrator forum
Członek projektu PwG OTOP "Blisko bocianów"

Offline

 

#10 2008-06-11 11:00:05

mamajka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-05-10
Posty: 377

Re: Sprawy Forumowiczów dotyczące forum

Podobnie jak Magdag zaczynam dzien od czytania forum i gdyby nie mialo ono jasno okreslonych reguł funkcjonowania, nie moglabym szybko dotrzec do tych informacji, ktore mnie interesuja. W wolnym czasie czytam pozostale cale wątki. Jest dla mnie oczywiste, ze np.wątek z pytaniami musiałam przeczytac caly, od początku i na początku, zeby nie powielac postow poprzednikow, bo zaczniemy kręcić się w kółko.
Oczywiscie, że musialam sie zdyscyplinowac, żeby tu istniec - ale rozumiem, ze nadrzedną wartoscią tego forum jest nasza wiedza.
Nie my obserwujemy bociany, zeby zrobic przyjemnosc administratorom, tylko Oni dla nas próbują w nasze zainteresowanie i przyjemność śledzenia losow ptakow wprowadzic wiedze i porządek. Fakt, ze szybko reagują jest dla mnie świadectwem,z e IM ZALEŻY. I to mnie przy tym forum trzyma.
Na tym forum nie ma towarzyskiego gadania, bo to nie jest forum towarzyskie - i cale szczęscie. Chcę sie z kims skontaktowac - mogę przez e-mail. I cieszy mnie ze w tej kwestii też obowiazuje dyskrecja - bo to jest forum o ptakach a nie o nas.
Jasno okreslone reguły są na poczatku. Chcę, wchodzę w to. Nie chcę - zwijam żagle i idę gdzie indziej. Dla siebie i z szacunku dla innych. (Pisząc to nie chce nikogo urazić, naprawdę.). Ale tez i podporządkowuję sie, tym bardziej, ze nie jestem na tyle biegła w temacie, zeby zmieniac reguły.

P.S. przepraszam za te zaimki.
Ale tez i dziekuję, bo dzięki temu, ze jest to forum MERYTORYCZNE, odkryłam nowa pasję - więc:"trwaj chwilo,chwilo-jestes piekna!"

Ostatnio edytowany przez mamajka (2008-06-11 11:14:39)

Offline

 

#11 2008-06-11 11:11:10

Eva Stets

Użytkownik

Skąd: Hellas
Zarejestrowany: 2007-04-04
Posty: 5027
WWW

Re: Sprawy Forumowiczów dotyczące forum

Szanowna Pani!
To, dla kogo powstało i istnieje to Forum, w dużej mierze może Pani przeczytać w postach Forumowiczów. Nie trzeba nawet niczego szukać - jest to w tym wątku czarno na białym. Dla przykładu chociażby post wyżej, pisany przez mamajka (i inne wcześniejsze)...
Pani rady dla "reszty" aby pozostali czytającymi nie mają odbicia w tym, co doceniają inni Forumowicze i co naprawdę wynoszą z tego forum.

Etyka zachowania dobrego tonu na forum nie jest musem, jednakże jeżeli ktoś kogoś cytuje, to dana osoba ... raczej cytowanego postu usuwać nie powinna - tak jest przyjęte. Jest to po prostu brakiem taktu.

Eva Stets
PwG OTOP

bockowa napisał:

Eva Stets napisał:

P.S. I jeszcze jedno to jako prośba grzecznościowa - nie usuwa się postów, które są cytowane jako odpowiedź a Pani to zrobiła
(i w poście wyżej, co widać po moim cytacie i w kilku innych postach na forum).

Wole usunac posty - widzac,ze zle robie-  Sadze,ze to forum jednak powstalo jedynie dla WAS adminow i ornitologow -reszta najlepiej jak pozostana czytajacymi.

Pozdrawiam

Offline

 

#12 2008-06-11 13:03:09

Elżbieta Kret

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-01-29
Posty: 11

Re: Sprawy Forumowiczów dotyczące forum

Witam wszystkich,
Jeśli chodzi o forum, to nie mam żadnych zastrzeżeń, co do jego prowadzenia. Często nie piszę postów, ale regularnie czytam co nowego u naszych bocianów. Dziękuję Pani Evie za dobre, fachowe i przejrzyste prowadzenie tego forum.  Jeśli chodzi o sprawę "biurka i gosposi", to jak piszą forumowicze - jest to biurko wspólne i ktoś musi nadzorować porządek na nim, abyśmy wszyscy z niego korzystali z jak największą przyjemnością. Nie sądzę, żeby to forum było tylko dla ornitologów, biologów, ekologów a tym bardziej administratorów....jest ono dla wszystkich zdrowo myślących Homo sapiens. Forum ma służyć i uczyć o ochronie przyrody poprzez monitoring gniazda (co pozwala nam poznać bliżej bahawior lęgowy bociana białego) oraz edukacji ekologicznej, właśnie przez nasze spostrzeżenia i dyskusję.
Jeśli jest to trudne do zrozumienia, to można zmienić miejsce swoich wpisów na czat o różnorodnych tematach (w imię demokracji). Można też założyć własne forum, na którym będzie obowiązywała zasada "ROBTA CO CHCETA", czyli tak zwane Eldorado dla ludzi nie mogących się podporządkować regulaminowi na tego typu dyskusjach internetowych. Forum przyrodnicze lepiej zostawić miłośnikom przyrody, którzy w spokoju mogą kontynuować swoje obserwacje i trafne przemyślenia!!

Elżbieta Kret
WWF Hellas
PwG OTOP

Offline

 

#13 2008-06-11 13:49:28

cel-cia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-04-15
Posty: 914

Re: Sprawy Forumowiczów dotyczące forum

Witam wszystkich Bocianolubów a szczególnie koleżankę Boćkową!
Jestem zdumiona tym co się dzieje na "n a s z e j " str. od kilku dni!!!  Czy naprawdę ludziska nie mamy innych problemów tylko doszukiwanie się rzeczy, które nam (kol.Boćkowej) nie pasują?  Forum to działa drugi rok i nigdy się nie zdarzyło, żeby ktoś miał problemy w zaistnieniu na nim.  Jak ma się CZAS  !!! i  CHĘCI !!!! w zapoznaniu się z regulaminem to wszystko jest ok.  Przyznaję, że każdemu na początku zdarzaja się wpadki, ale po to jest Eva, Hana i inni, by nam pomagać. Nie sądzę aby ktokolwiek z administratorów był złośliwy. Chodzi o to by umieć podporządkować się pewnym wymogom. A jeżeli jest to trudne to najlepiej po prostu nie uczestniczyć w forum aktywnie tylko być obserwatorem. Dzięki administratorom "łykamy wiedzę jak koń owies" i jesteśmy dumni z naszej małej społeczności, z tego jak wspólnie kochamy nasze ptaszydła i ile czasu poświęcamy na ich obserwację.
I jeszcze jedno - przejrzystość forum jest na najwyższym poziomie!!!!! i nigdy z tym nie miałam problemów (bo chciałam) !!!!!
Pozdrawiam wszystkich, życząc co niektórym więcej życzliwości dla odpowiedzialnych za działanie tego forum.

Offline

 

#14 2008-06-11 14:36:28

bockowa

Użytkownik

Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2008-04-23
Posty: 38

Re: Sprawy Forumowiczów dotyczące forum

Nie ma sprawy-jestem nietaktowna raz- dwa -pozostane biernym obserwatorem.Tu jest jak w swiecie ptakow dzikich-nie pasujesz wylatujesz- i nie personifikuje-ani nie antagonizuje;P Milo bylo was poznac.


pa.

Offline

 

#15 2008-06-11 15:41:34

 damian21

Użytkownik

4369539
Skąd: Sulechów
Zarejestrowany: 2008-04-08
Posty: 114

Re: Sprawy Forumowiczów dotyczące forum

Popieram to!


cel-cia napisał:

Witam wszystkich Bocianolubów a szczególnie koleżankę Boćkową!
Jestem zdumiona tym co się dzieje na "n a s z e j " str. od kilku dni!!!  Czy naprawdę ludziska nie mamy innych problemów tylko doszukiwanie się rzeczy, które nam (kol.Boćkowej) nie pasują?  Forum to działa drugi rok i nigdy się nie zdarzyło, żeby ktoś miał problemy w zaistnieniu na nim.  Jak ma się CZAS  !!! i  CHĘCI !!!! w zapoznaniu się z regulaminem to wszystko jest ok.  Przyznaję, że każdemu na początku zdarzają się wpadki, ale po to jest Eva, Hana i inni, by nam pomagać. Nie sądzę aby ktokolwiek z administratorów był złośliwy. Chodzi o to by umieć podporządkować się pewnym wymogom. A jeżeli jest to trudne to najlepiej po prostu nie uczestniczyć w forum aktywnie tylko być obserwatorem. Dzięki administratorom "łykamy wiedzę jak koń owies" i jesteśmy dumni z naszej małej społeczności, z tego jak wspólnie kochamy nasze ptaszydła i ile czasu poświęcamy na ich obserwację.
I jeszcze jedno - przejrzystość forum jest na najwyższym poziomie!!!!! i nigdy z tym nie miałam problemów (bo chciałam) !!!!!
Pozdrawiam wszystkich, życząc co niektórym więcej życzliwości dla odpowiedzialnych za działanie tego forum.

Offline

 

#16 2008-06-11 16:24:01

jaaga

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-04-04
Posty: 785

Re: Sprawy Forumowiczów dotyczące forum

To i ja coś niecoś dorzucę do tego kociołka.
Jestem na przygodzickim forum od roku. Moje pierwsze 2 posty zostały usunięte - oj, jak bolało. Jednoczesnie na PW Eva poinformowała mnie, dlaczego tak zrobiła. Czułam się bardzo urażona - przecież kochałam boćki i miałam tyle dobrych chęci! Mogłam dać upust swoim negatywnym emocjom (złości, żalowi, urażonej dumie), mogłam się obrazić na cały świat (ale szkoda mi było mojej miłości do boćków), mogłam wreszcie zadziałać nie sercem, a rozumem i sprawę wyjaśnić. Tak też zrobiłam, co łatwe dla mnie nie było. Nie jestem osobą, która bez przeszkód podporządkowuje się innym, mam z tym problemy. Ale uznałam, że jeśli chcę dzielić się z innymi tym, co mnie cieszy, martwi, wzrusza, a dotyczy boćków, muszę podporządkować się zasadom, jakie tu obowiązują. Bardzo mi w tym pomógł Sofokles (szkoda, ze do nas nie zagląda), Sve i oczywiscie Eva, choć przyznam się, że urazę nosiłam długo :-) - Evo, wybacz tę szczerość ;-)
Dlatego własnie rozumiem Boćkową i jej żal. Ale rację przyznaję tym, którzy chcą w tym forum porządku. Czasem nieco drażni mnie zbytnia, jak na mnie, pedantyczność Administratorów, ale mam do nich zaufanie. Wierzę, że to, co robią, ma sens. I dlatego w tym sporze staję po ich stronie, choć, powtarzam, Boćkową rozumiem.
I jeszcze jedno - prowadzący to forum są wymagający i rzeczowi, ale nie skąpią pochwał, ciepłych słów, wyrazów uznania - to rzadkie i cenne. Eva jest bardzo uważna, zadba o wszystko, przekonałam się o tym wielokrotnie - za to ją bardzo cenię i szanuję.
Pozdrawiam Was wszystkich, kochane Bocianoluby i mam nadzieję, że Boćkowa, która przecież kocha boćki, nie będzie się na nas boczyła, a przyłączy się do naszej wymiany obserwacji (pewnie nie od razu ...) - bo temu przecież to forum służy.

Offline

 

#17 2008-06-11 18:41:45

hana

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-04-07
Posty: 1175

Re: Sprawy Forumowiczów dotyczące forum

W kwietniu zeszłego roku pojawiłam się po raz pierwszy na forum. Bardzo spodobał mnie się styl forum - uporządkowany, rzeczowy, dający mi możliwość nauki czegoś nowego. Na początku byłam biernym obserwatorem, każdego dnia z uwagą czytałam  nowe posty, ale nie miałam odwagi pisać raportów z gniazda, aż do dnia, w którym apelował Sofokles. Wtedy napisałam moje pierwsze raporty z gniazda, jakże wielce niedoskonałe. Jedna z forumowiczek zwróciła mi uwagę, że pisze się je inaczej. Dzięki temu zrobiłam poprawki, lecz nadal wydawało mi się, że posty mają wiele do życzenia. Wiec zaprzestałam pisania, w końcu jestem gościem, a po co komuś przysparzać pracy nad moimi niedoskonałymi wówczas raportami. Ale do czasu - do kolejnego punktu zwrotnego, a stały się nim nocne raporty Celci. Pisała, gdy spałam, a ja w dzień mogłam je czytać. Wówczas postanowiłam pisać raporty w każdej wolnej chwili w ciągu dnia. Lecz… zwiększona liczba raportów to i większa liczba błędów. I tu wkracza do akcji Eva - dzięki jej podpowiedziom, na co zwracać uwagę, jak pisać raporty, dzięki jej  cierpliwości, życzliwości moje raporty stawały się coraz doskonalsze. Mnie nie przeszkadzały jej podpowiedzi, bo w końcu po to są zasady, by je przestrzegać, a jak mi się nie podobałoby, to mogłam odejść w każdej chwili. Nikt nikogo siłą zatrzymywać nie będzie, bo i po co? Dla obopólnego niesmaku?
Owszem może  zaboleć usuwany raport, ale po to są na forum zasady i instrukcje, które podpowiadają jak pisać,  by później nie bolało, gdy moderator czy administrator prosi o poprawki czy usuwa post. W końcu każdy z nas pisząc raport z gniazda, zostawia cząstkę siebie, poświęca swój wolny czas i szkoda go, gdy raport nie jest najlepszy. Zasady są po to, by było jasno, przejrzyście, rzeczowo i na temat.
Pozdrawiam
Hania

Offline

 

#18 2008-06-11 19:03:40

Rybka_50

Użytkownik

Skąd: Toronto
Zarejestrowany: 2007-04-04
Posty: 83

Re: Sprawy Forumowiczów dotyczące forum

bockowa napisał:

Nie ma sprawy-jestem nietaktowna raz- dwa -pozostane biernym obserwatorem.Tu jest jak w swiecie ptakow dzikich-nie pasujesz wylatujesz- i nie personifikuje-ani nie antagonizuje;P Milo bylo was poznac.


pa.

Na wlasne zyczenie droga kolezanko "bockowa". Uwazam ze ten temat powinien byc zamkniety i szkoda czasu administratorow i forumowiczow nawet na czytanie tego.

Forum jest prowadzone wedlug regul i regulaminu ktory zostal utworzony przez aministratorow, kto chce  bierze udzial w tej "zabawie" , kto nie chce nie musi. Nie ma obowiazku.
Jest to moj trzeci rok z bocianami w Przygodzicach i wiem jak trudno jest prowadzic forum, ktore zamiast dostarczac informacji i sluzyc swojemu celowi moze stac sie "jarmarkiem".
Moje posty tez zostaly przeniesione albo usuniete....nigdy nie mialam z tym problemu. Jesli mi sie to nie podoba to moge napisac do Evy i zapytac.  Wyjasni dlaczego, zawsze znajdzie czas.
Zamiast krytykowac nalezy podziwiac jej wklad pracy i zaangazowanie nie tylko w prowadzeniu forum, ale i w prywatnej korespondencji z uczestnikami, ktorzy zasypuja ja swoimi pytaniami o wszystko.
Wychodze z zalozenia ze to ja jestem gosciem na tym forum, i to ja musze sie dostosowac do tych ktorzy poswiecaja swoj wolny czas dla innych, czy mi sie forma forum podoba czy tez nie.

Drodzy forumowicze poswiecmy swoj czas na obserwacje i wymiane pogladow, mamy doskonaly podglad na ptaki co nie zdarza sie czesto, wiec cieszmy sie tym co mamy.
Z tym optymistycznym akcentem pozdrawiam wszystkich serdecznie
Christine Kapler (rybka_50)

Ostatnio edytowany przez Rybka_50 (2008-06-12 00:37:45)

Offline

 

#19 2008-06-11 21:17:02

tropicielehistorii

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-04-11
Posty: 41

Re: Sprawy Forumowiczów dotyczące forum

Witam! Od kilku dni zgłębiam tajniki tego forum (wcześniej byłam/byliśmy tylko częstymi obserwatorami przygodzickich bocianów). Cóż mogę napisać?! Jedno z lepiej prowadzonych forum. A administratorzy? Czy wypada chwalić? (jeśli to przeczytają i pozwolą to BĘDĘ tylko chwalić!!!!). Na jednym z moich ulubionych forum (nie podam jakie) administrator napisał cyt. "każdy wpis będący nie na temat zostanie usunięty, a autor automatycznie może się czuć jakby otrzymał żółtą kartkę". Znacie zasady panujące w piłce nożnej, wiecie co jest po żółtych i co później. Tam tak jest. A tu pomoc, życzliwość, podpowiedzi, porządek. Czego chcieć więcej! Pozdrawiam serdecznie

Offline

 

#20 2008-06-12 04:52:35

Eva Stets

Użytkownik

Skąd: Hellas
Zarejestrowany: 2007-04-04
Posty: 5027
WWW

Re: Sprawy Forumowiczów dotyczące forum

Witam!

Chciałabym podziękować wszystkim, którzy napisali tu swoje zdanie. Nie dlatego, że przeczytałam tyle miłych i szczerych słów ale dlatego, że dzięki Wam mogę zrozumieć, że i Wam na tym zależy i ... że po prostu watro to robić!
Forum, to nie moje "prywatne Imperium" ani też nie jestem jego "władcą"  - to nasze wspólne działanie, wspólne obserwacje, wspólne troski i dbanie o to żeby każdy mógł tutaj swobodnie się poruszać i znaleźć.
Ja (i nie tylko ja) - staram się nad tym panować, pomóc gdy trzeba, doradzić, wskazać lub zrobić właściwy temat. Nie robię tego dla siebie samej ale dla wszystkich i staram się, by było dobrze.
Dziękuję Wam za zrozumienie!

Ten wątek, jak napisałam na początku powstał...z "konieczności", zdarza się...("nawet w najlepszej rodzinie z fortepianem" - jak mówiła moja Mama). Myślę jednak, że może się przydać ?
Jeżeli (tak, jak np wladek12) chcecie wysunąć swoje pytania w sprawie forum, szukacie tematu, nie wiecie, gdzie dać swój wpis lub nie możecie czegoś znaleźć - napiszcie tutaj. Bo tak opinie w sprawie forum jak i Wasze wątpliwości są ważne i brane pod uwagę i jeśli można na nie odpowiedzieć, to zawsze chętnie to zrobię (czyt. także pierwszy post).
http://bocianyzprzygodzic.pun.pl/viewto … 9028#p9028

A tymczasem wróćmy spokojnie do naszych boćków, bo przecież dla nich tu wszyscy jesteśmy.

Serdecznie pozdrawiam
Eva Stets
Administrator prowadzący forum

Offline

 
Projekt "Blisko bocianów" - najstarsza działająca kamera na gniazdo bocianie w Polsce, od 2006 roku

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Skorzystaj z największego serwisu hotelstayfinder.com www.berlin-hotel.pl Charming Moroccan Riad 3 Bedroom With Pool and... Bungalow Neuwarft, Wohnung 1